misiek piesek
Źródło: facebook/otoz animals

Misiek od 10 lat pilnował szklarni na grubym łańcuchu. W każdą pogodę

12 Lutego 2021

10 lat. Dokładnie taki wyrok usłyszał pies o imieniu Misiek za niewinność. Czworonóg przez dekadę był przywiązany do grubego łańcucha. Został odebrany przez inspektorów OTOZ Animals.

Pies o imieniu Misiek ma trudną przeszłość. Nie dlatego, że jest niebezpieczny, a po prostu całe życie był odizolowany od ludzi, którzy w ramach prezentu podarowali mu łańcuch. Pies przez dekadę był uwiązany. Właściciele mieli ku temu powód. Jaki? Nie uwierzycie!

Pies na łańcuchu

- Misiek był więźniem ciężkiego łańcucha przez 10 lat! Miał pilnować starej, rozwalającej się szklarni z kawałkami potłuczonego, niebezpiecznego szkła w Bytowie w woj. pomorskim. Buda psiaka była w takim samym stanie jak szklarnia - ruina bez dna, która nie zapewniała schronienia przed mrozem. Zamiast ciepłego legowiska w budzie było tylko błoto i śmieci. Ciężki, gruby łańcuch był upięty wysoko. Psiak musiał go dźwigać i się na nim szarpać, co spowodowało bolesne otarcia na szyi - piszą inspektorzy z OTOZ Animals.

Czworonóg został zabrany i jest już bezpieczny. Wkrótce rozpoczną się poszukiwania nowego domu, ale nie ma ukrywać, że starsze psiaki zawsze mają pod górkę. Mało osób decyduje się na schorowanego seniora, który nie jest tak żwawy i pełen energii jak szczeniak. Jednak być może znajdzie się jakaś dobra dusza, która zechce przygarnąć psiaka? Kontakt w tej sprawie z inspektorami z OTOZ Animals.

Pies miał zawiązany sznurek wokół pyszczka. Był zaczipowany, znamy właścicielaPies miał zawiązany sznurek wokół pyszczka. Był zaczipowany, znamy właścicielaCzytaj dalej

Tysiące interwencji

Organizacja OTOZ w 2020 roku przeprowadziła 5543 interwencje na terenie kraju. Podczas nich uratowała 2482 zwierzęta ze względu na niehumanitarne traktowanie. Warto dodać, że OTOZ nie jest jedyną organizacją działającą w Polsce, więc interwencji wobec zwierząt mogło być u nas nawet i kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy.

Policja, strażnicy miejscy, organizacje pro zwierzęce działają 24 godziny na dobę. Ratują porzucone, zmarznięte, zaniedbane czy krzywdzone zwierzęta. Nie zawsze zdążają na czas! Dlatego w tym miejscu apelujemy o szanowanie pupili, a jeśli widzicie znęcanie się nad zwierzęciem - zgłoście to!

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł