Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Tel Awiw na wojnie z psimi kupami. Władze miasta wpadły na niezwykły pomysł
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:43

Tel Awiw na wojnie z psimi kupami. Władze miasta wpadły na niezwykły pomysł

BeFunky-collage - 2021-07-14T093607.946
Photo by artem belinski on Unsplash

Wszyscy to znamy: gdzie pieski, tam i psie kupy na ulicach i trawnikach, bo nie chciało się ich sprzątnąć niektórym opiekunom. Zjawisko to powoli słabnie, ale problem nadal jest zauważalny, zwłaszcza w dużych miastach. Na niezwykły pomysł zwalczenia problemu psich kup wpadły władze Tel Awiwu.

Tel Awiw to drugie największe miasto Izraela, tłoczna metropolia, gdzie z większym lub mniejszym powodzeniem współżyje ze sobą mieszanka narodów i religii.

Problem z psimi "pamiątkami"

Mieszkańcy Tel Awiwu kochają psy, których po mieście spaceruje wielka liczba, niemało jest też niestety bezpańskich czworonogów. Dużo psów oznacza dużo... psich "pamiątek" na ulicach i w parkach.

W kwietniu władze miasta rozpoczęły kampanię mającą na celu szerzenie wiedzy o konieczności sprzątania psich kup. Wydaje się to oczywiste: jeśli pies załatwi się na ulicy czy w parku, właściciel powinien sprzątnąć odchody pupila i wrzucić je do specjalnego pojemnika.

Niestety, w Tel Awiwie kultura sprzątania po psach nadal nie stoi na wysokim poziomie. Tylko w 2020 r. władze miasta odebrały niemal 7 tys. telefonów ze skargami na walające się po ulicach "pamiątki" po psich spacerach.

Genialne rozwiązanie?

Tym razem władze Tel Awiwu mają nowy pomysł. Przegłosowano nowelizację prawa o licencjach na psy. W Izraelu trzeba mieć odpowiednią licencję na posiadanie czworonoga. Od teraz przy wyrabianiu licencji trzeba będzie przekazać próbkę DNA swojego pupila.

Po co? Po to, by władze miasta mogły na podstawie pobranych próbek zidentyfikować właściciela psa, który nie sprzątnął po nim "pamiątki" z ulicy czy trawnika.

Nowoczesna technologia posłuży więc tępieniu leniwych właścicieli psów. Miasto wzbogaci się też nieco na mandatach, które będą wysyłane pocztą do nieporządnych właścicieli psów.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy podobne należałoby zastosować w polskich miastach?

Źródło: Times of Israel

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!