Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mała kukabura popisuje się swoim uroczym „chichotem”. Jej śmiech jest zaraźliwy
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 02.05.2022 17:14

Mała kukabura popisuje się swoim uroczym „chichotem”. Jej śmiech jest zaraźliwy

kookaburra
youtube/viralhog

Kukabura chichotliwa, znana również jako łowiec olbrzymi, to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny zimorodkowatych. Nazwa tego ptaka nawiązuje do charakterystycznego odgłosu przypominającego histeryczny śmiech. Kto nie wierzy, niech posłucha na własne uszy! Filmiki ze zwierzętami są jednymi z najchętniej oglądanych w sieci. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że otaczające nas stworzenia nierzadko rozśmieszają nas w nieintencjonalny sposób. Przykładem jest wideo z udziałem kukabury chichotliwej, które może poszczycić się prawie 10 milionami odtworzeń.

Ptasi chichotek rozśmieszył internautów

Czy widziałeś kiedyś kukaburę? Pewien mieszkaniec stanu Queensland w Australii pragnie zostać licencjonowanym opiekunem dzikiej przyrody i dzięki swojej profesji niemal codziennie może podziwiać te fascynujące zwierzęta w naturalnym środowisku. Na jego posesji bardzo często można zauważyć ptaki charakteryzujące się dużą głową i masywnym dziobem, jednakze to ich histeryczny "chichot" wyróżnia je spośród wszystkich innych pierzastych gości. Mają w sobie naturalny urok! Zwierzęta te odzywają się głównie o świcie i zmierzchu, a ich nawoływania niemal natychmiastowo wywołują uśmiech na ustach słuchaczy. Jeden z niedawno wyklutych osobników zademonstrował swoje umiejętności komediowe przed kamerą.

Prawda, że jego śmiech jest zaraźliwy? Nagranie bardzo przypadło do gustu internautom, o czym świadczą pozostawione pod nim komentarze:

- Co za piękny ptaszek. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Jest taki puszysty! Pięknie — napisał jeden z użytkowników. - O Boże, wygląda jak Pokémon! - dodał kolejny. - Chyba mówił: „Głaszcz mnie teraz!” - zażartował inny.

Kukabura chichotliwa - co to za ptak?

Kukabura chichotliwa jest gatunkiem monogamicznym, ptaki łączą się w trwałe pary. Gniazduje w dziuplach, termitierach, budkach lęgowych. W naturze można go spotkać we wschodniej i południowej Australii oraz Tasmanii i Nowej Gwinei.

W przeciwieństwie do innych zimnorodków, przedstawiciele tego gatunku sporadycznie łowią ryby. Zamiast polować na morskie stworzenia, zazwyczaj siedzą na gałęzi drzewa i czatują na ofiarę. Żywią się głównie jaszczurkami, małymi ssakami oraz bezkręgowcami, a nawet pisklętami innych ptaków.

Ciekawostką jest, że kukabury chichotliwe potrafią rozpoznawać ludzkie twarzy. Czyżby dlatego tak chętnie zbliżały się do autora nagrania?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/viralhog, Warszawskie ZOO