Swiatzwierzat.pl
facebook/Łukasz Litewka

facebook/Łukasz Litewka

Poważnie zachorowała. Otrzymała pomoc nie tylko dla siebie, ale i swoich kotów

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Łukasz Litewka, radny z Sosnowca na swoim Facebooku zwrócił się z prośbą o pomoc dla pani Ani. 70-latka poważnie zachorowała, co przełożyło się na puste kieszenie. Kobieta i jej bliscy nie prosili jednak o pieniądze na jej leczenie, a na karmę dla kotów. 70-latka ma ich 9. Zamiast martwić się o siebie, zastanawia się, co włożyć im do miski.

Radny, który znany jest z niesienia bezinteresownej pomocy, szczególnie zwierzętom postanowił założyć zbiórkę. Efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania.

Pomoc dla pani Ani i jej kotów

Pani Ania całe swoje życie poświęciła kotom. Obecnie ma ich dziewięć, z czego jeden nie ma oka, drugi zębów, a kolejny jest po prostu już stary. Zwierzaki mają swoje potrzeby, a te kosztują. 70-latka swoją skromną emeryturę woli przeznaczać na nie, niż na siebie.

- Karma zawsze szła jak woda, a ona za całą swoją emeryturkę kupowała jedzenie dla kotów, odmawiała sobie praktycznie wszystkiego byle nakarmić kociaki - pisze radny Litewka na Facebooku.

niedzwiedzica

Tatry. Niedźwiedzica z młodymi weszła między turystów

CZYTAJ DALEJ

Jakiś czas temu kobieta zachorowała na raka krtani. Okazało się, że koniecznie będzie jej usunięcie, a dalsze funkcjonowanie odbywa się przy pomocy rurki tracheotomicznej. Mimo przeciwności losu kobieta nie oddała swoich kotów. Zaczęła zbierać puszki i złom, aby mieć na jedzenie dla zwierzaków.

- W dramatyczny apelu jej najbliższych poproszę mnie o pomoc, uwaga... o karmę dla kotów. Nie o pieniądze, nie o leki, filtry do rurki, które codziennie trzeba wymieniać, a o karmę dla jej kotów. Uznałem, że to przesada i postanowiłem założyć zbiórkę dla tej kobiety. Całość kwoty zostanie przekazana na jej konto tak by mogła w pierwszej kolejności zadbać o siebie i zakupić leki oraz filtry do rurki, a co zostanie to na karmę - pisze radny.

Zbiórka w kilka godzin zakończyła się sukcesem! Internautom udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, choć radny prosił o połowę tej sumy.

- Pani Ania przekazała, że dziś raczej nie zaśnie - skomentował finał akcji Litewka.

Choć zbiórka została zakończona, wciąż można pomóc pani Ani. Kontakt w tej sprawie z radnym Łukaszem Litewką z Sosnowca.

Zobacz zdjęcie:

Koty pani Ani

Facebook/Łukasz Litewka

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >