Swiatzwierzat.pl
"Dom grozy"

ratujemyzwierzaki.pl/Fundacja Przytulisko Znajdki K/Radzymina

Drastyczne odkrycie pod Warszawą. Wolontariusze uratowali koty z "domu grozy"

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wstrząsająca relacja z interwencji. Na jednej z posesji pod Warszawą wolontariusze fundacji "Znajdki" zastali sceny żywcem wyjęte z horroru. Około 20 kotów żyło w fatalnych warunkach, dogorywając pośród stert śmieci. Chociaż każde ze zwierząt po

Przedstawiciele niewielkiej organizacji prozwierzęcej "Znajdka" opublikowali w mediach społecznościowych relację z niedawnej interwencji pod Warszawą. Chociaż każdego dnia mają styczność z poszkodowanymi, porzuconymi i chorymi zwierzętami w potrzebie, pod koniec marca przeżyli prawdziwy szok. 

Koty umierały w "domu grozy"

Obrońcy zwierząt zostali poproszeni o zabranie psiego seniora, który w ostatnim czasie stracił swojego właściciela. Bez zastanowienia ruszyli na pomoc, nie spodziewając się, że widoki, jakie zastaną w środku domu, na stałe zapiszą się w ich pamięci.

- To, co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze wyobrażenia. Takiego cierpienia i ilości martwych zwierząt nie widziałyśmy już dawno - tłumaczą w udostępnionym przez siebie wpisie.

Jak relacjonują, po terenie posesji kręciło się około 20 kotów, których stan zdrowia - delikatnie mówiąc - pozostawiał wiele do życzenia. Mruczki cierpiały z powodu niedożywienia, kociego kataru czy zapalenia uszu. Część z nich nie doczekała przyjazdu ratowników. W domu czuć było ogromny smród pochodzący od nieżywych już zwierząt. 

- Serce nam pękło kiedy znaleźliśmy na podłodze w domu umierającą kotkę, przy której siedziała Polcia - chodzący szkielet na skraju śmierci - czytamy relację z interwencji w "domu grozy". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Wyścig z czasem

Wolontariusze musieli podjąć wyjątkowo ciężką decyzję, widząc w jakim stanie są odnalezione koty. W pośpiechu złapali zwierzęta, które wymagały natychmiastowej pomocy i przewieźli je do kliniki weterynaryjnej. Niestety dla jednego mruczka było już za późno. 

- Nie mogliśmy im nie pomóc, zabraliśmy 7 kotów w najgorszym stanie, walczyliśmy z czasem. Niestety jeden kotek umarł w nam na rękach w drodze do lecznicy - wspominają przedstawiciele "Znajdki".

Jak tłumaczą przedstawiciele "Znajdek", walka o zdrowie i życie zwierząt dopiero się zaczęła, niemniej jednak wciąż wierzą, że wszystkie zabrane przez nich koty przeżyją i będą miały jeszcze szczęśliwe życie. Nową podopieczną fundacji stała się kotka Polcia, której waga wynosi zaledwie 1,4 kg. Wciąż jest bardzo słaba, ale ma szanse szybko nabrać masy i odzyskać pełnię życia.

Do Polci dołączył m.in. Puchatek, który cierpi na koci katar i ropne zapalenie ucha, Pazurka, która cierpi z powodu kociego kataru, jak i poważnego uszkodzenia łapki, Grinka, której płuca zaatakowała infekcja oraz Pychotka, u której zdiagnozowano obrzęk pyszczka. Oprócz nich opieką zostały objęty także dwie spodziewające się kociąt kotki.

Organizacja prozwierzęca stworzyła zbiórkę na rzecz uratowanych kotów z "domu grozy", z której uzbierane pieniędzy mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia kotków, a także zakup dobrej jakości karmy, żwirku, kocyków, podkładów i fortiflory. Całe szczęście wolontariuszom udało się uzbierać ponad 16 tys. złotych, aczkolwiek w dalszym ciągu serdecznie zapraszamy do wspierania ich działań na rzecz potrzebujących czworonogów.

Zobacz zdjęcie:

  • W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

  • Niedźwiedzica wstrzymała cały ruch na drodze. Miała ważny powód

  • Ojczym pod wpływem spalił żywcem króliki. Grozi mu do 5 lat więzienia

Podobne artykuły

Zdjęcie podglądowe - kot

Koty

Szarpał małego kotka, rzucał nim o ziemię. Policjanci przechwycili drastyczne nagranie

Czytaj więcej >
Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >