Swiatzwierzat.pl
Szczupak

youtube/viralhog

Wędkarze byli pewni, że szczupak połknął żółwia. Nie mogli się bardziej mylić

31 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wędkarze złapali dorodnego szczupaka o widocznym wzdęciu żołądka. Nietypowy wygląd mógł być spowodowany połknięciem innego stworzenia. Choć z początku obstawiano żółwia, w trzewiach drapieżnej ryby kryło się coś zupełnie innego.

Trójka przyjaciół - Roger, Andy i Jeremiah z amerykańskiego miasta La Crosse w stanie Wisconsin wybrała się na wędkowanie. Na wędkę jednego z mężczyzn złapał się nie byle jaki okaz - i to z gratisem.

Złowili szczupaka z dziwnym wybrzuszeniem

Mimo, iż szczupak jest rybą powszechnie spotykaną, mężczyźni byli bardzo zaskoczeni złowionym stworzeniem. Ciekawość i jednoczesne zdumienie wynikały z faktu, iż drapieżne zwierzę najprawdopodobniej dopiero co się posiliło.

Warto nadmienić, że szczupaki zaliczane są do najbardziej drapieżnych ryb i żywią się praktycznie wszystkim. Polują na owady, ryby, płazy, ssaki, takie jak szczury i myszy, małe ptaki wodne. Stąd widoczny kształt upolowanej ofiary rysujący się na podbrzuszu szczupaka zainteresował wędkarzy.

piesek

Bracia znęcali się nad szczenięciem. Stwierdzono u niego uraz kręgosłupa i tylnych kończyn

CZYTAJ DALEJ

Niespodzianka kryła się w środku

Z początku Amerykanie podejrzewali, że w trzewiach ryby może znajdować się żółw, dlatego postanowili sprawdzić, co kryło się w jego żołądku. Włączyli nagrywanie i zbliżyli się do zwierzęcia z ostrym nożem służącym do filetowania.

Wystarczyło jednak jedno szybkie cięcie, by ich oczom ukazała się wciąż żywa ryba. Ciało mniejszego stworzenia nie nosiło śladów nawet śladów walki z drapieżnikiem.

- To, co ujrzeliśmy po jej otwarciu, zwaliło nas z nóg - czytamy pod opublikowanym nagraniem.

Choć dalsze losy przypadkowo złowionego bassa niebieskiego nie zostały ujawnione w opisie pod filmem, internauci żywią nadzieję, że po wszystkim, co przeszła, wędkarze okazali jej litość i wypuścili z powrotem do rzeki.

- Wyobraźcie sobie historie, które opowie swoim rybnym przyjaciołom, jeśli zostanie wrzucona z powrotem do wody... - skomentował jeden z widzów.

- Ta ryba widziała rzeczy, których żadna inna nigdy wcześniej nie widziała - podsumowała inna osoba.

9 najrzadszych, ale szalenie pięknych kotów. Większość Polaków nawet nie wie, że istnieją!

Te rasy kotów są nie tylko rzadkie, ale przede wszystkim niezwykle fascynujące! Mają wyjątkowy wygląd i charakter, a swoją oryginalnością zachwycą każdego. Warto je poznać! (fot. unsplash/Tran Mau Tri Tam)

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/viralhog

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >