Swiatzwierzat.pl
Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Jakub Kaminski/East News

Tokio 2020. Ostrygi przejęły tor regatowy, wyłowiono ich aż 14 ton

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich pojawiła się nieplanowana usterka po stronie organizatorów. Mowa o pladze ostryg, które przysporzyły wioślarzom nie lada problem. Pod wpływem ich ciężaru sprzęt dosłownie szedł na dno.

Skorupiaki "przywłaszczyły" sobie tor regatowy na arenie Sea Forest Waterway powstałej na Zatoce Tokijskiej. Ich obecność zauważono krótko przed oficjalnym startem igrzysk, które otwarto w piątek, 23 lipca.

Olimpijczycy kontra tysiące ostryg

Pomimo wielomiesięcznych przygotowań, organizatorzy nie przewidzieli takiego rozwoju sytuacji. Obiekt przeznaczony do konkurencji między wioślarzami i kajakarzami przeszedł prawdziwe oblężenie morskich stworzeń.

Małże masowo przyczepiły się do bojek, mających za zadanie ograniczać tworzenie się wysokich fal, dzięki czemu umożliwiają sprawiedliwą rywalizację pomiędzy sportowcami. Jednakże, pod wpływem ciężaru tak wielu ostryg, swobodnie dryfujące pływaki zaczęły tonąć.

Aby zapobiec nieprzewidzianym komplikacjom w trakcie konkurencji i ograniczenia skuteczności systemu, na miejsce wezwano grupę nurków. Specjaliści oczyścili boje, a sprzęt rozłożony na odcinku liczącym 5,6 km został wyciągnięty na brzeg i poddany naprawie.

Z toru regatowego zniknęło łącznie aż 14 ton skorupiaków, a operacja pochłonęła ponad 930 tys. funtów! Co interesujące, nie zostaną one przeznaczone do spożycia.

Plaża

Gmina Władysławowo mówi stop "lampionom szczęścia". Są szkodliwsze niż wielu myśli

CZYTAJ DALEJ

Polska reprezentacja olimpijska płynie po medale

Przypominamy, że dwie polskie wioślarskie osady, męska i żeńska czwórka podwójna, awansowały w piątek do finałowych wyścigów igrzysk olimpijskich w Tokio. Rywalizacja o medale już w najbliższy wtorek o godzinie 2:58 czasu polskiego.

Polskę reprezentuje dwudziestu dwóch zawodników, w tym dwoje rezerwowych. Jeden z Biało-Czerwonych przyznał, że tor olimpijski w stolicy Japonii jest bardzo trudny pod względami technicznymi.

- Wieje cały czas i to boczny wiatr. Fala odbija się od betonu i jest odczuwalna, łódka trochę skacze, rusza dziób, kołysze na boki. Ale każdy ma podobne warunki, więc nie można narzekać, tylko starać się popłynąć jak najlepiej - powiedział 28-letni wioślarz, Szymon Pośnik.

Zobacz zdjęcia:


Źródło: TVN24.pl, polsatnews.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >