Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Malutkie kruszynki zamknięto w zimnej budzie. Przeżyły tylko dlatego, że wzajemnie się ogrzewały
Monika Krupska
Monika Krupska 12.02.2021 01:00

Malutkie kruszynki zamknięto w zimnej budzie. Przeżyły tylko dlatego, że wzajemnie się ogrzewały

szczeniaki na mrozie
facebook/otoz animals

Sytuacja miała miejsce w gminie Gniewino w województwie pomorskim. Właściciele nie zapewnili pieskom odpowiednich warunków, skazując im na marznięcie w budzie. Termometry za oknem pokazują minusowe temperatury, jednak wciąż wielu opiekunów nie zabiera zwierząt do domów. Nie trudno się domyśleć, że psy mogą nie przeżyć zimnych nocy. 

Szczeniaki pozostawione na mrozie

Inspektorzy OTOZ Animals uratowali kolejne szczeniaki, które mogłyby nie przeżyć jutra. Malutkie, ośmiotygodniowe pieski ogrzewały się wzajemnie, tylko dlatego udało im się przeżyć. Psy zostały interwencyjnie odebrane i są już bezpieczne. 

- Będziemy szukać dla nich odpowiedzialnych domów - informują pracownicy, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie do nastąpi.

Psu buda nie wystarczy 

Niestety, wciąż wielu właścicieli zapomina, że zimą psu buda może nie wystarczyć! Przy minusowych temperaturach, w takich budach jest niewiele cieplej, a co za tym idzie, zwierzęta trzęsą się z zimna, walcząc o życie. Zadaniem właściciela jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków, tak aby zimą nie wiało czy latem było, gdzie się schłodzić. Prowizoryczne schronienia czy takie wykonane ze słabych materiałów nie posłużą zwierzakowi, a i można wyrządzić mu krzywdę.

W tym miejscu przypominamy o aplikacji Adam Van Bendlera, która ma na celu pomoc zwierzętom. Komik planuje uruchomić aplikację, dzięki której będzie można zgłaszać przypadki niehumanitarnego traktowania zwierząt, ich potrącenia czy porzucenia. Aby wesprzeć jego pomysł można symboliczną złotówkę wpłacić TUTAJ. Być może, gdyby każdy z obywateli miał dostęp do takiego narzędzia, znieczulica społeczna zmniejszyłaby się, a i ludzie zaczęliby z szacunkiem odnosić się do braci mniejszych. 

Psy, koty, czy inne zwierzęta wciąż mają pod górkę, a osoby znęcające się nad nimi nie otrzymują wysokich kar. Choć za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem można trafić do więzienia za 5 lat, takei kary są rzadkością. Powinno się to zmienić?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt: