Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage (2)

Photo by Sherry Wright on Unsplash

W Łomży doszło do zbrodni. Kto mógł dopuścić się tak strasznego czynu?

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Policja nie ujawniła nazwiska mężczyzny, który dokonał porażającego odkrycia. Znane są jednak okoliczności zdarzenia. Chodziło o czynienie dobra, a na jaw wyszło straszne zło.

Łomżanin udał się na spacer z naręczem ubrań pod pachą. Zamierzał umieścić je w kontenerze, tak by organizacje charytatywne mogły rozprowadzić jego niepotrzebne już ciuchy wśród tych, którzy mieli w życiu mniej szczęścia.

BeFunky-collage - 2021-08-11T075336.685

Dramat w Wadowicach, pies wpadł do rzeki. Czy poświęcenie jego pana poszło na marne?

CZYTAJ DALEJ

Tobołek zawierał coś przerażającego

Niestety, chęć zrobienia czegoś dobrego doprowadziła mężczyznę do koszmaru, którego długo nie zapomni. Kiedy otworzył kontener na ubrania, wytoczył się z niego jakiś tobołek. To była bluza... z czymś w środku.

Kiedy mężczyzna odwinął materiał, by przekonać się, czy ktoś nie wrzucił śmieci między ubrania - przypadkiem lub złośliwie - jego oczom ukazał się porażający widok.

Przechodnie odwrócili głowy, gdy zaczął krzyczeć.

Okazało się, że w tobołku znajduje się martwe ciało psa. Co gorsza, pies miał kawałek liny zaciśnięty na szyi. Było oczywiste, że zwierzę zostało uduszone.

Rzadki przypadek tak strasznej przemocy

O znalezieniu ciała zabitego psa w kontenerze PCK przy ulicy Pięknej 14 powiadomiona została łomżyńska policja. Śledztwo dopiero się zaczyna, oby szybko udało się znaleźć sprawcę.

Ktokolwiek posiada informacje, mogące pomóc w identyfikacji sprawcy, proszony jest o kontakt z Komendą Policji w Łomży, choćby na Facebooku.

Rzadko zdarzają się w Polsce tak wstrząsające przypadki bezpośredniej przemocy wobec zwierząt. Psy bywają porzucane, zaniedbywane, ale rzadko zdarza się, by właściciel własnoręcznie zabił zwierzę, i to jeszcze w tak straszy sposób.

Być może mamy tu do czynienia z kolejnym przypadkiem, w którym nieodpowiedzialny opiekun postanowił pozbyć się psa przed wyjazdem na urlop lub przeprowadzką. Tym razem jednak okrutnik postąpił o krok dalej i pozbawił własnego psa życia.

Znęcanie się nad zwierzętami jest w Polsce oczywiście karalne, a robienie tego ze szczególnym okrucieństwem grozi wyrokiem 5 lat więzienia.

Źródło: Mylomza.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >