Swiatzwierzat.pl
Szczenię

facebook/Paws of War

Szczenię zawędrowało do bazy marynarki wojennej. Na jego drodze stanął bohater, którego potrzebował

18 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Półroczny szczeniak długo błąkał się po ulicach w poszukiwaniu osoby, która wyciągnęłaby do niego pomocną rękę. Okazuje się, że wybraniec jego serca czekał na niego w bazie wojskowej. Dowódca Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zobaczył małego psa i natychmiast zapragnął go adoptować.

O tym, że psy są wyjątkowo mądrymi zwierzętami, nie trzeba nikogo przekonywać. Pewien 6-miesięczny szczeniak nieomal zrezygnował z szukania rodziny, ale na szczęście nie stracił resztek nadziei i kontynuował swoją wędrówkę. Łapki zaprowadziły go do miejsca, w którym powitano go z otwartymi ramionami.

Zagubiony szczeniak błąkał się po ulicach. Sam odnalazł drogę do nowego domu

Na facebookowej stronie organizacji "Paws of War", która dostarcza psy służbowe dla weteranów i żołnierzy, opisano niezwykłą historię bezpańskiego kundelka. Wszystko zaczęło się w dniu, gdy dowódca Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych wypatrzył zwierzaka, który ostrożnie zbliżył się do bramy bazy wojskowej. Piesek mógł mieć tylko nadzieję, że ludzie, których tam spotka, nie zrobią mu krzywdy.

Czarne koty

Schronisko pęka w szwach od czarnych kotów. Personel wpadł na nietuzinkowy pomysł, jak znaleźć im domy

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że młody i niewyszkolony pies nie powinien wędrować samotnie w tak niebezpiecznym środowisku. Zbliżył się do szczeniaczka i biorąc go w ramiona, przypomniało mu się motto jego jednostki „Ci, którzy przyjdą żywi, odejdą żywi”. Dowódca wiedział, że przytoczone hasło dotyczy również tej małej, bezbronnej istotki.

Szczeniaczek stał się gwiazdą bazy wojskowej

Wieść o nowym członku drużyny rozeszła się w mgnieniu oka. Wkrótce wszyscy w bazie usłyszeli o szczeniaczku i chcieli się z nim spotkać. Sama obecność tego uroczego futrzaka rozjaśnia marynarzom dzień i motywuje ich do wykonywania obowiązków, aby uchronić czworonożnego kompana przed niebezpieczeństwem.

Czworonóg otrzymał imię Griffon i nawiązał szczególnie silną więź z człowiekiem, który wpuścił go do bazy. Dowódca sił zbrojnych, który woli pozostać anonimowy, postanowił adoptować Gryffona i zabrać go ze sobą do domu, gdy wróci do Stanów Zjednoczonych.

- Dowódca pochodzi z Maryland i ma żonę i dzieci, które powitają Gryfona w domu. To super szczenię. Kocha wszystkich i każdego psa, którego spotyka oraz uwielbia jeść. Świetnie sobie radzi - powiedział Gary Baumann, rzecznik organizacji Paws of War, cytowany przez "The Dodo".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: The Dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >