Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot wącha gumkę do włosów należącą do zmarłej opiekunki. Wzruszająca reakcja
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 27.05.2022 14:38

Kot wącha gumkę do włosów należącą do zmarłej opiekunki. Wzruszająca reakcja

Kot
tiktok/elizabeth_garvez

Opiekunka czarno-białego kota o imieniu Toby odeszła, pozostawiając pupila pod opieką swojej córki. Pewnego razu zwierzakowi podsunięto pod nos przedmiot należący do zmarłej właścicielki. Nagranie dokumentujące jego reakcję dosłownie wyciska łzy z oczu.

Jeśli kiedykolwiek przeszła Wam przez głowę myśl, jakoby koty nie przywiązywały się do swoich właścicieli, to jesteście w olbrzymim błędzie. Czasopismo naukowe "Current Biology" opublikowało wyniki nowych badań, z których wynika, że mruczki kochają swoich opiekunów tak samo jak psy i dzieci.

Jeśli jednak wciąż podajesz kocią miłość w wątpliwość, to może reakcja "osieroconego" kota sprawi, że zmienisz zdanie? Oto historia Toby'ego, 5-letniego mruczka, który stracił najważniejszą osobą w swoim życiu.

Kot powąchał przedmiot należący do zmarłej opiekunki

Toby, odkąd był kociakiem, żył u boku pani Viviany. Niestety duet z pozoru nierozłącznych przyjaciół został rozdzielony z uwagi na nagłą śmierć opiekunki.

Kobieta odeszła w wieku 50 lat, pozostawiając zwierzaka samemu sobie. Całe szczęście Elizabeth, córka Viviany, zaoferowała się przygarnąć bezpańskiego kocurka pod własny dach i otoczyć go należytą troską.

Pewnego razu, kiedy nowa właścicielka Toby'ego przesiadywała ze swoją babcią, zauważyła, że kot jest żywo zainteresowany czymś, co znajduje się na meblu. Wyciągał w jego kierunku łapki, dlatego rodzina postanowiła poznać przyczynę jego zachowania.

- Myśleliśmy, że interesuje go owad, ale nie. To była gumka do włosów, której używała moja mama - wyznała kobieta.

Elizabeth podała babci przedmiot, który wcześniej należał do jej córki i poprosiła, by pokazała go Toby'emu. Na nagraniu widać, że kot natychmiast zainteresował się przedmiotem w rękach staruszki i zaczął go dokładnie obwąchiwać.

wrbsf_xc.png
Toby stara się sobie przypomnieć, do kogo należała gumka do włosów

Nagranie wzruszyło setki tysięcy internautów

Zaledwie kilka sekund później możemy dostrzec, jak Toby ociera się o akcesorium do włosów całym ciałem i próbuje się do niego przytulić. Z pewnością zapach zmarłej właścicielki, który przesiąkł przedmiot, przywołał u niego miłe wspomnienia z przeszłości.

gatto-annusa-un-indumento-della-proprietaria-morta-e-la-reazione-commuove-tutti-quanti2.webp
Reakcja kota mówi sama za siebie

Sądząc po reakcji Toby'ego, musi bardzo tęsknić za swoją opiekunką i pomimo upływających tygodni wciąż nie jest w stanie pogodzić się z bolesną stratą. Potwierdziła to Elizabeth, komentując poruszające nagranie następującymi słowami:

- Toby bardzo za nią tęskni. Jest również pogrążony w żałobie i szuka jej w domu. Będąc świadkiem wszystkich jej reakcji widzę dokładnie jak wielką miłością darzył moją matkę.

@todonoticias 🐈❤️ La reacción de un gato al oler una prenda de su dueña fallecida #viral #tiktok #gato #mascota #emotivo #tn ♬ sonido original - TN - Todo Noticias

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Przywiązali psa łańcuchem i zostawili w pełnym słońcu. Na pomoc popędzili przechodnie

Czy zachowanie kota zmienia się po kastracji? Obalamy mity

Weterynarz uśpił psa przez pomyłkę. Zakończono śledztwo, będzie surowa kara?

Źródło: tiktok

Tagi: Koty Śmierć