Swiatzwierzat.pl
Szczeniak

youtube/VS Positively

Szczeniak uratowany z pseudohodowli zyskał swojego pierwszego przyjaciela

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Szczeniak imieniem Ruggles odkąd się urodził spędził całe życie w pseudohodowli. Jego właściciele zaniedbywali go - nie dbali o jego zdrowie, ani nie otoczyli go podstawową opieką. Był traktowany jak zwykła maszynka do zarabiania pieniędzy. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy trafił pod opiekę obrońców praw zwierząt i poznał swojego pierwszego prawdziwego przyjaciela.

Maleńki biały szczeniaczek w typie shih-tzu trafił do Cherokee County Animal, schroniska dla bezpańskich zwierząt. Ruggles został uratowany z pseudohodowli, gdzie żył w fatalnych warunkach.

Szczeniaczek żył w pseuhodowli

Kilkutygodniowy Ruggles był najmniejszym spośród wszystkich hodowanych szczeniaków. Chociaż wciąż powinien przebywać pod opieką swojej mamy, jego właściciele postanowili ich rozdzielić. Był tak drobny, że z powodzeniem zmieściłby się w filiżance, co równało się z dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych kupujących.

Psiak w każdej chwili mógł zostać sprzedany, napędzając tym samym nielegalny biznes, lub też zostać zmuszony do pozostania w pseudohodowli, gdzie byłby wykorzystany do dalszego rozmnażania psów. Zanim jednak do tego doszło, do akcji wkroczyli obrońcy praw zwierząt.

Szczeniak został odebrany z rąk dotychczasowych "opiekunów" i wkrótce potem przewieziony do weterynarza. Na widok obcych wydawał się bardzo przestraszony i nieśmiały, dlatego wolontariusze postanowili wynagrodzić mu nieprzyjemne doświadczenia, przedstawiając go komuś wyjątkowemu.

Husky

Agresywne husky sterroryzowały miasto. Wcześniej pogryzły kobietę, a potem psa

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy przyjaciel od serca

Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że praktycznie w tym samym czasie pod opiekę ratowników trafił malutki kotek, który otrzymał imię Chompers. 2-dniowy maluch został znaleziony przed czyimś domem. Leżał samotnie pod werandą.

Zwierzaki niemal od razu zapałały do siebie wielką sympatią. Niewielkie czworonogi razem się bawiły, a towarzystwo rówieśnika wyraźnie dodawała im otuchy w tym trudnym czasie.

Nagranie z ich pierwszego spotkania zostało opublikowany na platformie Youtube, zyskując ogrom komentarzy i reakcji. Zarówno miłośnicy kotów, jak i psów, nie mogli napatrzeć się na ten rozczulający duet.

- Najsłodsza rzecz, którą mogłem zobaczyć - napisał jeden z internautów.

Niestety wspólne losy zwierzaków nie potrwały zbyt długo. Wolontariusze zdradzili, że Ruggles i Chompers nie mogli zamieszkać razem. Zostali adoptowani przez dwie różne rodziny, ale z pewnością nie zapomną czasu, który przyszło im spędzić w schronisku.

- Oboje są szczęśliwi i bardzo kochani - informują pracownicy placówki.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >