Swiatzwierzat.pl
Rasa psów a znak zodiaku

unsplash/Cristina Anne Costello, pixabay/maatkare

Idealny pupil jest ci zapisany w gwiazdach. Jaka rasa psa będzie najlepiej pasować do twojego znaku zodiaku?

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Większość przyszłych właścicieli psów przed podjęciem decyzji o adopcji zastanawia się nad uniwersalnym, ale jednocześnie niezmiennie ważnym pytaniem - jak rasa psa będzie dla nich najodpowiedniejsza? Okazuje się bowiem, że istnieje prosta metoda,

Rasa psa ma dla niektórych osób ogromne znaczenie przy wyborze idealnego pupila. Świadomy opiekun zwierząt domowych wie, że ustalony wzorzec charakteru u ras psów determinuje między innymi to, jak długich spacerów będzie wymagało zwierzę, czy będzie przepadało za aktywnościami fizycznymi, czy z łatwością zaprzyjaźni się z dziećmi i innymi zwierzętami, czy będzie szczekliwy oraz wiele, wiele więcej.

Rasa psa a znak zodiaku

Należy pamiętać, że podczas podejmowania decyzji o adopcji czworonoga warto kierować się najważniejszą zasadą - pies powinien pasować do swojego właściciela. Różnice w charakterze, temperamencie, modelu spędzania czasu i potrzebach wynikających z uwarunkowań genetycznych mogą stać się przysłowiową kością niezgody i dużym utrudnieniem w zachowaniu domowej harmonii. Właśnie dlatego czworonożny członek rodziny nie powinien być wybierany pod wpływem presji czy impulsu, gdyż może to doprowadzić do poważnych problemów.

Czy wobec tego możliwe jest celne dopasowanie rasy wyłącznie na podstawie znaku zodiaku opiekuna? Nie łudźmy się, oczywiście, że nie! Niemniej jednak nie warto zawsze wszystkiego brać na serio i od czasu do czasu warto sobie pozwolić na trochę niezobowiązującej zabawy. Zatem sprawdźmy z przymrużeniem oka, jaka rasa psiaków byłaby najbardziej kompatybilna z Twoim znakiem zodiaku!

Wodnik (20.01. – 18.02) - Osoby urodzone pod znakiem wodnika charakteryzują się dużą otwartością, niezależnością i wybitnymi zdolnościami kreatywnego myślenia. Jednocześnie są uparte, dlatego niełatwo podporządkowują się innym i stale bujają w obłokach, tworząc w głowie genialne pomysły. Idealnym kandydatem na czworonożnego towarzysza będzie zatem shih tzu lub west highland white terier. Oba te psiaki są figlarne, przyjazne, choć nieco przekorne. 

Ryby (19.02. – 19.03) - Ryby to z kolei urodzeni empaci, którzy z łatwością potrafią współodczuwać emocje otaczających ich osób, a przez to się do nich dopasowywać. To idealni kandydaci na przyjaciół i współpracowników. W dodatku są wrażliwi i troskliwi, czego również wymagają od swoich bliskich. Idealnym wyborem będzie więc pieszczotliwy chihuahua lub chętny do pomocy bernardyn.

Baran (21.03. – 19.04) - Osoby spod tego znaku są zazwyczaj bardzo ambitne, zmotywowane, ale też niecierpliwe i impulsywne. Mają w sobie duszę wojownika, dlatego żadne trudności nie są w stanie ich powstrzymać przed osiągnięciem obranego celu. Jaki zatem zwierzak ma szanse na zostanie ich niezastąpionym towarzyszem przygód? Gwiazdy podpowiadają, że border collie, ze względu na chęć do podejmowania ciągłych wyzwań, oraz pewny siebie owczarek niemiecki.

Byk (20.04. – 22.05) - W przypadku byków można powiedzieć o nich, że są oni obdarzeni skrytą naturą. Niechętnie dzielą się ze światem własnymi poglądami i odczuciami, jednak gdy tylko znajdą swoją zaufaną osobę, to będą z nią w stanie rozmawiać godzinami. Zwykle unikają plotek i można im łatwo zaufać, dlatego jako idealnego psiaka polecamy oszałamiającego wyglądem charta afgańskiego albo boksera o gołębim sercu. 

