Swiatzwierzat.pl
Kot

tiktok/elizabeth_garvez

Kot wącha gumkę do włosów należącą do zmarłej opiekunki. Wzruszająca reakcja

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Opiekunka czarno-białego kota o imieniu Toby odeszła, pozostawiając pupila pod opieką swojej córki. Pewnego razu zwierzakowi podsunięto pod nos przedmiot należący do zmarłej właścicielki. Nagranie dokumentujące jego reakcję dosłownie wyciska łzy z oczu.

Jeśli kiedykolwiek przeszła Wam przez głowę myśl, jakoby koty nie przywiązywały się do swoich właścicieli, to jesteście w olbrzymim błędzie. Czasopismo naukowe "Current Biology" opublikowało wyniki nowych badań, z których wynika, że mruczki kochają swoich opiekunów tak samo jak psy i dzieci.

Jeśli jednak wciąż podajesz kocią miłość w wątpliwość, to może reakcja "osieroconego" kota sprawi, że zmienisz zdanie? Oto historia Toby'ego, 5-letniego mruczka, który stracił najważniejszą osobą w swoim życiu.

Kot powąchał przedmiot należący do zmarłej opiekunki

Toby, odkąd był kociakiem, żył u boku pani Viviany. Niestety duet z pozoru nierozłącznych przyjaciół został rozdzielony z uwagi na nagłą śmierć opiekunki.

Kobieta odeszła w wieku 50 lat, pozostawiając zwierzaka samemu sobie. Całe szczęście Elizabeth, córka Viviany, zaoferowała się przygarnąć bezpańskiego kocurka pod własny dach i otoczyć go należytą troską.

Pewnego razu, kiedy nowa właścicielka Toby'ego przesiadywała ze swoją babcią, zauważyła, że kot jest żywo zainteresowany czymś, co znajduje się na meblu. Wyciągał w jego kierunku łapki, dlatego rodzina postanowiła poznać przyczynę jego zachowania.

- Myśleliśmy, że interesuje go owad, ale nie. To była gumka do włosów, której używała moja mama - wyznała kobieta.

kotek

Kot dla dziecka - 5 ras najbardziej przyjaznych dzieciom

CZYTAJ DALEJ

Elizabeth podała babci przedmiot, który wcześniej należał do jej córki i poprosiła, by pokazała go Toby'emu. Na nagraniu widać, że kot natychmiast zainteresował się przedmiotem w rękach staruszki i zaczął go dokładnie obwąchiwać.

Toby

Zaledwie kilka sekund później możemy dostrzec, jak Toby ociera się o akcesorium do włosów całym ciałem i próbuje się do niego przytulić. Z pewnością zapach zmarłej właścicielki, który przesiąkł przedmiot, przywołał u niego miłe wspomnienia z przeszłości.

null

Sądząc po reakcji Toby'ego, musi bardzo tęsknić za swoją opiekunką i pomimo upływających tygodni wciąż nie jest w stanie pogodzić się z bolesną stratą. Potwierdziła to Elizabeth, komentując poruszające nagranie następującymi słowami:

- Toby bardzo za nią tęskni. Jest również pogrążony w żałobie i szuka jej w domu. Będąc świadkiem wszystkich jej reakcji widzę dokładnie jak wielką miłością darzył moją matkę.

Nagranie możecie obejrzeć TUTAJ.

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >