Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Po 14 latach przyjaźni właściciel żegna umierającego psa. Ciężko nie uronić łzy, widząc ich ostatnie chwile
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.01.2021 01:00

Po 14 latach przyjaźni właściciel żegna umierającego psa. Ciężko nie uronić łzy, widząc ich ostatnie chwile

Ostatnie pożegnanie
youtube/viralvideos

Uczucie, jakie rodzi się pomiędzy właścicielem a jego zwierzęciem, wcale nie różni się tak bardzo od miłości, jaką obdarzamy dzieci i najbliższe osoby w życiu. Bazuje ono przede wszystkim na silnym przywiązaniu, wyrozumiałości i lojalności, które zawsze płynie prosto z serca. 

Nawet kiedy czujemy się samotni i mamy poczucie, że wszyscy się od nas odwrócili, ukochany pies zawsze na nasz widok będzie reagował tak, jakby bez naszej obecności jego świat miał się skończyć. Poniekąd jest w tym ziarno prawdy. W końcu większość udomowionych pupili nie poradziłaby sobie na wolności, gdzie na ich życie czyhają najróżniejsze niebezpieczeństwa. Opieka właściciela pozwala im wieść życie bez większych zmartwień o każdy nadchodzący dzień. 

Chociaż zwierzaki nie posługują się ludzką mową, mają własne sposoby na to, by wyznawać właścicielom swoje uczucia. Wystarczy jedno głębokie spojrzenie, trącenie nosem czy merdanie ogonem, aby dać nam znać, że niezależnie od wszystkiego, zawsze są po naszej stronie. Nic więc dziwnego, że opiekun zwierzęcia chciałby, by dzień, w którym ich wspólny czas dobiegnie końca, nigdy nie nadszedł.

Właściciel rozstał się z psem

Niestety żadne stworzenie mieszkające na naszej planecie nie żyje wiecznie. Każdy będzie musiał kiedyś pożegnać się z życiem. Z tego względu ostatnie pożegnanie z bliskimi jest kluczowym momentem, pozwalającym odejść w spokoju. 

Doskonale wiedział o tym właściciel umierającego psa rasy pitbull. Zdjęcia z gabinetu weterynaryjnego, które opublikował w sieci, szczególnie poruszyły serca tysięcy użytkowników internetu z całego świata. 

Co mogło być powodem tak wielkiego zainteresowania owymi zdjęciami? Prawdopodobnie ich uniwersalny charakter. Każdy właściciel psa, kota czy innego zwierzaka, mógłby odnaleźć się w pozycji człowieka żegnającego swojego długoletniego przyjaciela.

Chociaż na pierwszy rzut oka właściciel wydaje się być silnym mężczyzną, w chwili poprzedzającej nieuchronne odejście swojego psa, całkowicie się załamał. Przytulał się do ciała zwierzęcia i z pewnością wspominał wszystkie wspólne chwile, które udało im się przeżyć w ciągu 14 lat razem. 

Kiedy weterynarz podał pupilowi śmiertelny zastrzyk, mężczyzna tulił go do piersi i całował głowie, starając się uspokoić. Pomimo przejmującego smutku, łagodny wyraz pyska pitbull wskazywał na to, czuje wdzięczność za wszystko, co otrzymał od swojego pana. Będąc tak ciepło pożegnanym, mógł ze spokojnym sercem zasnąć na zawsze.

- Boże, musiałem to zrobić. Możesz być najsilniejszą osobą, ale jeśli chodzi o twoje dzieci, naprawdę szybko się załamujesz. Nigdy nie zapomnę naszego ostatniego spojrzenia na siebie - napisał potem wzruszony właściciel na mediach społecznościowych. -To sprawiło, że płakałem i byłem taki bezradny. To był jeden z najtrudniejszych dni w moim życiu - wyznał mężczyzna.

Mamy nadzieję, że pomimo łamiącego serce rozstania z ukochanym właściciel, pitbull nie będzie odczuwał już żadnego bólu po przejściu na drugą stronę Tęczowego Mostu. Sami zobaczcie tę wzruszającą scenę pożegnania. 

Zobacz nagranie:

Źródła: youtube.com