Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Uwaga na swoje czworonogi! Ktoś rozrzuca kiełbasę z gwoźdźmi na jednym z warszawskich osiedli
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.09.2021 02:00

Uwaga na swoje czworonogi! Ktoś rozrzuca kiełbasę z gwoźdźmi na jednym z warszawskich osiedli

swiatzwierzat-1
unsplash/Sandra Seitamaa

Jak podaje portal "Warszawa w Pigułce", czworonożni mieszkańcy Warszawy ponownie znaleźli się w niebezpieczeństwie. Na terenie jednej ze stołecznych dzielnic znaleziono kiełbasę naszprycowaną gwoździami. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów.

Właściciele zwierzaków, uważajcie! Jak donosi pan Łukasz, ktoś nieopodal ulicy Jana Olbrachta rozrzucił mięso zawierające potworną "niespodziankę".  Nieznany sprawca wykorzystuje tę metodę na wyrządzanie krzywdy niczego niepodejrzewającym czworonogom.

Makabryczne znalezisko na ulicach Warszawy

W ostatnim czasie na facebookowej grupie zrzeszającej warszawiaków pojawił się komunikat skierowany do opiekunów psów i kotów.

Pan Łukasz postanowił ostrzec sąsiadów przed rozstawioną pułapką w postaci specjalnie spreparowanej kiełbasy nafaszerowanej gwoździami. Jak się okazuje, omal nie wpadł w nią jego własny pupil.

- Dzień dobry, szybka ale cenna informacja dla właścicieli pupili. Dziś w okolicy Jana Olbrachta 60 znalazłem kawałki kiełbasy, być może z trutka ale też z gwoździami się znalazły dwa kawałki z czterech czy pięciu. - wyjaśnił pan Łukasz i dodał. - Mój pies złapał i już miał w pyszczku jedna z nich ale w porę się zorientowałem I nie zdążył zjeść jej. Proszę uważajcie na swoje psy, bo historia z trutkami znów się powtarza.

Dla potwierdzenia swoich słów na Facebooku internauta opublikował zdjęcia przedstawiające kiełbasę nafaszerowaną ostrymi kawałkami metalu.

Ostrzeżenie dla wszystkich warszawiaków

To niestety nie pierwszy przypadek okrucieństwa ze strony trucicieli zwierząt na przestrzeni ostatnich miesięcy. Przed dwoma tygodniami pewni właściciele byli zmuszeni uśpić swojego czworonożnego przyjaciela po tym, jak skonsumował kawałek zatrutego mięsa w rejonie poznańskich osiedli.

Dbając o zdrowie naszych braci mniejszych, przyłączamy się do apelu i pragniemy ostrzec wszystkich właścicieli przez zagrożeniem.

Jeśli pies czy kot zje smakowicie wyglądającą kiełbaskę z "wkładką", może stracić życie w niewyobrażalnych męczarniach. Zachowajmy ostrożność i w miarę możliwości nie pozwalajmy zwierzakom na zjadanie odpadków rozrzuconych po trawnikach.

Zobacz zdjęcie:

Zdjęcie znalezionej kiełbasy

Źródło: Warszawa w Pigułce

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!