Swiatzwierzat.pl
Projekt bez tytułu

youtube/ WCCO - CBS Minnesota

Szczeniak bez łapy odmienił życie niepełnosprawnego chłopca. Ich historia wzrusza do łez

14 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Paxton z Waconia w stanie Minnesota przeszedł amputację nogi w wieku 4 lat. Chłopiec czuł się samotny, więc kiedy rodzice dowiedzieli się o szczeniaku, który urodził się bez łapki, zdecydowali się go przygarnąć. Tak powstała niezwykła relacja między chłopcem a psem.

Paxton Williams urodził się jako wcześniak w 24. tygodniu ciąży. Od razu po narodzinach trafił na oddział intensywnej terapii. Wcześniej jednak był reanimowany z powodu problemów z oddychaniem. Z czasem doszło do infekcji w jego prawej nodze. Po dziesięciu operacjach w końcu udało się ją wyleczyć, ale niestety zdążyła zahamować rozwój kończyny.

Szczeniak bez łapy idealnym towarzyszem niepełnosprawnego chłopca

Infekcja wpłynęła na staw biodrowy i kolanowy chłopca, ale dolna część nogi rozwinęła się prawidłowo. Poruszał się więc nieco wolniej i własnym indywidualnym sposobem. Niestety, z czasem zauważono, że noga chłopca rozwija się zbyt wolno. Podjęto więc decyzję o amputacji, którą Paxton przeszedł w wieku 4 lat.

Od czasu zabiegu minęły 3 lata. Rodzice nie chcieli, by ich syn czuł się wykluczony i osamotniony, kiedy zacznie chodzić do szkoły, dlatego postanowili sprawić mu czworonożnego przyjaciela. Jak się okazało, ostatecznie wybór padł psiaka o trzech łapkach.

O wyjątkowym szczeniaku rodzina dowiedziała się od terapeutki Paxtona. Kobieta opowiedziała im o szczeniaku imieniem Marvel, który urodził się bez przedniej łapy. Rodzice chłopca od razu pomyśleli, że mały golden retriever będzie idealnym towarzyszem ich niepełnosprawnego syna.

papugi

Dlaczego ptaki wyskubują sobie pióra? 3 rzeczy, które warto wiedzieć

CZYTAJ DALEJ

Wyjątkowy pies i wyjątkowy chłopiec

Marvel przyszedł na świat w hodowli Rolling Oaks Goldens w Minnesocie. Po narodzinach hodowczyni zauważyła, że szczeniak jako jedyny nie miał jednej łapki. Zaprzyjaźniony weterynarz stwierdził, że najprawdopodobniej dlatego, że jeszcze w czasie ciąży doszło do owinięcia pępowiny wokół łapy i odcięcia krążenia, co spowodowało zahamowanie jej rozwoju.

Chociaż różni się od reszty miotu, szczeniak świetnie sobie radzi bez brakującej łapy. Kiedy Marvel i rodzina Williamsów się spotkali, było oczywiste, że pies i chłopiec są dla siebie stworzeni.

Chłopiec i pupil od razu się pokochali. Matka Paxtona, Stephanie Williams, twierdzi, że obecność szczenięcia w domu zmieniła sposób, w jaki jej syn opowiada o własnych doświadczeniach z innymi.

Miło jest widzieć, jak ta dwójka darzy się bezgraniczną miłością. Jesteśmy niemal pewni, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi na całe życie.

Marvel to wyjątkowy mały piesek i trafił do wyjątkowej małej osoby powiedziała hodowczyni.

Zobacz nagranie:

fot. facebook/Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH, instagram/katarzyna_dowbor_official, TRICOLORS/East News,

Serca Polek biją dla zwierząt. 10 inspirujących kobiet, które zmieniają świat

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy dziesięć wyjątkowych kobiet, miłośniczek zwierząt, aktywistek, które działają na rzecz praw zwierząt, ratują je lub promują na wszelki sposób. Wśród nich m.in. Joanna Krupa czy Olga Tokarczuk.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: edziecko.pl, youtube.com,

Tagi:

Wioleta PirógAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >