Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-23T124710.660

Facebook.com @karina.daniszewska.sroka

Policja wkroczyła do gospodarstwa w gminie Gowarczów. Zwierzęta były skrajnie zaniedbane

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Psy chude jak szkielety, krowy umierające i martwe - taki widok zastali obrońcy zwierząt, gdy udało im się wejść na posesję w gminie Gowarczów (świętokrzyskie). Następnego dnia psy zniknęły. Słowa właściciela zbulwersowały aktywistów.

Sytuacją w gospodarstwie nikt się nie interesował, dopóki opłakany stan zwierząt nie zwrócił uwagi Kariny Daniszewskiej-Sroki z NIK. Ledwo mogła uwierzyć w to, co widzi.

BeFunky-collage (2)

Niesamowite nagranie ukazuje panikę w parlamencie. Powodem niezwykłe zwierzę

CZYTAJ DALEJ

Psy jak szkielety razem z martwą krową

Na terenie gospodarstwa stał kojec, w którym leżały psy - ledwo żywe, chude jak szkielety. Obok nich gniło krowie truchło. Inne krowy ledwie stały na nogach. To wyglądało jak zwierzęca umieralnia, a nie gospodarstwo rolne.

- Jednego szczeniaka, w najgorszym stanie, udało nam się odebrać, ale pozostałe właściciel zamknął w kojcu i nie chciał do nas wyjść - napisała Daniszewska-Sroka w poście na Facebooku.

Właściciel posesji miał w zanadrzu jeszcze jedną sztuczkę. Gdy obrońcy zwierząt wrócili następnego dnia, by odebrać resztę psów, tłumaczył się, że zwierzaki udały się na "zwiedzanie" wsi Miałków i nie ma ich w gospodarstwie.

Probował ukryć szczeniaki

Obrońcy zwierząt nie kupili tego wyjaśnienia i mieli rację - psy odnalazły się u sąsiadów, gdzie właściciel rozprowadził je, by nie zostały mu odebrane.

- Po kilku godzinach poszukiwań znaleźliśmy jednego szczeniaka na prywatnej posesji, gdzie chyba sfrunął z nieba. Drugi pies przyleciał chyba statkiem kosmicznym do następnego sąsiada - kpi obrończyni zwierząt na Facebooku.

Szczenięta zostały ostatecznie odebrane mężczyźnie i przewiezione do hotelu dla zwierząt w Skarżysku Kamiennej, gdzie poddawane są intensywnemu leczeniu.

Policja wkroczyła na teren gospodarstwa

Jak poinformował oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Końskich, na teren gospodarstwa wszedł wreszcie lekarz weterynarii w asyście policjantów, by ocenić, w jakim stanie są pozostałe zwierzęta.

Jeśli potwierdzi się zarzut skrajnego zaniedbania zwierząt gospodarskich, ich właścicielowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobaczcie poruszające zdjęcia z interwencji w gminie Gowarczów:

Źródło: Facebook.com @karina.daniszewska.sroka

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >