Swiatzwierzat.pl
piesek jedzie do lekarza

instagram/ottisthepitbull

Okłamali psa, aby zabrać go do weterynarza. Mina zwierzaka mówi wszystko

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Jak zachęcić psa, aby posłusznie poszedł do weterynarza? Nie istnieje dużo sposobów, wobec czego właściciele często uciekają do małego oszustwa. Pewna para przekonała ukochanego psa do wyjścia z domu pod pretekstem spaceru. Chwilę później zwierzak spostrz

Psy niechętnie chodzą do weterynarzy i nie ma, co się dziwić. Tak jak my nie lubimy wizyt u specjalistów, tak wizyty w lecznicach źle kojarzą się czworonogom. Weterynarze często "są zmuszeni" do zbadania temperatury u pupila, podania lekarstwa, bądź, co gorsza, zastrzyku! Pobranie krwi także nie należy do najłatwiejszych czynności. Zwierzak musi pogodzić się ze startą odrobiny futerka, a później z nieprzyjemnym kłuciem. Choć zwierzęcy lekarze chcą dla pupili jak najlepiej, wydaje się, że nasze zwierzaki jeszcze długo tego nie zrozumieją... 

Pies poznał powód podróży

Pies Ottis tak nie przepadał za weterynarzem, że właściciele musieli kombinować, jak zabrać go do lecznicy. Na samo słowo "lekarz" psiak uciekał do kąta, więc nie można było oznajmić psu wprost o czekającej go wizyty. Opiekunowie wpadli na pomysł zaproszenia czworonoga na spacer do parku. Pies nie wyczuł podstępu, wobec czego zgodził się wsiąść z rodziną do samochodu.

Co ciekawe, zwierzaki zapamiętują trasy, więc gdy tylko auto pojechało w drugą stronę, Ottis zrozumiał swój błąd. Jego ludzie oszukali go, mydląc mu oczy spacerem po parku! Pies nagle uświadomił sobie, że wkrótce znajdzie się w lecznicy. 

- Kiedy Ottis zrozumiał, że zabieramy go do weterynarza, a nie do parku - napisali opiekunowie, publikując zdjęcie czworonoga.

Brak entuzjazmu 

Kiedy pies zdał sobie sprawę, gdzie jedzie nie mógł ukryć emocji. Jego mina zdradziła wszystko. Zwierzak był zrozpaczony i przerażony wizytą u doktora, w końcu nie taki miał być cel podróży.

- On jest taki cudowny.

- Dobra przyjacielu. Weterynarze są Twoimi przyjaciółmi.

- On ma najlepszy wyraz twrazy - rozpisali się internauci w filmiku pod Instagramem.

Ottis stał się niemałym bohaterem, a jego mina zebrała blisko 700 polubień! Trzeba przyznać, że tu nie trzeba tajemnej księgi, aby rozczytać z miny psiaka, co ten miał na myśli. Wyraźnie widać, że cel podróży mu się bardzo nie podobał. Właściciele oszukali zwierzaka. 

A czy Wasze psy także nie lubią jeździć do lecznic? Koniecznie dajcie znam znać na Facebook'u, co Wy robicie, aby przekonać psa do wizyty.

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >