Swiatzwierzat.pl
Z ostatniej chwili

instagram/kamildurczok_official

Najpierw odszedł właściciel, a teraz pupil. Nie żyje pies Kamila Durczoka

30 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ledwo pożegnaliśmy Kamila Durczoka, a dotarła do nas kolejna tragiczna wieść. Dymitr, ukochany pies należący do zmarłego dziennikarza, dołączył do swojego właściciela. O śmierci owczarka niemieckiego poinformowała rodzina.

16 listopada 2021 roku zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz radiowy odszedł we wtorek nad ranem w szpitalu w Katowicach w wieku 53 lat. W pustym domu pozostał jego ukochany czworonożny przyjaciel - Dymitr.

Najpierw stracił opiekuna, teraz sam odszedł

Owczarek niemiecki o imieniu Dymitr, z którym Durczok był niezwykle mocno związany, trafił pod opiekę mamy dziennikarza - pani Haliny. Z czasem pies zamieszkał w domu brata Kamila, Dominika Durczoka. Niestety, wraz z początkiem maja 2022 roku w sieci pojawiła się zbiórka przeznaczona na leczenie zwierzęcia.

Dominik Durczok poinformował, że 4-letni Dymitr ma problemy zdrowotne i wymaga kosztownego leczenia. Zwierzę zmagało się z pogłębiającym się niedowładem czterokończynowym. Na szczęście internauci nie pozostali obojętni na los pupila. W ciągu zaledwie 12 dni udało się uzbierać blisko 12 tys. złotych.

Chociaż wszystko zmierzało ku lepszemu, przed tygodniem napłynęły kolejne dramatyczne wieści w sprawie Dymitra. 25 maja poinformowano, że owczarek złamał dwie przednie łapy, natomiast zaledwie 4 dni później wierny przyjaciel Kamila Durczoka odszedł za Tęczowy Most.

Kot

Kot wącha gumkę do włosów należącą do zmarłej opiekunki. Wzruszająca reakcja

CZYTAJ DALEJ

Pies Kamila Durczoka nie żyje. „Dymisia wezwał Kamil”

Chociaż cała rodzina dbała o zdrowie zwierzęcia i odwiedzała kolejnych specjalistów, psa nie udało się uratować.

- Dymisia wezwał Kamil. Walczyliśmy do końca. Niestety po wielu weterynaryjnych konsultacjach szanse naszego kochanego pieska na przede wszystkim brak cierpienia (pomijając pewność, że do pełni zdrowia by nie wrócił) były prawie zerowe – napisał w Internecie młodszy brat Kamila Durczoka, Dominik.

W rozmowie z "Faktem" mężczyzna przyznał, że śmierć pupila jest kolejnym ciosem dla jego rodziny, zwłaszcza 74-letniej pani Haliny.

- Naszej mamie jest niezwykle ciężko. Straciła pierworodnego syna, los bardzo ją doświadczył. [...] Mama, pomimo że zmaga się z wieloma chorobami, była zawsze osobą, która takiej pomocy udzielała... Pięć lat temu straciła męża, w ubiegłym roku Kamila, którego bardzo kochała. Tak naprawdę pozostała sama. Został jej pies Dymitr, który jej towarzyszy i bardzo uatrakcyjnia codzienność – mówił Dominik Durczok.

Pan Dominik dodał, że pozostałe ze zbiórki środki zostaną przekazane na organizację pro-zwierzęcą z Przemyśla, która planuje stworzyć psią wioskę.

- Nie umiem się z tym pogodzić. Moja determinacja i pragnienie pomocy naszej miłości była jak nigdy dotąd. Niestety poniosłem porażkę, z którą nie pogodzę się do końca życia - wyznał młodszy brat zmarłego dziennikarza.

durczok-screen
unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Porzucił psa jak zabawkę, obok zostawił kartkę z dwoma słowami. Internauci aż drżą ze wściekłości

Czytaj więcej >

Psy

Starsza pani boi się wychodzić z domu przez psa sąsiada. Wypadek sprawił, że zmieniła zdanie

Czytaj więcej >

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >