Rasy psów
Źródło: Pixabay.com/fmkellner/CC0

Najbardziej przyjazne rasy psów. Z tymi pupilami świetnie się dogadasz

12 Lutego 2021

Myślisz o powiększeniu rodziny o psa? Oto lista najbardziej przyjaznych ras psów. Z nimi każdy dogada się bez problemu. Zwierzęta te będą na pewno zawsze przy Tobie, a w trudnych chwilach pocieszą i okażą swą przyjaźń.

Zastanawiasz się, jaki pies będzie najbardziej przyjazny dla Ciebie. Oto lista najwierniejszych towarzyszy. Te rasy psów uznawane są najbardziej oddane i łagodne. Jeżeli zastanawiasz się, który czworonóg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, zapoznaj się z naszą listą. Gwarantujemy, że te rasy psów wierne, wrażliwe i przyjazne.

Najbardziej przyjazne rasy psów

Mamy dla Ciebie propozycję 5 ras psów, które uznawane są za najlepszych towarzyszy. Jeżeli poszukujesz kompana, który będzie szedł z Tobą krok w krok i dotrzymywać Ci będzie towarzystwa, a w chwilach Twojej słabości okaże wsparcie i przyjaźń, koniecznie zapoznaj się z naszą listą.

Seter irlandzki - Niezwykle optymistyczny i wesoły pies. Przez wiele lat zachowuje młodzieńczą witalność, dlatego też tenpies wymagający dużo uwagi i czasu. Należy z nim często spacerować oraz bawić się. Nawet do późnej starości będzie nas zaczepiał i zapraszał do psot.

Seter potrzebuje dużo ruchu i kontaktu z właścicielem. Jeżeli często pozostaje poza domem, rozważ adopcję innej rasy. Seter, który się nudzi potrafi gryźć i niszczyć meble.

Psy bardzo szybko łapią doskonały kontakt z dziećmi, są wspaniałymi towarzyszami dla naszych latorośli. Jednak, ze względu na dużą ruchliwość tej rasy, należy czujnie obserwować ich zabawy z najmłodszymi, gdyż psy mogą przewracać dzieci.

Jak nazwać rudego kota? 10 imion, które będą pasować każdemu mruczkowiJak nazwać rudego kota? 10 imion, które będą pasować każdemu mruczkowiCzytaj dalej

Owczarek szkocki długowłosy collie - każdy, kto oglądał Lessie, wróć!, wie o jakiej rasie mowa. To niezwykle inteligentne i wysportowane zwierzęta. Są one niezwykle rodzinne. Ta rasa jest bardzo poczciwa i odpowiedzialna. Pies wykorzystywany jest jako zwierzę pasterskie, a to wszystko dzięki cechom charakteru, takim jak oddanie, przywiązanie, czy przyjacielskość.

Uwaga! Ta rasa nie nadaje się do życia w małych mieszkaniach. Jeżeli mieszkasz w bloku, niestety ale owczarek szkocki nie będzie u Ciebie czuł się dobrze. Owczarki szkockie są bardzo nieufne wobec obcych. Te psy potrzebują czasu, by nawiązać nić porozumienia z nowym człowiekiem.

Labrador retriver - uwielbiany przez cały świat doskonały pies rodzinny. Uwielbia długie zabawy zarówno fizyczne, jak i łamigłówki umysłowe. Psy te są pełne energii. Doskonale sprawdzą się dla osób, które mieszkają nieopodal oczka wodnego lub jeziora - labradory kochają pływanie.

Ta rasa nie jest agresywna, dobrze dogaduje się z dziećmi, ale także innymi zwierzętami, na przykład kotami. Labradory, dzięki swojej wytrzymałości wykorzystywane są w akcjach ratunkowych, np. w gruzowiskach. Ich niebywała cierpliwość sprawia także, że ta rasa idealnie nadaje się do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Golden retriver - cudowne, rodzinne psiaki, które szybko łapią wspólny język z dziećmi. Oddane i posłuszne zwierzęta, nie wymagają dużo pracy przy utrzymaniu sierści w dobrym stanie. Powinny jednak mieć zapewnioną możliwość codziennego szaleństwa. Idealne dla osób, które mają swoje podwórka.

Ta rasa potrzebuje dużego kontaktu z człowiekiem. Podobnie jak labradory, uwielbiają pływać. Nie są to psy obronne, gdyż ich łagodne usposobienie nie pozwala na robienie krzywdy innej istocie.

Bulterier - mimo że na pierwszy rzut oka, przez wydłużone pyski, wyglądają na nieprzyjazne zwierzęta, to psy te są niezwykle łagodne w kontaktach z ludźmi. Potrzebują one jednak zdyscyplinowanego i twardego towarzysza.

Bulteriery nie przywiązują się szybko do człowieka, jednak jeżeli partner bulteriera będzie odpowiedzialny i będzie dbał o swojego towarzysz, liczyć może na niesamowitą miłość i wsparcie.

Kundelek - w Polsce najpopularniejszy pies, średnio na jednego kundelka przypada 5 Polaków. Stanowią aż 90 proc. mieszkańców schronisk. Kundelki to idealne zwierzęta dla kogoś, kto oczekuje od psa miłości i zaangażowania.

Przygarnięty ze schroniska kundelek będzie najbardziej wdzięcznym i radosnym towarzyszem naszych dni. Jego zaangażowanie wdzięczność będziemy otrzymywać na każdym kroku. Kundelki to niezwykle wartościowa rasa psów. Dzięki temu, że są mieszanką najróżniejszych ras, które od wieków mieszkały w Polsce, są idealnie dostosowane do naszej pogodny, niestraszne więc im wahania temperatur, a na wizję spaceru w śniegu nie będą marudziły. Każdy, kto myśli o powiększeniu rodziny o psa, powinien zacząć swoją przygodę od odwiedzenia schroniska dla zwierząt i zaprzyjaźnienia się z tamtejszymi kundelkami.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł