Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Weterynarz robi prześwietlenie labradorowi. Opiekunowie psa, zamiast się martwić, nie kryją radości
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 25.11.2023 13:24

Weterynarz robi prześwietlenie labradorowi. Opiekunowie psa, zamiast się martwić, nie kryją radości

Zdjęcie rentgenowskie
Zdjęcie rentgenowskie, źródło: facebook.com/iloveveterinary

Pewna para przyjechała z labradorem do kliniki weterynaryjnej. Zwierzę zostało przyjęte do gabinetu w trybie ekspresowym. Specjaliści podjęli decyzję o wykonaniu prześwietlenia rentgenowskiego. Po otrzymaniu wyników diagnostyki obrazowej nie mieli dla właścicieli czworonoga dobrych wieści. W jego przewodzie pokarmowym było ciało obce. Ku zdziwieniu lekarza, ta informacja bardzo ucieszyła właścicieli labradora.

Zgubiła pierścionek zaręczynowy. W środku nocy przeszukała cały dom

Pewna kobieta nie mogła zasnąć, ponieważ zgubiła pierścionek zaręczynowy. W panice szukała go przez kilka godzin. Zajrzała w każdy zakamarek mieszkania, ale po cennej biżuterii nie było żadnego śladu. Wiedziała, że nikt jej nie ukradł. Była w nim, zanim zaczęła szykować się do snu. Do głowy przyszedł jej jeden scenariusz.

Zaręczona kobieta jest właścicielką labradora. Jak na tę rasę przystało, czworonóg nie narzeka na brak apetytu. Dlatego uznała, że pupil mógł uznać pierścionek za smakowity kąsek. Postanowiła jak najszybciej przekonać się, czy ma rację. Obudziła swojego partnera, po czym całą rodzinką udali się do kliniki weterynaryjnej.

To miała być rutynowa wizyta kontrolna. Kiedy weterynarz robi psu prześwietlenie, łapie się za głowę

Zdjęcie rentgenowskie rozwiało wszelkie wątpliwości. Pies zjadł pierścionek

Dyżurujący specjaliści byli zaskoczeni widokiem całkowicie zdrowego psa. Zazwyczaj w środku nocy trafiają do nich jedynie ciężkie przypadki. Jednak kiedy usłyszeli, o co podejrzany jest wesoły czworonóg, natychmiast zabrali się do pracy.

Lekarz weterynarii zalecił zrobienie psu prześwietlenia rentgenowskiego. Już po pierwszym spojrzeniu na zdjęcie narządów wewnętrznych jasne stało się, że jego opiekunka miała racje. W przewodzie pokarmowym labradora był wyraźnie widoczny zaginiony pierścionek. 

Specjalista podał łakomemu zwierzakowi leki wywołujące wymioty. Już po kilkunastu minutach od ich podania, cenna biżuteria znalazła się na zewnątrz. 

342208332_239786975289652_3637740256565547580_n.jpg
Prześwietlenie wykazało, co znajduje się w brzuchu labradora, źródło: facebook.com/iloveveterinary

Specjaliści ostrzegają: psy lubią zjadać dziwne rzeczy. To może być niebezpieczne!

Doświadczeni lekarze weterynarii znajdują w przewodach pokarmowych zwierząt różne przedmioty. Czworonogom zdarza się zjadać między innymi: bandaże, elementy zabawek, klocki lego, kamienie czy biżuterię.

Co gorsze, niektóre psy są w stanie połakomić się nawet na leki lub baterie, co może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego każdy opiekun czworonoga powinien zawsze mieć na uwadze to, że pupil pewnego dnia może postanowić poszerzyć swoją dietę o jakiś niejadalny przedmiot. Warto zapobiegać, zamiast leczyć. W tym przypadku najlepszym działaniem prewencyjnym jest chowanie wszystkich małych przedmiotów tak, aby były one nieosiągalne dla czworonoga. 

Źródło: wamiz.pl, facebook.com/iloveveterinary