Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:57

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Hipopotam
youtube/SWNS

Najczęstszym błędem, jaki popełniają turyści, jest lekceważenie dziko żyjących zwierząt. Przekonali się o tym ludzie płynący motorówką przez jezioro Wiktorii w Kenii. W pewnej chwili łódź wycieczkową zaczął ścigać rozjuszony hipopotam. Aż trudno uwierzyć, co doprowadziło go takiej wściekłości.

Klip udostępniony na Twitterze przez biuro podróży rozpoczyna się od ujęcia turystów cieszących się przyjemną przejażdżką łodzią motorową na tle malowniczego zachodu słońca. W oddali widać kilka hipopotamów unoszących się na powierzchni wody. Nic nie zwiastowało, że afrykańska sielanka w ułamku sekundy zmieni się w ucieczkę przed śmiercią.

Turyści ledwo uszli z życiem. Gonił ich wściekły hipopotam

Sytuacja nagle przybiera niespodziewany obrót. Jedno ze zwierząt wydaje z siebie gardłowy dźwięk i rzuca się w pogoń za motorówką. Hipopotam nurkuje, aby nabrać rozpędu, a po chwili wynurza się na powierzchni wody. Jego paszcza jest niebezpiecznie blisko łódki, co wywołało olbrzymi strach u uczestników wycieczki.

Na szczęście żadnemu z turystów nie stała się krzywda. Podróżnicy uciekli bez szwanku, a zwierzę zrezygnowało z dalszego pościgu po około 200 metrach.

Film dokumentujący dramatyczny pościg zwierzęcia za łodzią turystyczną wywołał dyskusję w sieci. Większość internautów przecierała oczy ze zdumienia i twierdziła, że ​​do tej pory uważała hipopotamy za powolne i niegroźne zwierzęta. Czy rzeczywiście to tylko pozory?

Niepozorny tylko z wyglądu

Dla większości dużym zaskoczeniem może okazać się informacja, iż najniebezpieczniejszym drapieżnikiem Afryki nie jest ani drapieżny lew, ani olbrzymi słoń, ani jadowity pająk. Prawidłowa odpowiedź okazuje się mniej oczywista, niżby się wydawało.

To hipopotamy sieją największy strach wśród miejscowej ludności, gdyż niszczą plony i potrafią być bardzo agresywne. Statystycznie zwierzęta te co roku pozbawiają życia blisko 3 tysiące osób.

Hipopotamy są obdarzone wyjatkowo groźną bronią - ostrymi kłami, którymi mogą zadawać głębokie obrażenia. Według badań naukowców, dorosły osobnik potrafi jednym ruchem szczęki zgnieść krokodyla. Nie trzeba zatem tłumaczyć, co rozjuszony drapieżnik jest w stanie zrobić z człowiekiem. 

Co zatem wywołało tak skrajne zachowanie u zwierzęcia uwiecznionego na filmie? Eksperci upatrują przyczyny agresji u hipopotama naruszeniem jego terytorium przez przepływającą łódkę. Atakują, gdy zostaną zaskoczone.

Potraktujmy poniższe nagranie jako przestrogę i pamiętajmy, że jeśli kiedykolwiek spotkasz hipopotama na lądzie, pod żadnym pozorem nie podchodź do nich z aparatem! Pamiątkowe zdjęcie z fleszem może kosztować Cię najwyższą cenę.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!