Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Sportowe psy. 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.10.2022 12:24

Sportowe psy. 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu

reed-naliboff-NTkRLiRP3fc-unsplash (1)
unsplash/Reed Nalibof

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w życiu człowieka, ale także psa. Jej ilość zależy od rasy i indywidualnych predyspozycji czworonoga. Ważnym jest, aby odpowiedzialnie decydować się na zwierzę i móc zapewnić mu tyle aktywności, ile rzeczywiście potrzebuje. Poznaj 6 ras psów dla osób kochających być w ruchu.

Spośród wszystkich ras psów, każda ma swoje preferencje i zapotrzebowania, które należy spełniać. Niektóre potrzebują dużo więcej aktywności fizycznej i niewątpliwie należy uwzględnić to w chwili, gdy decydujemy się na konkretnego czworonoga.

Aktywność fizyczna z pupilem ma swoje zalety. Właściciel będzie spędzał więcej czasu na świeżym powietrzu, podczas spacerów zwiększy aktywność ruchową, a oprócz tego na pewno pogłębi się wasza relacja. Oto wybrane rasy psów, które zawstydzają innych swoją szybkością i wytrzymałością.

6 ras psów dla aktywnych osób

1. Syberyjski husky

Syberyjski husky to doskonały przykład psa, który potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu, aby móc właściwie funkcjonować. Ta rasa jest bardzo wytrzymała i energetyczna, do tego bowiem została stworzona. Zaleca się, aby husky mógł biegać swobodnie każdego dnia przez około półtorej godziny. Jeśli ten warunek nie będzie spełniony, swoją energię psiak będzie starał się rozładować w inny sposób, na przykład brojąc w mieszkaniu.

nataliia-kvitovska-t64RjBExKCQ-unsplash

2. Border collie

Border collie bez wystarczającej dawki ruchu i bodźców z zewnątrz po prostu zaczynają się nudzić. Dziennie potrzebują około dwóch godzin aktywności. Doskonale sprawdzą się w przypadku wspólnego joggingu. Ważne również, aby trenować z nimi nie tylko fizycznie, ale i mentalnie. Ćwiczenia szkoleniowe z ukochanym właścicielem sprawią mu niemal tyle radości, co długie spacery.

jiasong-huang-5XwVKkVSxA8-unsplash

3. Dalmatyńczyk

Okazuje się, że dalmatyńczyki w przeszłości doskonale radziły sobie w bieganiu za dorożką, której miały za zadanie pilnować. To zostało w ich genach do teraz. Te niezwykle uczuciowe stworzenia uwielbiają ruch. Na ich funkcjonowanie najlepiej będą wpływać około dwie godziny aktywności fizycznej dziennie.

lorren-loki-C0tbQqc2j3c-unsplash

4. Wyżeł weimarski krótkowłosy

Wyżły to psy myśliwskie, których przeznaczeniem był udział w polowaniach, co wiązało się z dużą dawką ruchu. To rasa, która uwielbia aktywność fizyczną u boku właściciela. Doskonale czuje się towarzysząc mu podczas joggingu lub po prostu długich spacerów. Zaleca się, aby wyżły weimarskie otrzymywały co najmniej godzinę ruchu dziennie.

mirzat-cp0IKVIv1wE-unsplash

5. Springer spaniel angielski

Springer spaniel angielski to kolejny przykład psa myśliwskiego. Zazwyczaj półtorej godziny aktywności dziennie, podczas której może się swobodnie wybiegać sprawni, że nie odczuje dyskomfortu, nawet jeśli będzie mieszkać w bloku. Doskonale sprawdza się także jako pies rodzinny.

laura-scott-ABeUNjAVNP0-unsplash

6. Jack russell terrier

Gabaryty jack russel teriera mogą być mylące. Mimo, że to dość mały pies, ruchliwości mogłaby mu pozazdrościć niejedna większa rasa. To prawdziwy wulkan energii. Doskonale będzie się czuł obok swojego właściciela nie tylko podczas spacerów, ale także joggingu a nawet jazdy na rowerze.

shane-rounce-EeEBjnGVZVw-unsplash

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kar-ma.pl, johndog.pl