Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Te 3 rasy psów nigdy nie powinny stać się popularne. Behawiorysta tłumaczy
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 18.02.2024 15:14

Te 3 rasy psów nigdy nie powinny stać się popularne. Behawiorysta tłumaczy

Border collie
Border collie. Źródło: pixabay/lancegfx, tiktok.com/@alansadlik

Behawiorysta psów z Warszawy opublikował w mediach społecznościowych film, w którym wymienił 3 rasy, które jego zdaniem nigdy nie powinny stać się popularne, pomimo tego, że tak właśnie się dzieje. Zdaniem specjalisty są to czworonogi, które z różnych powodów potrzebują doświadczonego i zaangażowanego opiekuna. Wielu początkujących właścicieli psów nie radzi sobie z ich wychowaniem.

Niektóre rasy psów stają się modne pomimo tego, że nie powinny

Behawiorysta prowadzący warszawską szkołę Alpha Szkolenie Psów od pewnego czasu prowadzi w mediach społecznościowych konto o charakterze edukacyjnym. Głośnym echem na TikToku, odbił się filmik, w którym specjalista wymienił 3 popularne rasy psów, które jego zdaniem nie powinny być w modzie. 

1. Owczarek Belgijski Malinois

To duże, silne i bardzo inteligentne psy. Swoją popularność zyskały przede wszystkim dzięki temu, że są wyjątkowo sprytne. Owczarki belgijskie są w stanie nauczyć się imponujących sztuczek. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że okiełznanie przedstawiciela tej rasy jest ogromnym wyzwaniem nawet dla bardzo doświadczonej osoby w wychowywaniu psów. Przez to mnóstwo opiekunów owczarków belgijskich szybko odkrywa, że spryt, jakim dysponuje ich pupil to nie tylko zaleta, ale również wada.

fdsfds.JPG
Owczarki belgijskie mają trudny charakter, źródło: tiktok.com/@alansadlik
To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

To psy znane z seriali. Są bardzo wymagające

2. Owczarek niemiecki

To psy, które od lat cieszą się dużą popularnością. Wiele osób wybiera tę rasę ze względu na wygląd lub miłe skojarzenia związane np. z Szarikiem z kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”. Behawiorysta podkreślił, że owczarki niemieckie wymagają ogromu konsekwentnej pracy. Jedynie wtedy z niesfornego szczeniaka wyrośnie ułożony pies. W przeciwnym wypadku słodki maluch może zmienić się w agresywnego lub lękliwego czworonoga. Zdarza się, że nieumiejętnie wychowany przedstawiciel tej rasy zmienia życie całej rodziny w prawdziwe piekło na Ziemi.

pexels-k-zoltan-342214.jpg
Nieumiejętnie prowadzone owczarki niemieckie mogą stać się bardzo problematycznymi czworonogami, źródło: pexels.com @K Coltan

Niektóre psy są pracoholikami

3. Border collie

Te wyjątkowo piękne psy w ciągu ostatnich kilku lat „cieszą się” nieustannie rosnącą popularnością. Wiele osób decyduje się na nie ze względu na ich wygląd oraz „optymalne” rozmiary, nie biorąc pod uwagę tego, że border collie w genach mają wpisany… pracoholizm. To pasterskie psy, które uwielbiają stawiać czoła wyzwaniom. Zamknięte w domu, ograniczone jedynie do krótkich spacerów mogą zacząć sprawiać ogromne problemy. Na przedstawiciela tej rasy powinni decydować się jedynie ci, którzy są w stanie każdego dnia poświęcić pupilowi mnóstwo uwagi, zapewniając mu regularne treningi. 

pexels-alotrobo-1124002.jpg
Bordery collie potrzebują dużo aktywności fizycznych i umsyłowych., Źródło: pexels.com @Alotrobo
@alansadlik Trzy rasy psów które stały się modne, a według mnie nie powinny. #alansadlik #rasapsa #piesek ♬ IMPERIAL PIANO - Treia Music

Źródło: tiktok.com/@alansadlik