Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Tak przekarmionego kota jeszcze nigdy nie widzieli. Kotka Patches waży tyle, co pięciolatek
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 26.04.2023 14:22

Tak przekarmionego kota jeszcze nigdy nie widzieli. Kotka Patches waży tyle, co pięciolatek

przekarmiony kot
facebook/Patches' Journey

Media na całym świecie obiegło zdjęcie otyłej kotki, której poprzedni właściciel najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, iż najważniejszą kwestią związaną z żywieniem jest dostosowanie pokarmu do potrzeb zwierzęcia. W diecie pupila znajdowały się słodycze i inne nieodpowiednie do spożycia produkty. W konsekwencji Patches waży tyle, co kilkuletnie dziecko. 

Schronisko “Animal Care nad Control” w Richmond w Wirginii udostępniło zdjęcia Patches - “największego kota, jakiego ktokolwiek widziano” - i zgodnie przyznają, że tak otyłego kota nie widzieli jeszcze w całej swojej karierze zawodowej. 

Kotka waży tyle, co pięcoletnie dziecko

- Obudziłeś się dzisiaj i powiedziałeś sobie: zaadoptuję największego kota, jakiego ktokolwiek widziałem? Jeśli tak, mamy kota dla ciebie - napisało schronisko w ofercie adopcyjnej.

Niekiedy przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem może polegać na zaniechaniu. Przykładem może być głodzenie czworonożnego członka rodziny, choć w skrajnych przypadkach za formę przemocy można także uznać przekarmianie. Tak też było z kotką o monstrualnych rozmiarach ciała - wszystko przez niewystarczającą ilość aktywności fizycznej oraz dietę, której postawę stanowiły słodycze. 

Zwierzę waży ponad 40 funtów, czyli około 18 kilogramów. Warto zaznaczyć, że przeciętny kot nie powinien ważyć więcej niż 7-9 kilogramów, a zatem poprzedniemu właścicielowi Patches wynik ten udało się jednak podwoić. 

Tak bardzo walczyli i wierzyli, że uratują Księcia. Doberman nie żyje, ponury komunikat

Patches nie ma za sobą łatwej przeszłości

Niestety otyłość u zwierząt często niesie za sobą szereg innych, bardzo poważnych schorzeń. Pracownicy schroniska wyjawili, że kot trafił do nich, kiedy jej ówczesny właściciel nie był już w stanie sprawować nad nim opieki. Nie kryli zdziwienia, gdy po badaniach okazało się, że kot nie ma problemów z tarczycą, cierpi na cukrzycę i inne schorzenia typowe dla otyłości. Wtedy pozostało tylko wdrożyć w życie plan odchudzający i znaleźć mu rozważnego opiekuna.

W związku z nadmiernym przyrostem tkanki tłuszczowej, mruczek czekał w kolejce do adopcji, a zainteresowanym postawiono jeden warunek: muszą oni nie tylko zapewnić mu kochający dom, ale także pomóc w przestrzeganiu diety i regularnych ćwiczeniach, które pomogą jej pozbyć się nadprogramowych kilogramów i ustrzec przed dużo poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Kotka znalazła dom w miej niż 24 godziny

Jak się wkrótce okazało, na znalezienie chętnego do adopcji Patches nie trzeba było długo czekać. Po zaledwie kilkunastu godzinach od pojawienia się ogłoszenia w social mediach do schroniska zgłosiła się kobieta, która wyraziła chęć zajęcia się Patches. Co ciekawe, w przeszłości opiekowała się już jednym mruczkiem, który wyglądał zupełnie jak mniejsza wersja Patches.

Wraz z pozostałymi domownikami doszła do wniosku, że założy profil na Facebooku, gdzie będzie relacjonowała powrót kotki do optymalnej wagi. Choć wie, że zadanie nie jest łatwe, zobligowała się dołożyć wszelkich starań, aby zwierzę zgubiło nadprogramowe kilogramy. Dotąd straciła już ⅓ masy ciała. 

 

źródło: polsatnwes.pl; lastampa.it

Tagi: Kot Świat