Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Test na inteligencję psa i kota. Wystarczy jeden przedmiot
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 12.02.2024 11:45

Test na inteligencję psa i kota. Wystarczy jeden przedmiot

Jak sprawdzić czy pies lub kot jest mądry?
Jak sprawdzić czy pies lub kot jest mądry?, źródło: pixabay/JACLOU-DL

Inteligencja zwierzaków domowych to dla wielu ludzi zagadka, nad którą regularnie się zastanawiają. Kto nie chciałby wiedzieć, czy jego pies lub kot jest mądrzejszy od innych przedstawicieli swojego gatunku. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób, aby przetestować jego zdolności. Potrzebną do tego rzecz większość z nas ma nawet w domu.

Test na mądrość kota lub psa

Inteligencja czworonogów, które często ludzie traktują niemal jak pełnoprawnych członków rodziny, to aspekt, który nierzadko nurtuje ich opiekunów. Nie da się ukryć, że niektóre zachowania świadczące o ich mądrości można zaobserwować podczas codziennych czynności, jednak okazuje się, że istnieją specjalne zadania, które pomogą sprawdzić, czy pies lub kot wyróżnia się inteligencją.

Tak naprawdę nie potrzeba wiele, by w domowych warunkach przygotować zadanie, z którym może zmierzyć się pupil. Wystarczy, że udasz się do kuchni i sięgniesz po… folię spożywczą.

Kiedy iść z kotem do weterynarza? Tych objawów nigdy nie lekceważ Owczarek ruszył na dziecko, mama wszystko nagrała. Film hitem

Tak sprawdzisz inteligencję pupila

Przygotowanie testu na inteligencję pupila jest naprawdę łatwe. Wystarczy przezroczysta folia spożywcza. Następnie należy przyczepić ją do futryny drzwi prowadzących z jednego pomieszczenia, w którym znajduje się pies lub kot, do drugiego. Ważne, by między nią a podłogą nie znajdowała się szpara, przez którą mogłoby przecisnąć się zwierzę. Na środku natomiast musi zostać niewielka szczelina, gdzie zmieści się zwierzak.

Gdy konstrukcja jest już gotowa, zadaniem opiekuna jest przejście do drugiego pomieszczenia i zawołanie pupila. Kluczowa w całym zadaniu jest jego reakcja na przygotowaną przeszkodę.

Proste do przygotowania zadanie

Jeśli samo zawołanie zwierzaka zza niewidzialnej przeszkody okaże się zbyt małą motywacją, zawsze można posłużyć się ulubioną zabawką lub smaczkiem. Widząc taki rarytas, pies lub kot na pewno będą chciały dostać się do nagrody.

Choć nie wszystkie psy i koty od razu zrozumieją, co właściwie się dzieje i jaka zaskakująca niewidzialna przeszkoda przeszkadza im w przekroczeniu progu, te najbardziej sprytne osobniki, bez problemu powinny znaleźć rozwiązanie zagadki. To łatwe w przygotowaniu ćwiczenie pozwoli ci lepiej poznać swojego pupila.