Swiatzwierzat.pl
kotek wielkości łyżki

instagram.com/thecatlvt

Znaleźli kota tak małego, że mieścił się na łyżeczce. Niestety, weterynarz nie miał dla nich dobrych wieści

16 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Kotek miniaturowych rozmiarów został znaleziony na ulicy. Choć jego niewielkie ciałko mogło wydawać się rozczulające, weterynarze nie mieli dobrych wieści dla osób, które go uratowały Ważący zaledwie 113 gramów zwierzak cierpia

Kot trafił do schroniska dla zwierząt, po tym jak został znaleziony przez spacerowiczów. Był wielkości noworodka, choć skończył trzy tygodnie. Zwierzak ważył lekko ponad 100 gramów, gdy prawidłowa waga dla jego wieku wynosi około 300. Nic więc dziwnego, że zaniepokojeni pracownicy placówki od razu zabrali go do specjalistycznej kliniki dla zwierząt.

Kot mieścił się na łyżeczce

Niewielki zwierzak otrzymał imię Francis. Weterynarz, który przeprowadzał wstępne badania, w krótkim czasie stwierdził, że w sercu kotka słychać szmery. Lekarka zauważyła też pewne ubytki w jego futerku. Kobieta zleciła natychmiastowe wykonanie testów i prześwietleń, aby poznać przyczynę nieprawidłowości u małego mruczka.

Lekarze podejrzewali, że jego rozmiar wywołany jest niedoczynnością tarczycy, lub niedoborami pożywienia w pierwszych tygodniach życia. Zdiagnozowano u niego także inne kłopoty ze zdrowiem.

Jednakże wkrótce stało się jasne, że mruczek nie przeżyje bez specjalistycznej opieki. Co zatem odpowiadało za nietypowy rozmiar kilkutygodniowego czworonoga?

- Po rozmowie z kilkoma specjalistami oraz wykonaniu kilku dodatkowych badań, doszliśmy do tego, że Francis nie choruje na niedoczynność tarczycy. Może mieć natomiast niedobór hormonu wzrostu – stwierdziła Ellen Carozza z kliniki dla kotów NOVA. - Prawdopodobnie to jest przyczyna tak małych rozmiarów tego kociaka. Francis ma też kilka innych małych problemów zdrowotnych, ale cały czas nad tym pracujemy.

Kot nie przejmował się swoim rozmiarem

Sam Francis wydawał się nieświadomy tego, że różni się od innych zwierzaków. Był wesoły, towarzyski i miał ogromny apetyt, niewspółmierny do swojej wagi. Bez przerwy domagał się od swoich opiekunów zabaw i pieszczot.

Dzielny maluch nie sprawiał lekarzom żadnych kłopotów. Był wymarzonym pacjentem każdego weterynarza. Cierpliwie znosił codzienne ważenie, karmienie strzykawką z mlekiem czy podawanie mu leków mających zniwelować wahania jego hormonów.

Ellen nie mogła pozwolić, by po leczeniu maluch trafił z powrotem do schroniska. Mimo tego, że nie spędzili ze sobą zbyt wiele czasu, postanowiła przygarnąć kociaka do swojego domu. Tylko w ten sposób mogła mieć pewność, że Francis znajdzie się pod odpowiednią opieką. 

Nowa właścicielka kotka co pewien czas udostępnia na swoim Instagramowym profilu zdjęcia z nowym pupilem, który mieści się w kieszeni jej bluzy. Sami spójrzcie, jaki z niego nieziemski słodziak!

Zobacz zdjęcia:

Kotek
  • Bulterier rzucił się na ratunek zaatakowanej pani. Jej reakcja jest niewytłumaczalna

  • Policjanci uratowali owczarka, któremu groziło wychłodzenie. Pies był przywiązany do hydrantu

  • Ksiądz ponownie stanie przed sądem. Chodzi o znęcanie nad psem, wcześniej został uniewinniony

Źródła: zwierzakislodziaki.pl

Tagi:

Jakub PasekAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >