Prezent dla psa na Święta i Mikołajki - 7 wyjątkowych propozycji
Szczeniak, dorosły pies czy senior — wszystkie zwierzaki zasługują na prezent z okazji zbliżających się mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia, nawet jeśli bywały trochę niegrzeczne. Szukasz pomysłu na podarunek dla swojego pupila? Przedstawiamy 7 pomysłów na najlepsze prezenty pod choinkę!
Prezent dla psa na święta - co przypadnie do gustu Twojemu zwierzakowi?
W niektórych domach już stroją się choinki, a w sklepach słychać gwar, bo za moment mikołajki. Pamiętajmy, by w ferworze przedświątecznych zakupów i przygotowań, nie zapomnieć o naszych miłych czworonogach.
Niektórzy właściciele psów świętują z tej okazji, obdarowując swoich podopiecznych drobiazgami w podziękowaniu za kolejny wspólny rok, inni są sceptycznie nastawieni do podobnych rzeczy. Jedno jest pewne — psy są pełnoprawnymi członkami naszych rodzin, dlatego warto sprezentować im choćby niewielki upominek.
Nie ukrywajmy, że prezent przeznaczony dla naszego czworonożnego przyjaciela jest po części podarkiem dla jego właściciela. Zwierzaki, choć zapewne nie do końca rozumieją ideę świąt Bożego Narodzenia, ucieszą się z czasu spędzonego razem ze swoim ulubionym człowiekiem, dlatego świetnym pomysłem jest podarowaniu im czegoś smakowitego bądź praktycznego, z czego przy okazji skorzysta cała rodzina. Co zatem można podarować psu pod choinkę? Możliwości jest mnóstwo! Poniżej przedstawiamy 7 propozycji prezentów dla psiaków z okazji mikołajek oraz świąt Bożego Narodzenia. Wcale nie muszą być drogie i ekstrawaganckie, niektóre możesz zrobić sam i prawie nic nie kosztują!
Prezenty dla psa – 7 pomysłów na świąteczny prezent dla pupila
1. Karma
Jaki pies nie lubi smakołyków między posiłkami? Święta to w końcu okazja, by nie tylko spędzić czas z bliskimi, ale także cieszyć się okazjonalnymi potrawami. Choć zaproszenie pupila do wigilijnego stołu nie powinno wchodzić w grę, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie go w pełnowartościową karmę. Dobra karma dla kundelka, czy też dla psa rasowego powinna składać się przede wszystkim z produktów pochodzenia zwierzęcego, których zawartość nie powinna być niższa niż 50%. Należy unikać karm z dodatkiem zbóż, które tak naprawdę oprócz dodatkowych kalorii nie zapewniają psu potrzebnych składników.
2. Smakołyki
Jako dodatek do codziennej diety posłużą specjalne smakołyki z wyższej półki, np. wędzone kawałki mięsa, najczęściej dziczyzny, koniny, czy jagnięciny, czy naturalne, nieprzetworzone gryzaki w postaci zasuszonych uszu wołowych czy poroża. Pies, gryząc, uspokaja się i męczy psychicznie, a jednocześnie pozbywa się płytki nazębnej, która może zmienić się w niebezpieczny dla jego zdrowia kamień nazębny. Przysmaki sprawdzą się więc w nauce samodzielnego zagospodarowania czasu, a także podczas tresury posłuszeństwa.
3. Ubranko, sweterek, a nawet buciki
Nasi ulubieńcy nie potrzebują szykownych strojów, by dorównać swoim urokiem pierwszej gwiazdce na niebie, aczkolwiek warto zadbać o ich komfort i zdrowie podczas najzimniejszych miesięcy w roku. Małe oraz pozbawione podszerstka psy źle znoszą niskie temperatury i są narażone na przeziębienie, dlatego doskonałym prezentem będą wszelkiego rodzaju części garderoby przeznaczone dla czworonogów! Dzięki nim zachowają odpowiednią temperaturę ciała i cyrkulację powietrza, a zarazem będą miały szanse cieszyć się zimowymi harcami na śniegu w pełni.
