szczeniaki na mrozie
Źródło: facebook/otoz animals

Malutkie kruszynki zamknięto w zimnej budzie. Przeżyły tylko dlatego, że wzajemnie się ogrzewały

12 Lutego 2021

Dwa małe szczeniaki zostały interwencyjnie odebrane przez inspektorów z OTOZ Animals. 8-tygodniowe pieski marzły w "budzie wyścielonej mokrymi szmatami". Pracownicy OTOZ zdecydowali się zabrać zwierzęta i poszukać im bezpiecznego i ciepłego schronienia.

Sytuacja miała miejsce w gminie Gniewino w województwie pomorskim. Właściciele nie zapewnili pieskom odpowiednich warunków, skazując im na marznięcie w budzie. Termometry za oknem pokazują minusowe temperatury, jednak wciąż wielu opiekunów nie zabiera zwierząt do domów. Nie trudno się domyśleć, że psy mogą nie przeżyć zimnych nocy.

Szczeniaki pozostawione na mrozie

Inspektorzy OTOZ Animals uratowali kolejne szczeniaki, które mogłyby nie przeżyć jutra. Malutkie, ośmiotygodniowe pieski ogrzewały się wzajemnie, tylko dlatego udało im się przeżyć. Psy zostały interwencyjnie odebrane i są już bezpieczne.

- Będziemy szukać dla nich odpowiedzialnych domów - informują pracownicy, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie do nastąpi.

Powstanie aplikacja na pomoc zwierzętom. Powstanie aplikacja na pomoc zwierzętom. "Animal Helper" uratuje niejedno istnienieCzytaj dalej

Psu buda nie wystarczy

Niestety, wciąż wielu właścicieli zapomina, że zimą psu buda może nie wystarczyć! Przy minusowych temperaturach, w takich budach jest niewiele cieplej, a co za tym idzie, zwierzęta trzęsą się z zimna, walcząc o życie. Zadaniem właściciela jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków, tak aby zimą nie wiało czy latem było, gdzie się schłodzić. Prowizoryczne schronienia czy takie wykonane ze słabych materiałów nie posłużą zwierzakowi, a i można wyrządzić mu krzywdę.

W tym miejscu przypominamy o aplikacji Adam Van Bendlera, która ma na celu pomoc zwierzętom. Komik planuje uruchomić aplikację, dzięki której będzie można zgłaszać przypadki niehumanitarnego traktowania zwierząt, ich potrącenia czy porzucenia. Aby wesprzeć jego pomysł można symboliczną złotówkę wpłacić TUTAJ. Być może, gdyby każdy z obywateli miał dostęp do takiego narzędzia, znieczulica społeczna zmniejszyłaby się, a i ludzie zaczęliby z szacunkiem odnosić się do braci mniejszych.

Psy, koty, czy inne zwierzęta wciąż mają pod górkę, a osoby znęcające się nad nimi nie otrzymują wysokich kar. Choć za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem można trafić do więzienia za 5 lat, takei kary są rzadkością. Powinno się to zmienić?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł