Swiatzwierzat.pl

facebook/otoz animals

Malutkie kruszynki zamknięto w zimnej budzie. Przeżyły tylko dlatego, że wzajemnie się ogrzewały

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Krupska

Sytuacja miała miejsce w gminie Gniewino w województwie pomorskim. Właściciele nie zapewnili pieskom odpowiednich warunków, skazując im na marznięcie w budzie. Termometry za oknem pokazują minusowe temperatury, jednak wciąż wielu opiekunów nie zabiera zwierząt do domów. Nie trudno się domyśleć, że psy mogą nie przeżyć zimnych nocy. 

Szczeniaki pozostawione na mrozie

Inspektorzy OTOZ Animals uratowali kolejne szczeniaki, które mogłyby nie przeżyć jutra. Malutkie, ośmiotygodniowe pieski ogrzewały się wzajemnie, tylko dlatego udało im się przeżyć. Psy zostały interwencyjnie odebrane i są już bezpieczne. 

- Będziemy szukać dla nich odpowiedzialnych domów - informują pracownicy, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie do nastąpi.

Psu buda nie wystarczy 

Niestety, wciąż wielu właścicieli zapomina, że zimą psu buda może nie wystarczyć! Przy minusowych temperaturach, w takich budach jest niewiele cieplej, a co za tym idzie, zwierzęta trzęsą się z zimna, walcząc o życie. Zadaniem właściciela jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków, tak aby zimą nie wiało czy latem było, gdzie się schłodzić. Prowizoryczne schronienia czy takie wykonane ze słabych materiałów nie posłużą zwierzakowi, a i można wyrządzić mu krzywdę.

W tym miejscu przypominamy o aplikacji Adam Van Bendlera, która ma na celu pomoc zwierzętom. Komik planuje uruchomić aplikację, dzięki której będzie można zgłaszać przypadki niehumanitarnego traktowania zwierząt, ich potrącenia czy porzucenia. Aby wesprzeć jego pomysł można symboliczną złotówkę wpłacić TUTAJ . Być może, gdyby każdy z obywateli miał dostęp do takiego narzędzia, znieczulica społeczna zmniejszyłaby się, a i ludzie zaczęliby z szacunkiem odnosić się do braci mniejszych. 

Psy, koty, czy inne zwierzęta wciąż mają pod górkę, a osoby znęcające się nad nimi nie otrzymują wysokich kar. Choć za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem można trafić do więzienia za 5 lat, takei kary są rzadkością. Powinno się to zmienić?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Monika Krupska

Pracowałam w największych gazetach i portalach internetowych w Polsce, m.in. w dzienniku Super Express czy w portalach: tvn24.pl, kobieta.wp.pl, viva.pl czy w party.pl. Obecnie współtworzę portal swiatzwierzat.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]