Do wyboru mamy wiele rodzajów ubrań m.in. kurtki, kombinezony, kubraczki, sweterki, płaszczyki przeciwdeszczowe, a nawet specjalne buciki, zabezpieczające łapki przed mrozem czy szczypiącą solą. Szczególnie przydatne okażą się po wizycie u psiego fryzjera lub w czasie mocnego deszczu czy śnieżycy. Ubranko dla psa można dostać już za kilkanaście złotych, a osoby uzdolnione manualnie mogą spróbować uszyć je własnoręcznie!
Możesz też wybrać dla swojego milusińskiego dodatek w postaci szykownej muszki czy kokardki, które dodadzą mu elegancji i skradną serca osób spotkanych na spacerze. Sprawdzą się zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień.
4. Legowisko bądź posłanie
Każdy pies potrzebuje komfortowego i miękkiego legowiska, na którym będzie mógł odpocząć, spędzić czas samotnie i się przespać. Choć większość zwierzaków wolałaby spać u boku swojego właściciela na łóżku, być może to właściwy moment, by wymienić stare posłanie na nowe bądź zaopatrzyć się w klatkę kennelową? Dobrej jakości poducha czy mini sofa zagwarantuje mu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i za jednym zamachem może stanowić element świątecznego wystroju domu.
Co kupić na prezent dla zwierzaków?
5. Klatka lub transporter
Twój pupil to typ psiego podróżnika? A może jest częstym pacjentem szpitaliku dla zwierząt bądź wymaga regularnego strzyżenia u groomera? W okresie przedświątecznym warto rozejrzeć się za klatką bądź transporterem odpowiednim do auta, samolotu czy na wizytę u weterynarza. Może służyć do przewożenia zwierzaka, ale także w domu lub w podróży jako miejsce — legowisko. Zwróć uwagę, by była łatwa w utrzymaniu czystości oraz samodzielnemu rozkładaniu.
6. Interaktywna zabawka
Specjalistyczne zabawki edukacyjne w postaci mat węchowych, przycisków do tresury czy gier strategicznych, które zmuszają szare komórki do wydajnej pracy w zamian za nagrodę, są naszym absolutnym faworytem! Pozwolą one połączyć przyjemne z pożytecznym i pokonać nudę psa przez długie godziny.
Gadżety tego typu możemy rozróżnić 5 typów: wyciszające, stymulujące, pobudzające inteligencję, do szarpania oraz do przytulania. W zależności od potrzeb oraz wieku naszego pupila możemy wybrać piłeczkę, kong, frisbee, szarpak, pudełko z przegródkami czy podnoszonym wieczkiem, czy wreszcie pluszową świnkę wyposażoną w piszczałkę, w której psiak z przyjemnością zatopi swoje zęby. Nie zapominajmy, że zabawkę możemy wykonać sami — wszystko zależy od naszej kreatywności, gdyż możliwości są nieograniczone. Wystarczy pudełko po jajkach, zużyty ręcznik, butelka czy stara skarpetka.
7. Nowa smycz bądź szelki
Akcesoria w postaci standardowej smyczy miejskiej, na której prowadzimy naszego pupila bądź designerskich szelek nie tylko usprawniają wyprowadzanie psa na spacer, ale są też pięknym dodatkiem widocznym z daleka. Powinna być zatem odpowiednio dobrane do jego potrzeb oraz anatomii. Grubość i model smyczy bądź szelek jest bardzo istotny, a materiał wykonania powinien być bardziej wytrzymały. Psim entuzjastom joggingu bądź wypraw w góry możemy także zafundować gadżety z odblaskami, wodoodporne czy odporne na zadrapania i zniszczenia.
źródło: opracowanie własne