Swiatzwierzat.pl > Psy > Stał przerażony na ruchliwej ulicy, tylko policjantka zatrzymała się, by mu pomóc. "Pomagamy wszystkim"
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 02.10.2023 08:36

Stał przerażony na ruchliwej ulicy, tylko policjantka zatrzymała się, by mu pomóc. "Pomagamy wszystkim"

Bytom. Policjantka znalazła psa
Bytom. Policjantka znalazła psa, fot. KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BYTOMIU

Policjantka z Bytomia miała szansę się wykazać w drodze do pracy i pokazać, że mundurowi dbają o los wszystkich obywateli – także tych czworonożnych. Kiedy zobaczyła stojącego na środku drogi psa z kulawą nogą, nie mogła go tak zostawić. "Pomagamy wszystkim, którzy tego potrzebują" – pisze bytomska komenda. 

Bytomska policjantka bohaterką. "Pomagamy wszystkim, którzy tego potrzebują"

Sierżant sztabowy Monika Kurek to dzielnicowa w Komisariacie Policji III w Bytomiu. Kiedy w środę, 27 września, jechała na służbę, wydarzyło się coś wyjątkowego. Na ulicy Odrzańskiej w Bytomiu spotkała dużego psa w typie owczarka niemieckiego, który stał na środku ruchliwej ulicy. Był wystraszony i ranny, kulał na tylną łapę, co sugerowało, że z jego zdrowiem nie było najlepiej.

Policjantka udowodniła, że jest prawdziwą bohaterką, a jej serce bije silnie dla wszystkich mieszkańców miasta, niezależnie od tego, czy mają dwie nogi, czy cztery. Sierżant Monika zatrzymała swój samochód w bezpiecznym miejscu i natychmiast ruszyła w kierunku nieszczęśnika. Przywołując psa cichym i łagodnym głosem, udało jej się przekonać go do zejścia z jezdni.

39-778642.jpg
Policjantka z Bytomia zaopiekowała się zbłąkanym psem, fot. KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BYTOMIU
76 dni walczyła o życie, lekarze zignorowali objawy u 9-latki. Matka miała przeczucie od początku

Bezdomny psiak wskoczył do auta bytomskiej policjantki

Sierżant Kurek postanowiła nie tylko uratować psa, ale także dać mu bezpieczne schronienie. Policjantka wzięła czworonoga pod swoje skrzydła i pomimo początkowych obaw, pies wskoczył do jej samochodu, jakby instynktownie wiedział, że znalazł opiekuna, któremu może zaufać.

Następnie Monika postanowiła poinformować dyżurnego komisariatu o zdarzeniu. Współpraca między bytomskim komisariatem i lokalnym schroniskiem sprawiła, że kulejący psiak mógł liczyć na odpowiednią opiekę weterynaryjną.

39-778643.jpg
Bytom. Pies odnaleziony przez policjantkę, fot. KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BYTOMIU

Bezdomny pies musiał do kogoś należeć. "Jest nauczony podróżować autem"

Pies okazał się być bezdomny, nie posiadał czipa ani obroży. Jego wygląd sugerował natomiast, że kiedyś miał kochającą rodzinę. Być może zgubił się, być może został porzucony. Teraz znajduje się w schronisku w Bytomiu, gdzie zostanie poddany leczeniu i czeka na odnalezienie swojego prawdziwego właściciela.

Bezdomne psy, takie jak ten, który został uratowany przez sierżant Kurek, zasługują na drugą szansę. To istoty pełne miłości i oddania, które znalazły się w trudnej sytuacji nie z własnej winy. Nie zapominajmy, że każdy pies może być kochanym członkiem rodziny, nawet jeśli jest po przejściach.

39-778644.jpg
Pies odnaleziony przez policjantkę z Bytomia musiał do kogoś należeć, fot. KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BYTOMIU

Źródło: bytom.policja.gov.pl