Swiatzwierzat.pl
Suczka nawołuje pomoc

youtube/Animal Aid Unlimited, India

Suczka błagała, by ktoś uratował jej dziecko. Członkowie grupy ratunkowej stanęli na wysokości zadania

22 Września 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Organizacja prozwierzęca Animal Aid Unlimited otrzymała zgłoszenie dotyczące rannego szczeniaka leżącego na poboczu drogi. Zwierzę nie było samo - towarzyszyła mu zrozpaczona psia matka, której przeciągłe wycie przypominało lament. Poruszający serce widok został udokumentowany na filmie.

Emocjonalna scena rozegrała się na ulicach Indii. Przybyli na miejsce członkowie grupy ratunkowej dostrzegli, że suczka desperacko próbuje zwrócić uwagę przechodniów. Błagała, aby ktokolwiek udzielił pomocy jej obolałemu maleństwu.

Suczka płakała wraz ze swoim dzieckiem

Wolontariusze zbliżyli się do rannego szczenięcia, chcąc ocenić jego obrażenia. Musieli przy tym zachować najwyższą ostrożność. Suczka nie znała ich intencji i obawiała się, że mogą skrzywdzić jej potomstwo.

- Mama szczekała i wołała o pomoc. Maluch nie wyglądał najlepiej – nie mógł się ruszać, a oprócz tego piszczał z bólu. Ten widok dosłownie łamał serce – zrelacjonowali ratownicy.

Po pewnym czasie wolontariuszom udało się zdobyć zaufanie psiej mamy. Wówczas szczeniak został przeniesiony do samochodu, a następnie zawieziony do lecznicy dla zwierząt.

Po przybyciu do szpitala opiekunowie natychmiast udzielili zwierzakowi pomocy. Maluch miał dwie głębokie rany na swoim ciele. Ocena pochodzenia obrażeń nie była możliwa do zdiagnozowania, jednak jedno było pewne - doskwierający ból uniemożliwiał szczenięciu chodzenie.

Pies bywa niegrzeczny?

Dlaczego pies się nie słucha? Oto sposoby na poskromienie niesfornego pupila

CZYTAJ DALEJ

Ranny szczeniak dzielnie zniósł leczenie

Na opublikowanym w sieci nagraniu możemy obserwować proces leczenia zwierzęcia. W pierwszej kolejności oczyszczono rany na jego ciele, po czym dokładnie je zabandażowano. Po wszystkim szczeniak otrzymał odpowiednie leki.

Członkowie organizacji zadbali o to, by ich nowy pacjent wypoczął i zregenerował siły. Wszyscy w schronisku otoczyli go opieką, traktowali z wyjątkową delikatnością i ciepłem, a także nadali nowe imię - Toggle.

Pomimo ciągłego bólu szczeniaczek podjął próbę stanięcia na cztery łapy. Dzięki niezwykłej determinacji szybko odzyskał mobilność.

- Bardzo go pokochaliśmy, ale wiedzieliśmy, że jest ktoś kto bardzo za nim tęskni oraz za nim czeka. Mieliśmy oczywiście na myśli jego mamę - dodają aktywiści.

Po zakończonym leczeniu i rehabilitacji Toggle wrócił do swojej mamy i reszty rodzeństwa. Wolontariusze zaznaczają, że gdy tylko psia rodzinka podrośnie i stanie się samodzielna, ich mama zostanie poddana sterylizacji. W ten sposób pragną zapobiec dalszemu rozmnażaniu się bezdomnych zwierząt w Indiach.

Zobacz nagranie:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >