Swiatzwierzat.pl

facebook/เหมียวพุงกาง หมาพุงป่อง

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

3 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Szczeniak, który zjawił się pod kliniką weterynaryjną w Tajlandii, miał jeden cel. Uparcie dążył do tego, by lekarze wpuścili go do środka. Nie tylko szczekał, ale również wskakiwał przednimi łapkami na szybę, aby ludzie w środku zwrócili na niego uwagę. Wszystko zostało nagrane przez kamery monitoringu. Gdy dowiedzieli się, dlaczego tak się zachowywał, wszystko stało się jasne.

Po jakimś czasie psu udało się przykuć uwagę specjalistów będących w środku kliniki. Jego zachowanie od razu wydało im się bardzo zaskakujące, lecz w pierwszej chwili nie przypominali sobie, by widzieli go kiedykolwiek wcześniej na oczy. Na szczęście wkrótce udało im się rozwikłać zagadkę, skąd się tam wziął i co go sprowadza!

Zagubiony szczeniak prosił o pomoc

Khiew Ngern to czteromiesięczny szczeniak, mieszaniec bulteriera o czarnym umaszczeniu. Piesek poczuł, że znalazł się w niezłych tarapatach, gdy oddalił się od swojej opiekunki, która pozwala mu biegać po okolicy, kiedy sama pracuje w jednej z restauracji w Bangkoku. Ciekawe świata stworzenie zapędziło się zbyt daleko i zgubiło drogę powrotną. Okazało się, że na szukaniu tropu, który poprowadzi go do ukochanego człowieka, spędził ponad 6 godzin.

W pewnym momencie mądre zwierzę skojarzyło okolicę i zdało sobie sprawę, że już wcześniej było w niej u weterynarza. To powód, dla którego tak zacięcie walczył, by któryś ze specjalistów w Klinice Weterynaryjnej Phuttaraksa zwrócił na niego uwagę. Po kilkunastu minutach jeden z pracowników przypomniał sobie, że kilka tygodni temu szczeniak był jego pacjentem, jednak od tamtego czasu sporo urósł i z trudem przyszło mu rozpoznanie go.

Weterynarz pomógł Khiew wrócić do domu

Weterynarz, który rozpoznał zabłąkanego psiaka, skontaktował się z jego opiekunką. Podczas rozmowy poinformował ją, że zwierzę dotarło aż do kliniki. Kobieta szybko zjawiła się na miejscu i była wniebowzięta, że jej pupilowi nie stała się żadna krzywda.

Pracownicy kliniki weterynaryjnej, do której przybłąkał się Khiew, postanowili opowiedzieć jego historię szerszej grupie odbiorców. Jej przebieg opisali i udostępnili na swoim facebookowym profilu. Dodatkowo dołączyli nagranie z monitoringu, na którym widać, jak pies zabiega o to, by zwrócić uwagę ludzi oraz zdjęcia zrobione w momencie spotkania z właścicielką. Dzięki temu jego smutną, lecz zakończoną happy endem, historię mogli poznać internauci z całego świata.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: newsner.com; boredpanda.com

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Czytaj więcej >

Psy

Corgi ma dar wyczuwania emocji innych ludzi. Gdy siada przed nieznajomym, trafia w dziesiątkę
Czytaj więcej >

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]