Swiatzwierzat.pl
Rasy psów

Pixabay.com/fmkellner/CC0

Najbardziej przyjazne rasy psów. Z tymi pupilami świetnie się dogadasz

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Myślisz o powiększeniu rodziny o psa? Oto lista najbardziej przyjaznych ras psów. Z nimi każdy dogada się bez problemu. Zwierzęta te będą na pewno zawsze przy Tobie, a w trudnych chwilach pocieszą i okażą swą przyjaźń.

Zastanawiasz się, jaki pies będzie najbardziej przyjazny dla Ciebie. Oto lista najwierniejszych towarzyszy. Te rasy psów uznawane są najbardziej oddane i łagodne. Jeżeli zastanawiasz się, który czworonóg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, zapoznaj się z naszą listą. Gwarantujemy, że te rasy psów wierne, wrażliwe i przyjazne.

Najbardziej przyjazne rasy psów

Mamy dla Ciebie propozycję 5 ras psów, które uznawane są za najlepszych towarzyszy. Jeżeli poszukujesz kompana, który będzie szedł z Tobą krok w krok i dotrzymywać Ci będzie towarzystwa, a w chwilach Twojej słabości okaże wsparcie i przyjaźń, koniecznie zapoznaj się z naszą listą.

Seter irlandzki - Niezwykle optymistyczny i wesoły pies. Przez wiele lat zachowuje młodzieńczą witalność, dlatego też ten undefinedpies wymagający dużo uwagi i czasu. Należy z nim często spacerować oraz bawić się. Nawet do późnej starości będzie nas zaczepiał i zapraszał do psot.

Seter potrzebuje dużo ruchu i kontaktu z właścicielem. Jeżeli często pozostaje poza domem, rozważ adopcję innej rasy. Seter, który się nudzi potrafi gryźć i niszczyć meble. 

Psy bardzo szybko łapią doskonały kontakt z dziećmi, są wspaniałymi towarzyszami dla naszych latorośli. Jednak, ze względu na dużą ruchliwość tej rasy, należy czujnie obserwować ich zabawy z najmłodszymi, gdyż psy mogą przewracać dzieci.

Owczarek szkocki długowłosy collie - każdy, kto oglądał Lessie, wróć!, wie o jakiej rasie mowa. To niezwykle inteligentne i wysportowane zwierzęta. Są one niezwykle rodzinne. Ta rasa jest bardzo poczciwa i odpowiedzialna. Pies wykorzystywany jest jako zwierzę pasterskie, a to wszystko dzięki cechom charakteru, takim jak oddanie, przywiązanie, czy przyjacielskość.

Uwaga! Ta rasa nie nadaje się do życia w małych mieszkaniach. Jeżeli mieszkasz w bloku, niestety ale owczarek szkocki nie będzie u Ciebie czuł się dobrze. Owczarki szkockie są bardzo nieufne wobec obcych. Te psy potrzebują czasu, by nawiązać nić porozumienia z nowym człowiekiem.

Labrador retriver - uwielbiany przez cały świat doskonały pies rodzinny. Uwielbia długie zabawy zarówno fizyczne, jak i łamigłówki umysłowe. Psy te są pełne energii. Doskonale sprawdzą się dla osób, które mieszkają nieopodal oczka wodnego lub jeziora - labradory kochają pływanie.

Ta rasa nie jest agresywna, dobrze dogaduje się z dziećmi, ale także innymi zwierzętami, na przykład kotami. Labradory, dzięki swojej wytrzymałości wykorzystywane są w akcjach ratunkowych, np. w gruzowiskach. Ich niebywała cierpliwość sprawia także, że ta rasa idealnie nadaje się do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Golden retriver - cudowne, rodzinne psiaki, które szybko łapią wspólny język z dziećmi. Oddane i posłuszne zwierzęta,  nie wymagają dużo pracy przy utrzymaniu sierści w dobrym stanie. Powinny jednak mieć zapewnioną możliwość codziennego szaleństwa. Idealne dla osób, które mają swoje podwórka.  

Ta rasa potrzebuje dużego kontaktu z człowiekiem. Podobnie jak labradory, uwielbiają pływać. Nie są to psy obronne, gdyż ich łagodne usposobienie nie pozwala na robienie krzywdy innej istocie.

Bulterier - mimo że na pierwszy rzut oka, przez wydłużone pyski, wyglądają na nieprzyjazne zwierzęta, to psy te są niezwykle łagodne w kontaktach z ludźmi. Potrzebują one jednak zdyscyplinowanego i twardego towarzysza.

Bulteriery nie przywiązują się szybko do człowieka, jednak jeżeli partner bulteriera będzie odpowiedzialny i będzie dbał o swojego towarzysz, liczyć może na niesamowitą miłość i wsparcie.

Kundelek - w Polsce najpopularniejszy pies, średnio na jednego kundelka przypada 5 Polaków. Stanowią aż 90 proc. mieszkańców schronisk. Kundelki to idealne zwierzęta dla kogoś, kto oczekuje od psa miłości i zaangażowania. 

Przygarnięty ze schroniska kundelek będzie najbardziej wdzięcznym i radosnym towarzyszem naszych dni. Jego zaangażowanie wdzięczność będziemy otrzymywać na każdym kroku. Kundelki to niezwykle wartościowa rasa psów. Dzięki temu, że są mieszanką najróżniejszych ras, które od wieków mieszkały w Polsce, są idealnie dostosowane do naszej pogodny, niestraszne więc im wahania temperatur, a na wizję spaceru w śniegu nie będą marudziły. Każdy, kto myśli o powiększeniu rodziny o psa, powinien zacząć swoją przygodę od odwiedzenia schroniska dla zwierząt i zaprzyjaźnienia się z tamtejszymi kundelkami.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi:

Oktawian GóralAutor

Wydawca swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

Czytaj więcej >

Psy

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

Czytaj więcej >

Psy

7 ras psów, które prawie nie gubią sierści. Przy nich rzucisz odkurzacz w kąt

Czytaj więcej >