Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Trenerka psów wymienia 5 najbardziej marudnych ras. Jednej na pewno nie spodziewacie się w tym zestawieniu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 28.10.2023 11:13

Trenerka psów wymienia 5 najbardziej marudnych ras. Jednej na pewno nie spodziewacie się w tym zestawieniu

Jakie rasy psów są trudne?
Jakie rasy psów są trudne? Źródło: pexels.com @Aysun Kahraman Öktem

Wśród ponad 350 ras psów jest kilku kandydatów na miano najbardziej marudnych czworonogów. Psia behawiorystka zdradziła, na jakiego pupila właśnie z tego względu nigdy by się nie zdecydowała. Wymieniła kilka ras, które jej zdaniem mają bardzo problematyczne usposobienie. Jej ranking może wywoływać kontrowersje.

Każda rasa psa ma swoje specyficzne cechy

Psy różnych ras różnią się znacząco pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale również usposobieniem. Okazuje się, że niektóre czworonogi są znacznie bardziej uparte, hałaśliwe czy nieposłuszne w porównaniu do innych.

Warto podkreślić, że zachowanie zwierzęcia nie zależy tylko od jego rasy. Równie ważne jest wychowanie, relacja z właścicielem oraz warunki, w jakich przyszło mu żyć. Jednak nie da się ukryć, że niektóre psy wymagają znacznie więcej cierpliwości niż inne. 

Psia behawiorystka o imieniu Finch zdradziła swoim obserwującym w mediach społecznościowych, na jakie rasy ona nigdy by się nie zdecydowała. Podkreśliła, że chodzi przede wszystkim o cechy charakteru opisywanych przez nią psów, jednak nie tylko. Jej opinia wzbudziła mnóstwo emocji wśród internatów. Nie wszyscy się z nią zgodzili.

Fale wyrzuciły na brzeg "szklane winogrona". Gdy je podniósł, zobaczył w środku coś zadziwiającego

Uznała, że wiele popularnych ras to kapryśne psy

Jako pierwsze w swoim zestawieniu Finch wymieniła owczarki niemieckie. Kobieta stwierdziła, że to psy, które wśród wielbicieli czworonogów budzą skrajne emocje. Ona akurat należy do grupy nierozumiejącej zachwytów nad tą rasą. Przyznała, że skutecznie zniechęca ją perspektywa wyczesywania takiego psa. Podobno owczarki niemieckie wyjątkowo tego nie lubią, a swoje niezadowolenie pokazują bez najmniejszych oporów.

pexels-summer-stock-333083.jpg
Owczarek niemiecki to wymagająca rasa, źródło: pexels.com @Summer Stock

Jako następne psy, których Finch nigdy nie chciałaby posiadać wymieniła rasy brachycefaliczne, czyli ze skróconym pyskiem. Behawiorystka podkreśliła, że mnogość problemów zdrowotnych, z jakimi borykają się tego typu zwierzęta, jest czymś, z czym nie chce się mierzyć. Dlatego ani mops, ani buldog francuski nigdy nie stanie się jej zwierzakiem.

Uważa, że lepiej wybrać psa, który nie musi desperacko walczyć o każdy oddech. Problemy zdrowotne zwierzaka przekładają się na jego zachowanie. Dlatego nie ma co dziwić się temu, że wiele psów ze skróconym pyskiem odmawia długich spacerów czy wspólnej zabawy. 

pexels-steshka-willems-1591939.jpg
Jedną z ras brachycefalicznych jest mops, źródło: pexels.com @Steshka Willems

Behawiorystka unika też wyjątkowo piękne rasy

Psia behawiorystka w swoim zestawieniu “ras, o których nie marzy” wymieniła również husky, pomimo tego, że to jedne z najpiękniejszych psów chodzących po Ziemi: są głośne i ciągle skomlą. Finch uznała, że zdecydowanie bardziej wolałaby psa, który nie marudzi każdego dnia. 

pexels-kateryna-babaieva-2853129.jpg
Husky to kapryśne psy, źródło: pexels.com @Kateryna Babaieva

Jako ostatnie w swoim zestawieniu wymieniła owczarki australijskie. Co więcej, Finch podkreśliła, że nie ma konkretnego powodu tej decyzji: “po prostu się nie dogadujemy”. Następnie dodała: “Nie chcę mieć małego dziecka przez 13-15 lat”

Owczarki australijskie są bardzo aktywnymi psami, które potrzebują mnóstwo uwagi i stymulacji, zarówno fizycznej jak i umysłowej. Dlatego rzeczywiście posiadanie tej rasy może nieco przypominać posiadanie dziecka. 

Źródło: tiktok.com/@sick.but.serene