Swiatzwierzat.pl
Imię dla kota

unsplash/H Shaw

Imię dla kota. Jak nazywać nowego przyjaciela rodziny?

8 Października 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Imię dla kota. Jakie imię będzie najbardziej pasowało mruczkowi? Przed tym dylematem stoi wielu właścicieli mruczków, którzy wkrótce staną się posiadaczami zwierzaka. Czy imię powinno zaczynać się od tej samej litery, co ma matka, czy

Imię dla kota powinno być łatwe do zapamiętania, krótkie i dźwięczne. Może być nietypowe lub w innym języku, ale pod żadnym pozorem nie może być obraźliwe! Imię nie powinno kojarzyć się negatywnie, być kłopotliwe dla kogoś do wymówienia. Imię dla kota nie musi zaczynać się na tę samą literę, co mają ich rodzice, chyba że hodowca w umowie zaznaczył inaczej. Przy wyborze imienia warto kierować się charakterystycznymi cechami zwierzaka. Czy kot ma długi ogon, białe skarpetki albo bardzo głośno mruczy? Poobserwuj mruczka przez kilka dni i dopiero potem podejmij decyzję. 

Jakie imię dla kota?

Koty rozpoznają właściciela po dźwięku, rzadko reagują na swoje imiona. Niemniej jednak nie powinniśmy rezygnować z imienia dla niego, ponieważ to nie jest tak, że wszystkie koty nie reagują, część z nich naprawdę to robi! Poza tym łatwiej jest wołać kota na jedzenie słowami: "Mruczek jedzenie", niż samym słowem "Jedzenie". Nasi goście również nie chcą zwracać się do kota bezimiennie. Jakie są najpopularniejsze imiona dla kotów? Oto, kilka z nich: 

- Luna - jak księżyc- Puma - dla dzikiego mruczka, czarnego - Ginger - dla rudego kota- Kiciuś - zdrobniale od słowa kot, łatwe do zapamięta i bardzo dźwięczne- Śnieżka, Chmurka, Białek, Śnieżek - dla białego kota- Puszek - dla puszystego kota- Łatka - dla kota z charakterystycznym znakiem- Mruczek - dla tego, co sporo mruczy- Łobuz - dla psotnika- Bonifacy, Filemon, Sadza, Tom  - z bajki 

Jak nauczyć kota przychodzenia na zawołanie?

Żeby nauczyć kota przychodzenia na imię należy często je powtarzać i nie odmieniać go. Imię powinno być wymawiane wyraźnie, głośno, starając się nie zmieniać intonacji. Warto nagradzać kota za każdym razem, kiedy przyjdzie na zawołanie jakimś smakołykiem. Mało ras kotów lubi się uczyć, stąd należy być przy tym cierpliwym i konsekwentnym. Nie należy poddawać się po tygodniu czy miesiącu nauki. Proces nauki imienia kota jest dużo dłuższy, niż w przypadku psa. 

Źródła: dziendobry.tvn.pl, fajnyzwierzak.pl

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >