Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W którą stronę porusza się koń? Nie wszyscy widzą to samo. Odpowiedź mówi o tobie więcej niż myślisz
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 13.10.2023 09:07

W którą stronę porusza się koń? Nie wszyscy widzą to samo. Odpowiedź mówi o tobie więcej niż myślisz

Zagadka
Zagadka, źrodło: instagram.com/theoxgod

Pewien filmik przedstawiający idącego konia podzielił internautów na dwie grupy. Okazało się, że była to iluzja optyczna. To, co zobaczysz, zależy od tego, którą półkulę mózgu masz lepiej rozwiniętą. Sprawdź, czy możesz określić się mianem analityka, czy raczej bliżej Ci do typowego artysty.

Iluzje optyczne bywają bardzo zaskakujące

Różnego rodzaju zagadki i iluzje optyczne potrafią wzbudzić wśród ludzi ogromne emocje. Niedawno internauci spierali się na temat pozornie zwyczajnej fotografii, na której jedni widzieli psa, natomiast inni biegnącego mężczyznę

Tym razem w sieci zawrzało z powodu animacji przedstawiającej konia. Filmik nie wydaje się być szczególnie ekscytujący. Jednak okazuje się, że możesz zobaczyć na nim zupełnie coś innego, niż widzą inne osoby.

To, co zobaczysz, świadczy dużo o Twojej osobowości oraz predyspozycjach. Sprawdź jakimi cechami opisaliby Cię specjaliści. 

Tylko nie mów nikomu. 5 tajemnic, które wie o tobie wyłącznie pies. Przed nim nic się nie ukryje

Zwykły-niezwykły filmik

Na poniższym filmiku przedstawiony jest koń idący stępem. Wydawać by się mogło, że nie jest to szczególnie fascynująca animacja. Jednak kiedy zapytasz innych ludzi o to, w którym kierunku przemieszcza się koń, okaże się, że zdania są podzielone.

Jedni nie mają najmniejszych wątpliwości, że koń idzie do przodu, w lewym kierunku. Z kolei inni są przekonani, że zwierzę się cofa. 

Specjaliści tłumaczą, że to, co widzisz na animacji, zależy od tego, która z Twoich półkul mózgowych jest lepiej rozwinięta. 

Do której grupy Ty należysz? W którą stronę idzie koń?

Sprawdź czy teoria pokrywa się z rzeczywistością!

Według specjalistów prawa półkula mózgu jest odpowiedzialna za:

  • wyobraźnię;
  • intuicję;
  • myślenie holistyczne.

Natomiast lewa półkula mózgu jest odpowiedzialna za: 

  • umiejętność logicznego myślenia;
  • kojarzenie faktów;
  • zdolności matematyczne.

Dlatego ci, którzy widzą, że koń przemieszcza się do przodu, prawdopodobnie są typowymi analitykami mającymi lepiej wykształconą lewą półkulę mózgu. 

Natomiast ci, którzy są przekonani, że koń porusza się do tyłu, mają doskonale wykształconą wyobraźnię i bardzo prawdopodobne, że są artystami. 

Czy to, co widzisz na filmiku rzeczywiście świadczy o tym jaki jesteś?

Źródło: instagram.com/theoxgod, kobieta.interia.pl