Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Ślimak

Ślimak

pies
09.05.2024 15:38 Pies biegał wesoło po trawie, wkrótce potem zmarł. Wszystko przez to, co znalazł w ogródku

Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich posiadaczy czworonogów. Nawet w pozornie bezpiecznym miejscu, jakim jest własna działka, może czyhać zagrożenie dla zdrowia zwierząt domowych. W ciągu zaledwie kilku godzin od zabawy w ogrodzie kobieta straciła psa. Powód może zszokować wielu — wszystko przez to, co znalazł w trawie.

turysta, lornetka, las
12.04.2024 13:35 Mają nawet 12 tysięcy zębów i potrafią spać kilka lat. O jakim zwierzęciu mowa?

Możemy spotkać go zarówno w mieście, jak i w lasach, w Polsce oraz za granicą. Z pozoru jest niegroźny, choć wolimy trzymać się od niego z daleka. Zwłaszcza jeśli odwiedzi nas w ogrodzie. W rzeczywistości jest to żyjątko, które skrywa mnóstwo tajemnic. Część faktów o nim sprawi, że już nigdy nie spojrzysz na niego tak samo. Poznaj ciekawostki o ślimaku!

ślimak
09.04.2024 10:16 Tak w naturalny sposób pozbędziesz się ślimaków z ogródka. Zastosuj łatwy trik

Mimo że ślimaki są ważną częścią ekosystemu i raczej kojarzą nam się pozytywnie, mogą wyrządzić sporo szkód. Najczęściej przekonują się o tym właściciele ogródków, którzy próbują przeróżnych metod, aby na stałe pozbyć się nieproszonych gości. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób zwalczyć problem szkodników. Produkty ze sklepów nie umywają się do tego patentu.