Swiatzwierzat.pl
Ostatnie pożegnanie

youtube/viralvideos

Po 14 latach przyjaźni właściciel żegna umierającego psa. Ciężko nie uronić łzy, widząc ich ostatnie chwile

16 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Właściciel ponad 14-letniego pitbulla był zmuszony pożegnać swojego długoletniego towarzysza. Z ciężkim sercem podjął decyzję, że czas skrócić męczarnie umierającego psa, dla którego nie było już żadnego sposobu na ratunek. Zdjęcia przedstaw

Uczucie, jakie rodzi się pomiędzy właścicielem a jego zwierzęciem, wcale nie różni się tak bardzo od miłości, jaką obdarzamy dzieci i najbliższe osoby w życiu. Bazuje ono przede wszystkim na silnym przywiązaniu, wyrozumiałości i lojalności, które zawsze płynie prosto z serca. 

Nawet kiedy czujemy się samotni i mamy poczucie, że wszyscy się od nas odwrócili, ukochany pies zawsze na nasz widok będzie reagował tak, jakby bez naszej obecności jego świat miał się skończyć. Poniekąd jest w tym ziarno prawdy. W końcu większość udomowionych pupili nie poradziłaby sobie na wolności, gdzie na ich życie czyhają najróżniejsze niebezpieczeństwa. Opieka właściciela pozwala im wieść życie bez większych zmartwień o każdy nadchodzący dzień. 

Chociaż zwierzaki nie posługują się ludzką mową, mają własne sposoby na to, by wyznawać właścicielom swoje uczucia. Wystarczy jedno głębokie spojrzenie, trącenie nosem czy merdanie ogonem, aby dać nam znać, że niezależnie od wszystkiego, zawsze są po naszej stronie. Nic więc dziwnego, że opiekun zwierzęcia chciałby, by dzień, w którym ich wspólny czas dobiegnie końca, nigdy nie nadszedł.

Właściciel rozstał się z psem

Niestety żadne stworzenie mieszkające na naszej planecie nie żyje wiecznie. Każdy będzie musiał kiedyś pożegnać się z życiem. Z tego względu ostatnie pożegnanie z bliskimi jest kluczowym momentem, pozwalającym odejść w spokoju. 

Doskonale wiedział o tym właściciel umierającego psa rasy pitbull. Zdjęcia z gabinetu weterynaryjnego, które opublikował w sieci, szczególnie poruszyły serca tysięcy użytkowników internetu z całego świata. 

Co mogło być powodem tak wielkiego zainteresowania owymi zdjęciami? Prawdopodobnie ich uniwersalny charakter. Każdy właściciel psa, kota czy innego zwierzaka, mógłby odnaleźć się w pozycji człowieka żegnającego swojego długoletniego przyjaciela.

Chociaż na pierwszy rzut oka właściciel wydaje się być silnym mężczyzną, w chwili poprzedzającej nieuchronne odejście swojego psa, całkowicie się załamał. Przytulał się do ciała zwierzęcia i z pewnością wspominał wszystkie wspólne chwile, które udało im się przeżyć w ciągu 14 lat razem. 

Kiedy weterynarz podał pupilowi śmiertelny zastrzyk, mężczyzna tulił go do piersi i całował głowie, starając się uspokoić. Pomimo przejmującego smutku, łagodny wyraz pyska pitbull wskazywał na to, czuje wdzięczność za wszystko, co otrzymał od swojego pana. Będąc tak ciepło pożegnanym, mógł ze spokojnym sercem zasnąć na zawsze.

- Boże, musiałem to zrobić. Możesz być najsilniejszą osobą, ale jeśli chodzi o twoje dzieci, naprawdę szybko się załamujesz. Nigdy nie zapomnę naszego ostatniego spojrzenia na siebie - napisał potem wzruszony właściciel na mediach społecznościowych. -To sprawiło, że płakałem i byłem taki bezradny. To był jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu - wyznał mężczyzna.

Mamy nadzieję, że pomimo łamiącego serce rozstania z ukochanym właściciel, pitbull nie będzie odczuwał już żadnego bólu po przejściu na drugą stronę Tęczowego Mostu. Sami zobaczcie tę wzruszającą scenę pożegnania. 

Zobacz nagranie:

Źródła: youtube.com

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >