Swiatzwierzat.pl
suczka z taśmą na pyszczku

youtube.com/Charleston Animal Society

Suczka została znaleziona z zaklejonym pyskiem. Blizny zostaną jej na zawsze, ale finał historii wzrusza do łez

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Suczka w typie pitbulla została kogoś porzucona na pastwę losu. Poprzedni właściciel nie tylko pozbawił ją domu, ale także postanowił ją trwale okaleczyć - okleił jej ciasno pyszczek taśmą. Na szczęście trafiła na dobrych ludzi, ale blizny zostaną jej na

Trudno powiedzieć, co kieruje ludźmi, którzy wykazują się takim okrucieństwem wobec zwierząt. Suczka o imieniu Caitlyn została znaleziona w strasznym stanie. Mimo że została tak bardzo skrzywdzona, udało jej się znów zaufać ludziom, a finał historii nie mógłby być bardziej wzruszający!

Suczka ze związanym pyskiem

Kiedy świat dowiedział się o porzuconej suczce z taśmą izolacyjną na pyszczku, ludzie nie kryli wściekłości. Nie mogli uwierzyć, że ktoś naprawdę był w stanie nie tylko porzucić psa, ale także okaleczyć go na całe życie.

Caitlyn została znaleziona przez Charleston Animal Society w mieście John’s Island w Południowej Karolinie. Wolontariusze udostępnili wstrząsające zdjęcia suczki, które szybko rozeszły się po sieci.

Biedna psina została znaleziona z taśmą zaciśniętą na pyszczku tak mocno, że jej szczęka została zmiażdżona. Weterynarze uznali, że potrzebna będzie rekonstrukcja.

Internauci natychmiast pospieszyli z darowiznami na operację. W międzyczasie poikurator Ted Corvey próbował dowiedzieć się, kto dopuścił się tak okrutnego czynu. Był zdeterminowany, by dosięgła go sprawiedliwość.

- Naprawdę nawiązałem z nią silną relację, więc bardzo zaangażowałem się emocjonalnie w tę sprawę. Od tego momentu po prostu zaczęliśmy przygotowywać się do rozprawy - powiedział Corvey w rozmowie z telewizją ABC.

Winnego udało się znaleźć. Mężczyzna został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za okrucieństwo wobec zwierząt, jednak obecnie odsiaduje 15 lat za oskarżenia związane z posiadaniem broni i narkotyków - nipowiązanymi ze sprawą.

Suczka zyskała nowe życie

A co z suczką? Prokurator Corvey, który prowadził jej sprawę tak przywiązał się do Caitlyn, że po zapadnięciu wyroku wcale nie chciał się z nią rozstawać. Postanowił więc, że musi ją adoptować!

- Jest super słodka i bardzo zabawna i, jak powiedziałem, moja żona i ja mamy po prostu wielkie szczęście, że ją mamy. Już po pierwszej nocy więź była oczywista i wiedzieliśmy, że Caitlyn już nigdy nas nie opuści - mówił Corvey.

Mimo że od sprawy minęło już kilka lat, mężczyzna przyznaje, że przypadek suczki był tak głośny, że wciąż jest przywoływany w mediach, a on nadal dostaje listy i maile od ludzi wdzięcznych za sprawne poprowadzenie rozprawy.

Choć suczka ma za sobą straszne przeżycia, szczęśliwszego finału nie dałoby się przewidzieć. I choć na jej pyszczku pozostały blizny po taśmie, Caitlyn jest w nowej rodzinie szczęśliwa, jak nigdy!

Zobacz nagranie:

źródło: animalschannel.com

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >