Swiatzwierzat.pl
Pies

Facebook/Tomasz Manjura

Tomasz Manjura bohatersko uratował potrąconą suczkę. Teraz przekazał wspaniałe wieści

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Tomasz Manjura natknął się w Katowicach na potrąconą suczkę. Dobroduszny mężczyzna szybko zabrał ją stamtąd do kliniki weterynaryjnej, by ocalić czworonoga przed śmiercią. Po pilnych operacjach suczka zdołała do siebie dojść, a ostatnio jej wybawca podzie

Nieszczęśliwa historia suczki ma szczęśliwe zakończenie. Tomasz Manjura znalazł na drodze w Katowicach potrąconą suczkę z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi. Szybko zabrał ją do weterynarza, gdzie się nią zaopiekowano. Później trafiła do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, długo tam jednak nie zabawiła. Nowy dom znalazł się w ekspresowym tempie!

Tomasz Manjura uratował suczkę

Niefortunne dla suczki zdarzenie miało miejsce 4 stycznia, gdy w Katowicach została potrącona przez samochód. Na szczęście jej losem zainteresował się pan Tomasz Manjura, który bez wahania zabrał ją z ulicy do kliniki weterynaryjnej na Brynowie.

- Sunia przeszła operację z powodu krwawienia do jamy brzusznej. Ma liczne pęknięcia wątroby oraz uszkodzone płuca. Leży zaintubowana pod kroplówkami. Dzisiejsza noc będzie decydująca - relacjonował na bieżąco Tomasz Manjura na Facebooku.

Jak się okazało, operacje zakończyły się sukcesem, a przez noc suczka powoli dochodziła do siebie. Następnego ranka okazało się, że zwierzak jest w stanie stabilnym. Kolejny dzień miał pozostać na obserwacji, a później być przekazany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach.

- W klinice spędzi prawdopodobnie jeszcze jeden dzień. Po tym czasie zrobię wszystko by pozostała w rodzinie lub wśród bliskich znajomych - pisał na Facebooku mężczyzna - Nie martwcie się! Na pewno trafi w dobre ręce i do dobrego domu!

Szybka akcja i reakcja

Suczka miała wiele szczęścia, że została w porę znaleziona przez człowieka o złotym sercu. Pan Tomasz bardzo przejął się losem zwierzaka i cały czas miał na oku, czy wszystko jest z nim w porządku.

Ku zaskoczeniu mężczyzny, także internauci zareagowali na szeroką skalę. Wszyscy byli pod wrażeniem jego bohaterskiego czynu!

- Poniedziałkowa wiadomość o potrąconej młodej suczce w Katowicach rozeszła się na niesamowitą skalę. Dodając posta szczerze mówiąc myślałem o garstce znajomych, która udostępni to dalej i spróbuje pomóc, jednak rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania. 13 tysięcy udostępnień, 3 tysiące reakcji oraz ponad tysiąc komentarzy to naprawdę sporo - napisał na Facebooku Manjura.

Jednak reakcja użytkowników Facebooka przełożyła się na coś jeszcze, niż tylko na echo w mediach. Dzięki internautom i ogromnemu zainteresowaniu sytuacją suczka nie zabawiła długo w schronisku. W tempie ekspresowym znalazła nowy dom! Stało się to zaledwie po dwóch dniach od jej znalezienia, czyli 6 stycznia.

- Znalazł się nowy dom dla naszej szczęściary! Dziękuje wszystkim w imieniu moim i suni - podsumował Tomasz Manjura na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: Facebook/Tomasz Manjura

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >