Swiatzwierzat.pl
buda w lesie

facebook/Fundacja Tymmmczasy

Szczenięta od urodzenia mieszkały w budzie pośrodku lasu. Maluchy niezwłocznie potrzebowały pomocy

5 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Kiedy do fundacji ratującej zwierzęta dotarło zgłoszenie, że pośrodku lasu stoi zapuszczona buda, w której na świat przyszły i do tej pory przebywają szczeniaki, wszyscy jej członkowie z niedowierzaniem złapali się za głowę. Po udokumentowaniu na zdjęciach sytuacji także internauci na własne oczy przekonali się, że to smutna prawda.

Fundacji Tymmmczasy w swoich social mediach opublikowała wzruszający wpis, w którym opowiedziała historię suczki i dwóch szczeniąt. Około 3-letnia samica oszczeniła się w lesie, gdzie do czasu interwencji wraz ze swoimi młodymi przebywała w prowizorycznie zbudowanej budzie.

Szczenięta marzły w budzie pośrodku lasu

Kiedy osoby współpracujące z fundacją przybyły na miejsce, ich oczom ukazały się dwa małe szczeniaki o czarnym futerku. Wtedy jeszcze nie wiedziały, że dzięki tym dobrym ludziom będą miały szansę znaleźć kochający dom, a czas w opłakanych warunkach w lesie bezpowrotnie przeminie.

Cała konstrukcja budy była bardzo prowizoryczna i najpewniej wykonał ją ktoś, kto zlitował się nad suczką i jej dwoma młodymi. Niemniej jednak na usta wprost ciśnie się stwierdzenie, iż dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Takie schronienie nie zapewni zwierzętom kochającego, ciepłego domu, na jaki niewątpliwie zasługują.

Mia

Pokazali najgłośniejszego kota w schronisku. „Wszyscy potrzebowali zatyczek do uszu”

CZYTAJ DALEJ

Szczeniaki i ich mama mają nowy dom

Opublikowanie smutnej historii w sieci to także doskonała okazja do tego, aby dotarła ona do jak największej ilości odbiorców. Tysiące innych postów w mediach społecznościowych udowadniają, że wówczas szanse, że ktoś zaadoptuje szczenięta oraz suczkę znacznie wzrastają.

Tak jak przypuszczali wolontariusze, wielu internautów poruszyła historia maluchów i ich mamy, które dotychczas żyły samotnie pośrodku lasu. Szybko zaczęły pojawiać się chętni przygarnąć ich pod swój dach.

Z komentarzy pod postem Fundacji Tymmmczasy możemy dowiedzieć się, że zarówno szczeniaki, jak i ich mama trafiły na osoby, które wyraziły chęć ich adopcji. Dzięki ludziom o dobrym sercu, już nigdy nie będą musiały doświadczać tak smutnego losu, na jaki były dotychczas skazane. Taka postawa przywraca wiarę w dobro ludzkich serc i jednocześnie stanowi przestrogę, by nie odwracać wzroku od cudzego cierpienia.

szczeniak

facebook

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: wamiz.pl; facebook/Fundacja Tymmmczasy

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >