Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > To największy kot świata. Sieć zalała fala komentarzy, widzą w nim jedno
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 29.05.2024 14:39

To największy kot świata. Sieć zalała fala komentarzy, widzą w nim jedno

kot Kefir
fot. instagram/ yuliyamnn

Kot Kefir od paru lat podbija świat internetu z powodu swoich kolosalnych rozmiarów. Żyjący w Rosji zwierzak ma podpisanych kilka kontraktów reklamowych i swój unikatowy profil w mediach społecznościowych. Fani widzą w nim jednak pewne podobieństwo, którego nie mogą się wyzbyć. “Właścicielka powinna przemyśleć zmianę imienia” - komentują.

Z małego kotka wyrósł ogromny kocur

Wiele ludzi, którzy decydują się na posiadanie kota, wybiera malutkie kocięta ze względu na ich rozczulający wygląd i żywiołową energię. Małe kotki z dużymi oczami i niezdarnymi ruchami są wyjątkowo urocze i łatwo kradną serca nowych właścicieli. Jednakże każdy, kto miał okazję obserwować dorastanie mruczka wie, że mały kociak w ułamku sekundy wyrasta na imponującego kocura, którego rozmiary i charakter mogą zaskoczyć nawet największych miłośników zwierząt.

Gdy adoptujesz małego kotka, często nie jesteś w stanie przewidzieć, jak duży stanie się w przyszłości. Rasy mają różne predyspozycje genetyczne, które wpływają na ich ostateczny rozmiar. Main Coony, znane ze swojej wielkości mogą osiągać wagę nawet 10-15 kg, podczas gdy domowy mruczek waży zwykle 4-5 kg. Kefir, największy kot na świecie jest imponującym przedstawicielem tej rasy. Jego właścicielka Yulia Minina z Rosji regularnie dzieli się zdjęciami i filmami, które zachwycają internautów. Pod ostatnimi postami pojawiło się wiele komentarzy, które porównują zwierzę do znanej postaci z bajki. 

Chory mężczyzna wie, że nie zostało mu dużo czasu. To, co robi dla psa, porusza Przygarnął szczeniaka z jednym okiem. Chwilę później zwierzę zniknęło

Największy kot na świecie

Kefir stał się znany dzięki regularnym postom swojej właścicielki, która dokumentuje jego życie na Instagramie i innych platformach społecznościowych. Kiedy Yulia adoptowała Kefira jako małego kociaka, nie spodziewała się, że wyrośnie on na tak ogromnego kota. Obecnie Kefir waży około 12,5 kg i mierzy ponad metr długości, co czyni go jednym z największych kotów na świecie. 

kot Kefir
fot. instagma.com/  yuliyamnn

Pomimo swoich ogromnych rozmiarów Kefir jest opisywany przez swoją opiekunkę jako bardzo łagodny i przyjazny kot. Yulia często podkreśla, że jej mruczek ma spokojną i łagodną naturę, co sprawia, że jest idealnym towarzyszem.  

Kot przypomina internautom postać z bajki

Po ukazaniu się jednej z jego fotografii na portalu społecznościowym reddit.com internauci nie mieli złudzeń. Wyraz pyszczka Kefira od razu przypomniał im najbardziej zrzędliwego stwora z bajki. Według niektórych fanów właścicielka powinna pomyśleć nad zmianą imienia swojego kota

  • “Ktoś jeszcze myśli tak samo jak ja, że to Grinch?”,
     
  • “Wygląda jak Grinch”,
     
  • “Gdyby go pomalować na zielono i dać w tle choinki pasowałby idealnie”,
     
  • “Yulia powinna pomyśleć nad zmianą imienia na Grinch”.

Czy Wam Kefir też przypomina złośliwego, acz uwielbianego przez dzieci stwora ze świątecznej bajki?