Bliźnięta (23.05 – 21.06) - Osoby urodzone w okresie panowania bliźniąt można scharakteryzować jako sprytne, towarzyskie, ale i zmienne niczym chorągiewka na wietrze. Szybko się nudzą, dlatego stale poszukują pasji i zainteresowań, by na nowo poczuć adrenalinę. Doskonałym kandydatem do odkrywania świata będzie zawzięty parson russell terier, bądź wielozadaniowy labrador.

Rak (22.06. – 22.07) - Nie ma chyba bardziej wrażliwego znaku niż rak. Osoby urodzone na przełomie czerwca i lipca są obdarzone nieomylną intuicją i bogatym wnętrzem, które jednak zazwyczaj pozostaje w ukryciu ze względu na wrodzoną nieśmiałość. Od swojego czworonożnego przyjaciela będą oczekiwać łagodności i spokoju, dlatego pieski kanapowe, takie jak mops czy buldog francuski to w tym wypadku strzał w dziesiątkę. 

Lew (23.07 – 23.08) - Lwy zrobią wszystko, by znaleźć się w centrum uwagi. Kochają być podziwiani za ciężką pracę i osiągnięcia, dlatego nie wstydzą się zabłysnąć w towarzystwie swoją inteligencją i elokwencją. Bywają jednak próżne i nieco wyniosłe. Do lwa żaden psiak nie będzie tak pasował jak mastif tybetański lub chow-chow, które swoim wyglądem i charakterem przypominają prawdziwego króla sawanny! 

Panna (24.08 – 22.09) - Zodiakalne panny rodzą się z wnikliwością dorównującą Sherlockowi Holmesowi. Nic nie umknie ich uwadze, dlatego uwielbiają prace wymagające od nich logicznego myślenia. W swoich branżach często osiągają stopień ekspertów, dlatego w oczach innych mogą jawić się jako przemądrzali. Świetnym wyborem będzie dla nich  znany z wybitnego węchu bloodhound oraz zaangażowany w relacje seter angielski

Waga (23.09. – 22.10) - Osoby urodzone w okresie wagi to niezastąpieni dyplomaci i królowie spotkań towarzyskich. Kochają głębokie rozmowy z przyjaciółmi, więc zawsze unikają kłótni i nieporozumień. Bardzo ostrożnie dobierają wypowiadane słowa, dlatego czasem przypinana jest im łatka sztywniaka. Psem wymarzonym dla wag będzie pomeranian oraz maltańczyk. Oba te pieski wiecznie szukają kontaktu ze swoim właścicielem.

Skorpion (23.10. – 21.11) - Skorpiony przeważnie najpierw robią, a dopiero potem myślą nad konsekwencjami. Mają w sobie chęć ciągłego naprawiania świata, dlatego zawsze pomogą tym, którzy boją się poprosić o wsparcie. Jednakże zdarza się, że nie wiedzą, kiedy powinni odpuścić. Psem idealnym będzie dla nich owczarek belgijski malinois o dużym temperamencie i ciekawej osobowości oraz kula niespożytej energii, czyli bulterier.

Strzelec (22.11. – 21.12) - Jeśli zaś chodzi o strzelców, to można ich nazwać wiecznymi wędrowcami ku nieznanemu. Dzięki otwartości na nowe doświadczenia cechują się ogromnym poczuciem humoru i dystansem do świata. Bywa jednak, że mają w sobie zbyt wiele energii, mogącej innych przytłoczyć. Najbardziej kompatybilnym psiakiem dla strzelca jest beagle o wielkim zamiłowaniu do każdego sportu lub zawsze chętny do nauki sztuczek jack russell terier

Koziorożec (22.12. – 19.01) - Nic tak dobrze nie charakteryzuje koziorożca, jak powściągliwość, duża ambicja i konsekwencja. Są mistrzami w samodyscyplinie, dlatego z powodzeniem ustalają nowe rekordy i udowadniają, że niemożliwe jest możliwe. Czasem za bardzo lubią mieć wszystko pod kontrolą, dlatego świetnym wyborem będzie dla nich odważny i ciekawy świata sznaucer albo pekińczyk, który dumnie kroczy przez życie. 

Na sam koniec chcielibyśmy zaznaczyć, że niezależnie od Twojego znaku zodiaku, uniwersalnym wyborem pasującym do miłośnika zwierząt spod każdej gwiazdy będzie oczywiście kundelek adoptowany ze schroniska lub fundacji. W tym wypadku nie ma możliwości pomyłki! 

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >