Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Co widzisz na obrazku? Liczy się pierwsze skojarzenie, zdradzi wiele o typie twojej osobowości
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 09.10.2023 17:15

Co widzisz na obrazku? Liczy się pierwsze skojarzenie, zdradzi wiele o typie twojej osobowości

Zagadka
Zagadka, źródło: facebook.com @Play995

Pewna fotografia wykonana zimą wzbudziła ogromne emocje wśród internautów, chociaż na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Okazuje się, że niektórzy widzą na niej psa, inni zaś biegnącego mężczyznę. Psycholog wytłumaczył to zjawisko. Specjalista twierdzi, że to, co widzisz na zdjęciu, mówi wiele o Twojej osobowości oraz stanie psychicznym. Sprawdź, czy jego teoria ma potwierdzenie w rzeczywistości.

Zwykła-niezwykła fotografia. Co jako pierwsze widzisz na zdjęciu?

Fotografię można rozumieć jako narzędzie zastępujące opis, służące wywoływaniu emocji oraz rejestrowaniu sytuacji, które nie mają szansy się powtórzyć. Zdjęcia oddziałują nieraz lepiej niż tysiąc słów, a pewna fotografia wykonana w sezonie zimowym okazuje się być wyjątkowa w tej kwestii. 

Na pierwszy rzut oka kadr nie wydaje się być szczególnie atrakcyjny, czy w jakimkolwiek sensie nadzwyczajny. Jego unikatowość tkwi w interpretacji uchwyconej postaci. Niektórzy widzą na zdjęciu psa, z kolei inni uważają, że to sylwetka biegnącego mężczyzny

Fenomen fotografii postanowił wyjaśnić psycholog Lee Chamers. Specjalista wyjaśnił, dlaczego różni ludzie różnie identyfikują ten sam obiekt. Okazuje się, że niewiele ma to wspólnego z jakością wzroku odbiorców. Chodzi o ich psychikę.

Na_obrazku_widzisz_zwierze_czy_czlowieka_Odpowiedz_ma_ogromne_znaczenie_df9f9cd115.png
Co widzisz na obrazku: psa czy biegnącego człowieka? Źródło: facebook.com/Play995
Parę rozszarpał niedźwiedź, pokazali ostatnią wysłaną wiadomość tuż przed atakiem. Aż mrozi krew

Powiedz, co widzisz na zdjęciu, a psycholog zdradzi, co czujesz

Psycholog analizujący fotografię będącą kością niezgody wśród internautów uważa, że to co widzi na niej odbiorca świadczy o jego stanie psychicznym. Specjalista podkreślił, że osoby, które od razu dostrzegają na zdjęciu biegnącego psa odwróconego w stronę obiektywu, charakteryzują się spokojnym usposobieniem. Przez najbliższe otoczenie są postrzegani jako optymiści otwarci na świat.

Natomiast Ci, którzy widzą biegnącego mężczyznę w kapturze, odwróconego od obiektywu, prawdopodobnie borykają się z wieloma trudnymi emocjami, stresem oraz należą do grona pesymistów. 

Zgadzasz się z teorią specjalisty?

Co widzisz na wyjątkowej fotografii: psa czy biegnącego człowieka? Jesteś w stanie po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzec obie wersje? Czy opis psychologa zgadza się z tym, co dostrzegasz jako pierwsze oraz z tym jakie emocje aktualnie odczuwasz? Podziel się swoją opinią z innymi!

Niektórzy internauci sugerują, że to, co widzi się na fotografii, zależy od tego z jakiej odległości się na nią patrzy. Jeden z komentujących uznał, że jeżeli patrzy się z bliska to widać psa, natomiast po oddaleniu się od ekranu rzeczywiście łatwiej dostrzec sylwetkę biegnącego mężczyzny. 

Jeżeli chcesz sprawdzić swoją spostrzegawczość w inny sposób, zobacz czy jesteś w stanie nie pomylić psa z… ziemniakiem

Źródło: rozrywka.goniec.pl, facebook.com/Play995