Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Owczarek ruszył na dziecko, mama wszystko nagrała. Film hitem
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 10.02.2024 16:11

Owczarek ruszył na dziecko, mama wszystko nagrała. Film hitem

owczarek niemiecki
owczarek niemiecki, źródło: youtube/CatersClips

Nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Matka nagrał sytuację, do jakiej doszło w domu pomiędzy dzieckiem a owczarkiem niemieckim. Takiej akcji zdecydowanie nie spodziewał się żaden z internautów, do którego dotarło wideo.

Relacja psa z dzieckiem

Reakcje psów na pojawienie się w domu nowego członka rodziny bywają bardzo różne. Nie ma jednej reguły, zachowań może być ich cały przekrój. Od ogromnej radości związanej z obecnością całej rodziny w komplecie, po apatię i stres. 

Wielu przyszłych rodziców ma dużo obaw związanych z relacją psa z dzieckiem. Jak się później okazuje, dobrze przygotowany pies może stać się nawet najlepszym przyjacielem dziecka. W sieci jest cała masa zabawnych filmików, na których psy i małe dzieci dogadują się tak, jakby byli dla siebie stworzeni. Pewna mama również podzieliła się nagraniem, na którym możemy zauważyć relacje psa z najmłodszym członkiem rodziny. Ciężko jednak określić czy bardziej zaskakuje zachowanie czworonoga, czy raczkującego dziecka.

Ile razy dziennie kot powinien robić kupę? Zwróć na to uwagę Odmówili przyjścia na ślub z powodu psa. Trudno uwierzyć, o co mieli pretensje

Owczarek doskoczył do dziecka

Kiedy w pierwszym momencie nagranego filmu widzimy owczarka niemieckiego, który rusza na dziecko możemy się przerazić. Nic jednak bardziej mylnego. Maluch i pies doskonale się ze sobą bawią. Całe zdarzenie dzieje się pod okiem czujnej mamy, która postanowiła uwiecznić tę zabawę w ganianego. 

Pies znalazł idealnego kompana do zabawy. Widać, że świetnie się ze sobą dogadują. Zabawa zarówno dla psa jak i dla malucha jest bardzo rozwojowa. Pies ćwiczy czujność oraz wzmacnia relację z człowiekiem, a maluch rozwija umiejętność raczkowania. W końcu, żeby nadążyć za swoim psim przyjacielem, musi szybko przebierać nogami i rękami. 

Przyjaźń między psem a dzieckiem nie powstaje od razu

Dziecko i pies pod jednym dachem to nie zawsze sielanka. Nie każdy pies jest zainteresowany przyjaźnią z najmłodszym członkiem rodziny. Dzieje się tak dlatego, że dzieci często naruszają przestrzeń psa, bywają bardzo gwałtowne i szybkie. Psy, które żyją z dziećmi, często doświadczają przekraczania swoich granic, a sygnały, jakie wysyłają, są dla dzieci niezrozumiałe.

Nie można zapominać, by nie zostawiać pupila i dziecka na osobności. Dla bezpieczeństwa obojga z nich nadzór dorosłej, odpowiedzialnej osoby jest nieodzownym elementem.

 

Źródło: youtube/CatersClips

Tagi: Pies Nagranie