Swiatzwierzat.pl
Weterynarz

youtube/CONTENTbible

Wydało się, co robi weterynarz, gdy nikt nie patrzy. Każdy zwierzak chciałby zostać jej pacjentem

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien z klientów lecznicy dla zwierząt postanowił podpatrzeć pracę weterynarzy z ukrycia. Gdy usłyszał głośne dźwięki wydobywające się z jednego z pomieszczeń, nie czekał ani chwili i natychmiast włączył nagrywanie w telefonie. Lekarka weterynarii była p

Niejeden właściciel psa czy kota miał okazję przekonać się, że weterynarz weterynarzowi nierówny. Każdy chciałby znaleźć doświadczonego lekarza z powołaniem, któremu można w pełni zaufać. Dlatego system ocen, rekomendacji i opinii pozostawianych na stronach internetowych klinik może okazać się niezastąpionym narzędziem w wyborze "tego jedynego". Niemniej jednak niektórzy opiekunowie zwierzaków boją się, co może spotkać ich podopiecznych za zamkniętymi drzwiami lecznicy. Czy słusznie?

Weterynarz przyłapana!

Od czasu do czasu słyszy się o przypadkach nadużyć i przemocy wśród weterynarzy, czy stylistów psich fryzur. Głośnym echem obiła się sprawa groomera z piekła rodem, który maltretował zwierzęta w Częstochowie. Aby nie dopuścić do sytuacji, w której naszemu podopiecznemu mogłoby grozić niebezpieczeństwo, warto zatem upewnić się, że osoba z którą mamy do czynienia, rzeczywiście kocha zwierzęta i kieruje się ich dobrem.

Najłatwiejszym sposobem na weryfikację, czy dana osoba jest profesjonalistą z krwi i kości, jest obserwacja sposobu, w jaki obchodzi się ze swoimi pacjentami. Pewne zachowania wyrażają bowiem więcej niż słowa. Dowodem jest popularne nagranie z udziałem pewnej pani weterynarz, która zszokowała wielu właścicieli domowych pupili.


Podczas rutynowej wizyty w klinice jeden z klientów usłyszał dźwięki, które wzbudziły jego ciekawość. Z pomieszczenia wydobywała się muzyka oraz cichy kobiecy śpiew. Właściciel postanowił wróciła do pokoju, by zobaczyć, co tam się wyprawia. Szybko wyciągnął telefon i wszystko nagrał z ukrycia. 

Osoba trzymająca kamerę najpierw szybko przesuwa jej wizją po klatkach z kotkami, serwując nam już na samym początku rozbrajające miauknięcie jednego z nich. Po chwili wycelowała aparat w stronę kobiety i wszystko stało się jasne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Rozczulające widoki

Okazało się, że za uchylonymi drzwiami znajdowała się niczego niepodejrzewająca weterynarz, która tańczyła razem ze swoim czworonożnym pacjentem! Trzymając na rękach niewielkiego pieska, prawdopodobnie przedstawiciela rasy chihuahua, wspólnie podrygiwała z nim do latynoskiej muzyki. Maluch wcale nie wyglądał, jakby miał narzekać na brak atrakcji podczas pobytu w lecznicy.

Pani doktor doskonale wie, co zrobić, by od pierwszego spotkania rozkochać w sobie zwierzaki oraz ulżyć im w stresie towarzyszącym wizytom. W końcu bardzo często zetknięcie się z lekarzem nie jest dla nich komfortowym doświadczeniem, a perspektywa stawienia się w klinice wywołuje u nich skrajne emocje.

Wideo opublikowane na platformie Youtube zostało wyświetlone już ponad 5 milionów razy, a pod adresem pani weterynarz pojawiła się masa komplementów za przykładne traktowanie czworonożnych pacjentów. Ten filmik udowadnia, że bycie stuprocentowym profesjonalistą w swoim zawodzie oraz wkładanie serca w wykonywaną pracę zawsze popłaca.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >