Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie pana Marka Próchniaka

facebook/Marek Próchniak

To zdjęcie sprawi, że zakochasz się w Polsce. Fotografia zwierząt nad rzeką zapiera dech w piersiach

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Od poniedziałku polscy miłośnicy przyrody mówią tylko o jednym - chodzi o fenomenalny kadr, którego autorem jest pan Marek Próchniak. Fotografowi amatorowi udało się uchwycić niezwykłe gatunki zwierząt, które wspólnie udały się na połów ryb. Musicie zobaczyć to na własne oczy!

Pan Marek zdradził dziennikarzom "Wyborczej", że fotografia jest jego pasją od czterech lat. Nie spodziewał się jednak, że jedno z jego zdjęć w ciągu doby zrobi prawdziwą furorę w sieci i zawróci w głowie "przyrodozakręconym".

Nieznane zakątki Polski w obiektywie

Na nadzwyczajnym kadrze możemy obserwować trzy czaple siwe oraz dwa bociany czarne. Ptaki z gracją kroczą przez wodę i w pełnej harmonii łowią ryby. Jeśli jednak dokładnie przyjrzymy się otaczającej je scenerii, dostrzeżemy, że scenie połowu przygląda się ukryty w zaroślach lis.

- Sekstet egzotyczny. Trzy czaple, dwa czarne bociany i lis - tak zatytyłowano magiczne wręcz zdjęcie, które od początku tygodnia wzbudza zachwyt w tysiącach internautów.

Fotografia została udostępnione na Facebooku m.in. przez oficjalny profil Polskich Parków Narodowych. Miłośnicy dzikiej natury gratulowali fotografowi, przyznając, że szansa na sfotografowanie tak wyjątkowej sceny jest porównywalna do trafienia szóstki w Lotto.

Chase ze swoją panią

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

CZYTAJ DALEJ

Widok niczym z pocztówki

Jak tłumaczy pan Marek, zjawiskowa fotografia pochodzi z fotopułapki ustawionej w północno-wschodniej Polsce na dopływie Łyny, a dokładniej na rzece Marózka. Rozciąga się na około 46 kilometrów i przepływa przez województwo warmińsko mazurskie, głównie tereny gmin Dąbrówno, Nidzica, Grunwald, czy Olsztynek.

- Zdjęcie zrobiłem w miejscu, gdzie nie zapuszczają się ludzie. Bywam tam nie częściej niż raz na dwa tygodnie przez 15 minut. Nie jest to żaden z rezerwatów, a szkoda - powiedział.

Co interesujące, można tam spotykać nie tylko czaple siwe, czaple białe, bociany czarne, oraz kaczki krzyżówki, ale również bobry oraz piękne jelenie i łanie. W pobliżu występują także jenoty, borsuki, sarny. Warto bacznie obserwować niebo, gdyż czasami tuż nad głowami przelatują orły bieliki.

- Główny problem to uzyskanie odpowiedniego światła. No i trzeba mieć sporo szczęścia. Na przykład w poprzednim roku przez ponad miesiąc nie trafiłem w zasadzie nic - tłumaczy Próchniak w rozmowie z "Wyborczą".

A Czy Wam zdarzyło się uwiecznić równie piękny krajobraz? Pochwalcie się swoimi najlepszymi zdjęciami w komentarzach!

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >