Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Szczeniak bez łapy odmienił życie niepełnosprawnego chłopca. Ich historia wzrusza do łez
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 14.06.2022 15:22

Szczeniak bez łapy odmienił życie niepełnosprawnego chłopca. Ich historia wzrusza do łez

Projekt bez tytułu
youtube/ WCCO - CBS Minnesota

Paxton z Waconia w stanie Minnesota przeszedł amputację nogi w wieku 4 lat. Chłopiec czuł się samotny, więc kiedy rodzice dowiedzieli się o szczeniaku, który urodził się bez łapki, zdecydowali się go przygarnąć. Tak powstała niezwykła relacja między chłopcem a psem.

Paxton Williams urodził się jako wcześniak w 24. tygodniu ciąży. Od razu po narodzinach trafił na oddział intensywnej terapii. Wcześniej jednak był reanimowany z powodu problemów z oddychaniem. Z czasem doszło do infekcji w jego prawej nodze. Po dziesięciu operacjach w końcu udało się ją wyleczyć, ale niestety zdążyła zahamować rozwój kończyny.

Szczeniak bez łapy idealnym towarzyszem niepełnosprawnego chłopca

Infekcja wpłynęła na staw biodrowy i kolanowy chłopca, ale dolna część nogi rozwinęła się prawidłowo. Poruszał się więc nieco wolniej i własnym indywidualnym sposobem. Niestety, z czasem zauważono, że noga chłopca rozwija się zbyt wolno. Podjęto więc decyzję o amputacji, którą Paxton przeszedł w wieku 4 lat.

Od czasu zabiegu minęły 3 lata. Rodzice nie chcieli, by ich syn czuł się wykluczony i osamotniony, kiedy zacznie chodzić do szkoły, dlatego postanowili sprawić mu czworonożnego przyjaciela. Jak się okazało, ostatecznie wybór padł psiaka o trzech łapkach.

O wyjątkowym szczeniaku rodzina dowiedziała się od terapeutki Paxtona. Kobieta opowiedziała im o szczeniaku imieniem Marvel, który urodził się bez przedniej łapy. Rodzice chłopca od razu pomyśleli, że mały golden retriever będzie idealnym towarzyszem ich niepełnosprawnego syna.

Wyjątkowy pies i wyjątkowy chłopiec

Marvel przyszedł na świat w hodowli Rolling Oaks Goldens w Minnesocie. Po narodzinach hodowczyni zauważyła, że szczeniak jako jedyny nie miał jednej łapki. Zaprzyjaźniony weterynarz stwierdził, że najprawdopodobniej dlatego, że jeszcze w czasie ciąży doszło do owinięcia pępowiny wokół łapy i odcięcia krążenia, co spowodowało zahamowanie jej rozwoju.

Chociaż różni się od reszty miotu, szczeniak świetnie sobie radzi bez brakującej łapy. Kiedy Marvel i rodzina Williamsów się spotkali, było oczywiste, że pies i chłopiec są dla siebie stworzeni.

Chłopiec i pupil od razu się pokochali. Matka Paxtona, Stephanie Williams, twierdzi, że obecność szczenięcia w domu zmieniła sposób, w jaki jej syn opowiada o własnych doświadczeniach z innymi.

Miło jest widzieć, jak ta dwójka darzy się bezgraniczną miłością. Jesteśmy niemal pewni, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi na całe życie.

Marvel to wyjątkowy mały piesek i trafił do wyjątkowej małej osoby powiedziała hodowczyni.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: edziecko.pl, youtube.com,