Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tak nadleśnictwa świętują pierwszy dzień kwietnia. Niedźwieleń to dopiero początek
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 01.04.2024 16:20

Tak nadleśnictwa świętują pierwszy dzień kwietnia. Niedźwieleń to dopiero początek

dziwne zwierzę
Fot. facebook.com/ Nadleśnictwo Gościeradów, Lasy Państwowe, pixabay/elmochaplin

Leśniczy z województwa świętokrzyskiego postanowili podzielić się historią nie do uwierzenia. Według zamieszczonych przez nich informacji w mediach społecznościowych na leśnym terenie uchwycili na zdjęciu dziwne zwierzę. Krzyżówka tych dwóch stworzeń pojawia się tylko raz do roku. Pracownicy leśniczówki zobaczą je ponownie dopiero za rok i to tylko jeśli dopisze im szczęście. 

Natura potrafi zaskakiwać. Leśniczy pokazali dziwne zwierzę

Matka natura potrafi być zadziwiająca. Istnieją bowiem pewne połączenia różnych gatunków zwierząt, tzw. hybrydy, które swoim wyglądem potrafią zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych miłośników zwierząt. Czasem natura sama dokona niesamowitego połączenia, o którym nigdy byśmy nie pomyśleli, a niekiedy przyczyni się do tego człowiek. 

Leśniczy, którzy większość swojego czasu spędzają na łonie natury, dzielą się za pomocą mediów społecznościowych ciekawostkami z życia zwierząt. Dzięki ich pracy możemy poznać wiele różnych zachowań leśnych stworzeń i zobaczyć niemal na własne oczy gatunki, które zazwyczaj chowają się w leśnych zakamarkach. Tym razem, z okazji pierwszego dnia kwietnia postanowili podzielić się z nami wyjątkowym okazem. 

Leśnicy pokazali, co zwabiły pierwsze promienie słońca. Wyszedł spod mułu Weterynarz przestrzega: w ten sposób krzywdzisz swojego psa! Wygląd to nie wszystko

To naprawdę rzadki gatunek. Leśnicy proszą dziś o ostrożność

Pracownicy Nadleśnictwa Gościeradów w województwie świętokrzyskim wystosowali ważny apel. Proszą spacerujących po lesie miłośników przyrody o zachowanie ostrożności. Na terenie ich lasów pojawił się osobnik widywany tylko ten jeden raz w roku. 

Rzadki gatunek spotkany w leśnictwie Świeciechów. Leśniczy podczas prac gospodarczych napotkał i sfotografował okaz niedźwielenia. Bądźcie uważni i rozglądajcie się dookoła, gdyż nie wiadomo, co skrywa przyroda.

Radzimy zachować czujność

Czujni obserwatorzy od razu połapali się w sprytnej pułapce zastawionych przez leśniczych. 1 kwietnia przypada bowiem Prima aprilis. 

  • “Super. Ja dzisiaj w lesie spotkałam krokodyla na bagnach”,
  • “1 kwiecień. Prima aprilis”,
  • “Ja dziś widziałem jednorożca” - komentują internauci.

Dziś nie tylko nadleśnictwa w całym kraju będą próbowały uśpić naszą czujność, publikując w mediach społecznościowych szalone newsy. I choć szczepienie kleszczy wydaje się niezwykle interesującym pomysłem, to jeśli damy się nabrać na blokadę torów kolejowych do północy przez sarny oraz jelenie i odwołamy podróż, to dotrzemy do zamierzonego celu lekko spóźnieni. A to tylko niektóre z przykładów pomysłowych żartów leśniczych.

Radzimy uważać, by nie nabrać się na podobne sztuczki!

Źródło: facebook/Nadleśnictwo Gościeradów

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?