Swiatzwierzat.pl
Labrador i jego pan

facebook/Nataliya Rets

Po 6 latach właściciel odnajduje porwanego psa. Nagrano ich wzruszające spotkanie

23 Lipca 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W 2015 roku labrador o imieniu Wenia zaginał bez śladu, doprowadzając właściciela do rozpaczy swoim nagłym zniknięciem. Dopiero po 6 latach Wenia został wyrwany z rąk porywaczy i nareszcie mógł wrócić do swojego prawdziwego domu. Niesamowite, jak przebiegło jego ponowne spotkanie ze stęsknionym opiekunem.

Labrador, mieszkający w ukraińskiej miejscowości Perejasław-Chmielnicki nieopodal Kijowa, zaginął w wieku 5 lat. Już wtedy właściciel Wanii podejrzewał, że lojalny czworonóg mógł paść ofiarą złodziei, dlatego postanowił odzyskać swojego przyjaciela za wszelką cenę.

Labrador został skradziony przez gang hodowców

Poszukiwania Wanii trwały latami, jednak przez cały ten czas nikt nie był w stanie ustalić miejsca, w którym przebywał skradziony labrador. Ukraińskie służby bezskutecznie przeczesywały teren i za każdym razem wracały z obchodów z pustymi rękoma.

Jak się wkrótce okazało, właściciel psiaka miał słuszne podejrzenia. Pupil rzeczywiście został porwany, zaś sprawcami byli hodowcy psów rasowych.

Wania trafił na łańcuch w prywatnym domu na skraju lasu, gdzie rzadko zapuszczali się jacykolwiek ludzie. Jego nową właścicielką stała się kobieta zmagająca się z uzależnieniem od alkoholu, która prowadziła bezprawną hodowlę.

Zdjęcie ilustracyjne: dzieci

Mały kotek z uszkodzonym okiem chował się w krzakach. Na pomoc ruszyły mu dzieci

CZYTAJ DALEJ

Pupil po latach odnalazł swoją rodzinę

Chociaż wszystko wskazywało na to, że porwany labrador spędzi resztę swoich dni jako reproduktor, pewnego razu los okazał się być dla niego niesłychanie łaskawy. Wania cudem zerwał się z łańcucha i uciekł z hodowli.

Pies przez dłuższy czas błąkał się po lesie, próbując znaleźć drogę powrotną do domu. W końcu zauważyła go miejscowa kobieta i postanowiła przygarnąć pod własny dach, lecz warunki bytowania, jakie zaoferowała adoptowanemu zwierzęciu, pozostawiały wiele do życzenia.

Jak poinformował właściciel labradora w rozmowie z portalem "Obozrevatel",  kobieta nie poświęcała wystarczającej uwagi czworonogowi, zaniedbując jego potrzeby. Pies był przez cały czas trzymany na łańcuchu, aż do 2021 roku, kiedy kobieta zmarła.

Dopiero, kiedy funkcjonariusze stawili się w jej domu celem wykonania oględzin, zauważyli, że pies jest oznakowany. Wkrótce udało im się ustalić tożsamość oraz adres prawowitego właściciela labradora.

Po 6 latach pies został zwrócony rodzinie. Chcąc upamiętnić ten szczęśliwy moment, żona właściciela chwyciła za kamerę i uwieczniła na nagraniu przejmującą reakcję pupila na ponowne spotkanie ze swoim panem.

Oczywiście Wania nie zapomniał swoich bliskich i z ogromnym entuzjazmem powitał mężczyznę, merdając ogonem oraz trącając go nosem. Wzruszający wpis zawierający krótki opis historii labradora oraz film został opublikowana na mediach społecznościowych jako przykład na to, by nigdy nie tracić nadziei. Co za cudowne i podnoszące na duchu zakończenie!

Zobacz zdjęcia i nagranie:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >