Swiatzwierzat.pl

EMERICE HALLOCK

To miała być zwykła przejażdżka wzdłuż lasu. Przypadkiem znalazła jedno z najrzadszych zwierząt na świecie

14 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Podróże zawsze obfitują w wiele przygód i przynoszą nowe doświadczenia, o czym przekonała się Emerice Hallock. Kobieta udała się z bratem na zwykłą przejażdżkę wzdłuż lasu. Rodzeństwo przez przypadek znalazło jedno z najrzadszych zwierząt na świecie. Z pewnością nie zapomną go do końca życia.

Spacery , leśne wędrówki oraz wycieczki rowerowe to dokonała okazja do spotkania zamieszkujących dane tereny wolno żyjących zwierząt. W takim momencie lepiej być przygotowanym i mieć pod ręka aparat, aby uwiecznić rzadki widok, a także móc pochwalić się nim przed innymi.

Kobieta z bratem udali się na przejażdżkę wzdłuż lasu

Emerice Hallok i jej brat stwierdzili, że popołudnie to świetna pora, aby udać się na przejażdżkę samochodem. Jako cel obrali odległy odcinek drogi w Albercie w Kanadzie. Powoli w spokoju przemierzali trasę, aż do momentu, kiedy kobieta ujrzała coś niezwykłego na poboczu autostrady.

W zaroślach przy drodze dostrzegła coś białego i choć najpierw myślała, że to zwykła skała, prawda okazała się zupełnie inna. Pasażer poprosił kobietę, by zawróciła. Sugerował bowiem, że nieopodal nich znajduje się jeżozwierz albinos.

scale (81)

Przypadkiem znaleźli jedno z najrzadszych zwierząt na świecie

Kobieta przyznała, że początkowo zarzucała swojemu bratu, że oszalał, jednak za jego namową zawróciła auto, aby móc bliżej przyjrzeć się niezidentyfikowanemu obiektowi. Chwilę później zdecydowała się wysiąść z auta i sprawdzić, czy jego słowa pokrywają się z prawdą. To, co ujrzeli, na pewno zapamiętają na długo.

2

Jak się okazało, rodzeństwo rzeczywiście spotkało jeżozwierza albinosa. Takie umaszczenie to bardzo rzadkie zjawisko u tych zwierząt. Szacuje się, że przypada na 1 z 10 000 osobników.

- To było naprawdę szalone – powiedziała Emerica. - Nigdy w życiu nie widziałam jeżozwierza, więc zobaczenie albinosa było oszałamiające.

3

Dumny jeżozwierz albinos wędrował po zaroślach z wielką gracją. Zupełnie jakby zdawał sobie sprawę, jak wyjątkowym jest okazem. Zszokowana Emerica nagrała nawet kawałek jego spaceru.

Kolce jeżozwierzy stanowią bardzo skuteczny system obronny, przed którym największe drapieżniki mają respekt. To nic innego jak włosy, które zmodyfikowały się podczas ewolucji, a jednak działają zupełnie jak w przypadku kaktusa. Najkrótsze są umiejscowione na ogonie, natomiast najdłuższe na grzbiecie i bokach. Mogą osiągać nawet 10 cm.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: thedodo.com

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Martwa lisica zawieszona na znaku drogowym. To nie pierwszy raz, "Człowiek potrafi być bestią"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Tak gronostaj wdzięczył się przed kamerą. Już założył wdzianko na wiosnę, "Chciał sławy i ją ma"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Kleszcze pojawiły się wcześniej, atakują ludzi i zwierzęta. Po powrocie z lasu, wykorzystaj ten patent
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wyciekło nagranie z chińskiego zoo. Skrajnie wychudzony lew ledwo może chodzić
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ryś przeciął drogę i dumnie wkroczył w las. Leśnicy nie kryją zdumienia: "Coś takiego zdarza się raz na..."
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jaka będzie wiosna w Polsce? Odpowiedzi szukajmy u bocianów, "To będzie dziwny sezon"
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]