Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Strażacy z Ełku ruszyli na nietypową akcję. Musieli pomóc zwierzęciu w tarapatach
Emil Hoff
Emil Hoff 28.08.2021 02:00

Strażacy z Ełku ruszyli na nietypową akcję. Musieli pomóc zwierzęciu w tarapatach

BeFunky-collage - 2021-08-28T170136.972
Facebook.com @RatownictwoElk

Lasy wokół miejscowości Stare Juchy w powiecie ełckim pełne są piękna, zwłaszcza latem, ale i niebezpieczeństw, zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Tym razem to właśnie pechowy zwierz stał się przyczyną interwencji strażaków, i to aż dwóch oddziałów.

Nie wiadomo dokładnie, jak świadkowie odnaleźli poszkodowane zwierzę, ale zakrawa to na cud. W środku lasu, w głębokim bagnie, ledwo dało się rozpoznać kształt żywej istoty. Dość, że dobrzy ludzie nie pozostali obojętni i zadzwonili po pomoc - na straż pożarną.

Błoto było głębokie jak rzeka

Gdy strażacy przybyli na miejsce, sami ledwo mogli uwierzyć własnym oczom. Brązowe błoto i badyle opadłe z drzew tworzyły niemal jednorodną masą, wypełniającą koryto dawnego potoku i kilka szerokich rowów.

W środku tej masy coś się jednak ruszało, czasem nawet szarpało rozpaczliwie. Duże ciało i grzywa podpowiedziały ratownikom, że mają do czynienia z... koniem.

Koń utknął w błocie tak głębokim, że niemal całkiem go zasłoniło. Strażacy rozumieli, że nie mają wiele czasu na ratunek - zwierzę mogło się w każdej chwili utopić lub udusić pod zwałami błota.

Dwa oddziały strażaków na wspólnej akcji

Strażacy z OSP Stare Juchy działali we współpracy z kolegami z JRG w Ełku. Wspólnymi siłami, używając węży pożarniczych niczym lin i mocowań, udało im się w końcu wyciągnąć konia z głębokiego bagna.

Początkowo zwierzę leżało na boku, zaszokowane i wyczerpane. Szybko jednak stanęło na nogi, a gdy jeszcze ludzie zmyli z niego błoto, im oczom ukazał się piękny i wdzięczny koń.

Zobaczcie zdjęcia z tej niezwykłej akcji ratunkowej. Konia ledwo widać w gęstym błocie!

(Facebook.com @ospstarejuchy)

(Facebook.com @RatownictwoElk)

Źródło: Facebook.com @RatownictwoElk, @ospstarejuchy

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!