szczeniak
Źródło: policja.pl

Policjanci z Kołobrzegu uratowali szczeniaka. Ktoś porzucił go w rowie

23 Lutego 2021

Policjanci z Kołobrzegu otrzymali zgłoszenie o szczeniaku pozostawionym w rowie. Pies wyglądał na rannego, przez dłuższy czas nie ruszał się z miejsca. Mundurowi bez chwili zwłoki udali się na miejsce.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zieleniewo. Kobieta poprosiła o pomoc mundurowych, ponieważ w rowie zauważyła konającego szczeniaka. Pies leżał tam od dłuższego czasu, co w połączeniu z niskimi temperaturami mogło oznaczać, że jego życie jest w niebezpieczeństwie z uwagi na możliwość wychłodzenia. Kobieta bała się podejść do zwierzęcia, nie wiedziała, czy szczeniak nie zrobi jej krzywdy.

Policjanci uratowali szczeniaka

- Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interewncyjnego, którzy zauważyli leżącego w rowie małego szczeniaka. Po zbliżeniu się do niego okazało się, że część jego ciała zanurzona jest głęboko w błocie, dlatego, policjanci z dużą ostrożnością uwolnili jego kończyny i przenosząc do policyjnego pojazdu otulili w kurtkę -informują policjanci.

Pies był bardzo wychłodzony i wolno oddychał. Szczeniak został zabrany do radiowozu, gdzie zaczął dochodzić do siebie, otrzymał również jedzenie i picie.

- Niestety, pomimo starań nie udało się ustalić właściciela psa. Na miejscu szczeniaka zbadał weterynarz, nie stwierdzając żadnych obrażeń - dodają policjanci.

Pies nie posiadał żadnej obroży ani chipa. Ponieważ ustalenie właściciela okazało się niemożliwe, zwierzę zostało zabrane do schroniska. Mamy nadzieję, że szczeniak wkrótce znajdzie nowy dom, ktoś go pokocha.

Opublikowała zdjęcie z sercem żyrafy. Internauci są wściekliOpublikowała zdjęcie z sercem żyrafy. Internauci są wściekliCzytaj dalej

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Porzucanie zwierząt w lasach, rowach itp. jest karane! Właściciele zwierząt biorą odpowiedzialność za swoje pupile, jak i ich potomstwo. Jeśli opiekunowie nie są w stanie zająć się maluchami, powinni skontaktować się z najbliższą organizacją pro zwierzęcą czy schroniskiem. Porzucanie zwierząt nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.

W Polsce za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia 3 lata, lub jeśli miało to charakter okrutny na 5 lat.

Zobacz zdjęcie:

Szczeniak

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł