Swiatzwierzat.pl
reed-naliboff-NTkRLiRP3fc-unsplash (1)

unsplash/Reed Nalibof

Sportowe psy. 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu

5 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w życiu człowieka, ale także psa. Jej ilość zależy od rasy i indywidualnych predyspozycji czworonoga. Ważnym jest, aby odpowiedzialnie decydować się na zwierzę i móc zapewnić mu tyle aktywności, ile rzeczywiście potrzebuje. Poznaj 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu.

Spośród wszystkich ras psów, każda ma swoje preferencje i zapotrzebowania, które należy spełniać. Niektóre potrzebują dużo więcej aktywności fizycznej i niewątpliwie należy uwzględnić to w chwili, gdy decydujemy się na konkretnego czworonoga.

Aktywność fizyczna z pupilem ma swoje zalety. Właściciel będzie spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu, podczas spacerów zwiększy aktywność ruchową, a oprócz tego na pewno pogłębi się wasza relacja. Oto wybrane rasy psów, które zawstydzają innych swoją szybkością i wytrzymałością.

6 ras psów dla aktywnych osób

1. Syberyjski husky

Syberyjski husky to doskonały przykład psa, który potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu, aby móc właściwie funkcjonować. Ta rasa jest bardzo wytrzymała i energetyczna, do tego bowiem została stworzona. Zaleca się, aby husky mógł biegać swobodnie każdego dnia przez około półtorej godziny. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, swoją energię psiak będzie starał się rozładować w inny sposób, na przykład brojąc w mieszkaniu.

nataliia-kvitovska-t64RjBExKCQ-unsplash

2. Border collie

Border collie bez wystarczającej dawki ruchu i bodźców z zewnątrz po prostu zaczynają się nudzić. Dziennie potrzebują około dwóch godzin aktywności. Doskonale sprawdzą się w przypadku wspólnego joggingu. Ważne również, aby trenować z nimi nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. Ćwiczenia szkoleniowe z ukochanym właścicielem sprawią mu niemal tyle radości, co długie spacery.

jiasong-huang-5XwVKkVSxA8-unsplash

3. Dalmatyńczyk

Okazuje się, że dalmatyńczyki w przeszłości doskonale radziły sobie w bieganiu za dorożką, której miały za zadanie pilnować. To zostało w ich genach do teraz. Te niezwykle uczuciowe stworzenia uwielbiają ruch. Na ich funkcjonowanie najlepiej będą wpływać około dwie godziny aktywności fizycznej dziennie.

lorren-loki-C0tbQqc2j3c-unsplash
Zielony buldożek

W ciągu jednej nocy sierść buldogów zmieniła kolor na zielony. Istniało tylko jedno wytłumaczenie

CZYTAJ DALEJ

4. Wyżeł weimarski krótkowłosy

Wyżły to psy myśliwskie, których przeznaczeniem był udział w polowaniach, co wiązało się z dużą dawką ruchu. To rasa, która uwielbia aktywność fizyczną u boku właściciela. Doskonale czuje się towarzysząc mu podczas joggingu lub po prostu długich spacerów. Zaleca się, aby wyżły weimarskie otrzymywały co najmniej godzinę ruchu dziennie.

mirzat-cp0IKVIv1wE-unsplash

5. Springer spaniel angielski

Springer spaniel angielski to kolejny przykład psa myśliwskiego. Zazwyczaj półtorej godziny aktywności dziennie, podczas której może się swobodnie wybiegać sprawni, że nie odczuje dyskomfortu, nawet jeśli będzie mieszkać w bloku. Doskonale sprawdza się także jako pies rodzinny.

laura-scott-ABeUNjAVNP0-unsplash

6. Jack russell terrier

Gabaryty jack russel teriera mogą być mylące. Mimo, że to dość mały pies, ruchliwości mogłaby mu pozazdrościć niejedna większa rasa. To prawdziwy wulkan energii. Doskonale będzie się czuł obok swojego właściciela nie tylko podczas spacerów, ale także joggingu a nawet jazdy na rowerze.

shane-rounce-EeEBjnGVZVw-unsplash

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: kar-ma.pl, johndog.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego psy lubią drapanie po brzuchu? Zdradzamy powody

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >