Swiatzwierzat.pl
Akcja ratunkowa

facebook/psiopomocni

Uwięziony pod mostem kundelek znalazł dzielnych wybawców

6 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Podczas kontroli wałów przeciwpowodziowych w miejscowości Jadowniki Mokre (województwo małopolskie) pewien mężczyzna usłyszał niepokojące dźwięki wydobywające się spod betonowego mostka. Pod konstrukcją znajdował się przerażony zwierzak, który brodził łapkami w wodzie.

Mężczyzna, który jako pierwszy usłyszał piski i skomlenie czworonoga, próbował wydostać je samodzielnie. Ze względu na wysoki poziom wody wydostanie psa bez profesjonalnej pomocy okazało się niemal niemożliwe.

Kundelek omal nie odpłynął z nurtem

Kiedy akcja ratunkowa się nie powiodła, mężczyzna postanowił zawiadomić stowarzyszenie Psiomocni. W czwartek po południu wyruszyli oni pod wskazany adres wraz ze sprzętem. Na miejscu stawił się również pracownik urzędu gminy Wietrzychowice.

W tamtej chwili szczekanie psa całkowicie ucichło. Obawiano się, że zwierzę odpłynęło, jednak kilka godzin później piski zwierzęcia znów zaczęły rozbrzmiewać w okolicy. 

Woda była równo z mostem, dlatego podpłynięcie łodzią było w tamtej chwili niemożliwe. O pomoc zwrócono się więc do strażaków.- Okazało się, że pies pod mostem wszedł w metalową konstrukcję i brodził łapkami po wodzie. Wył i szczekał. Było ryzyko, że jeśli woda się podniesie, to utonie, więc trzeba było szybko reagować – opowiada Agnieszka Janiczek ze stowarzyszenia Psiomocni w rozmowie z "Gazetą Krakowską".
Kogut

Fatalny wypadek podczas nalotu na walki kogutów. Zwierzę zabiło policjanta

CZYTAJ DALEJ

Apel do właściciel zwierząt o ostrożność i rozwagę

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie bez zbędnych komentarzy i bez wahania podjęli się akcji ratunkowej. Za pomocą specjalistycznego sprzętu udało im się wyciągnąć przestraszonego i zziębniętego zwierzaka.

Piesek został zwrócony pod opiekę właścicielki, która od dwóch dni bezskutecznie szukała swojego czworonożnego przyjaciela. Tymczasem przedstawiciele organizacji przypominają, by zadbać o bezpieczeństwo domowych pupili, aby podobna sytuacje sytuacje nie miały miejsca.

- Apelujemy do wszystkich właścicieli psiaków, aby starali się lepiej pilnować swoich milusińskich. Nie chcemy wiedzieć co przeżywał ten biedak... - czytamy na Facebooku organizacji Psiomocni.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/psiopomocni, gazetakrakowska.pl

Sprawdź swoją wiedzę o psach!

Pytanie 1 z 9

W jaki sposób pies widzi kolory?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >