Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka błagała, by ktoś uratował jej dziecko. Członkowie grupy ratunkowej stanęli na wysokości zadania
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 22.09.2021 02:00

Suczka błagała, by ktoś uratował jej dziecko. Członkowie grupy ratunkowej stanęli na wysokości zadania

Suczka nawołuje pomoc
youtube/Animal Aid Unlimited, India

Organizacja prozwierzęca Animal Aid Unlimited otrzymała zgłoszenie dotyczące rannego szczeniaka leżącego na poboczu drogi. Zwierzę nie było samo - towarzyszyła mu zrozpaczona psia matka, której przeciągłe wycie przypominało lament. Poruszający serce widok został udokumentowany na filmie.

Emocjonalna scena rozegrała się na ulicach Indii. Przybyli na miejsce członkowie grupy ratunkowej dostrzegli, że suczka desperacko próbuje zwrócić uwagę przechodniów. Błagała, aby ktokolwiek udzielił pomocy jej obolałemu maleństwu.

Suczka płakała wraz ze swoim dzieckiem

Wolontariusze zbliżyli się do rannego szczenięcia, chcąc ocenić jego obrażenia. Musieli przy tym zachować najwyższą ostrożność. Suczka nie znała ich intencji i obawiała się, że mogą skrzywdzić jej potomstwo.

- Mama szczekała i wołała o pomoc. Maluch nie wyglądał najlepiej – nie mógł się ruszać, a oprócz tego piszczał z bólu. Ten widok dosłownie łamał serce – zrelacjonowali ratownicy.

Po pewnym czasie wolontariuszom udało się zdobyć zaufanie psiej mamy. Wówczas szczeniak został przeniesiony do samochodu, a następnie zawieziony do lecznicy dla zwierząt.

Po przybyciu do szpitala opiekunowie natychmiast udzielili zwierzakowi pomocy. Maluch miał dwie głębokie rany na swoim ciele. Ocena pochodzenia obrażeń nie była możliwa do zdiagnozowania, jednak jedno było pewne - doskwierający ból uniemożliwiał szczenięciu chodzenie.

Ranny szczeniak dzielnie zniósł leczenie

Na opublikowanym w sieci nagraniu możemy obserwować proces leczenia zwierzęcia. W pierwszej kolejności oczyszczono rany na jego ciele, po czym dokładnie je zabandażowano. Po wszystkim szczeniak otrzymał odpowiednie leki.

Członkowie organizacji zadbali o to, by ich nowy pacjent wypoczął i zregenerował siły. Wszyscy w schronisku otoczyli go opieką, traktowali z wyjątkową delikatnością i ciepłem, a także nadali nowe imię - Toggle.

Pomimo ciągłego bólu szczeniaczek podjął próbę stanięcia na cztery łapy. Dzięki niezwykłej determinacji szybko odzyskał mobilność.

- Bardzo go pokochaliśmy, ale wiedzieliśmy, że jest ktoś kto bardzo za nim tęskni oraz za nim czeka. Mieliśmy oczywiście na myśli jego mamę - dodają aktywiści. Po zakończonym leczeniu i rehabilitacji Toggle wrócił do swojej mamy i reszty rodzeństwa. Wolontariusze zaznaczają, że gdy tylko psia rodzinka podrośnie i stanie się samodzielna, ich mama zostanie poddana sterylizacji. W ten sposób pragną zapobiec dalszemu rozmnażaniu się bezdomnych zwierząt w Indiach.

Zobacz nagranie:

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!