Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Śpiącego jamnika obudził płacz dziecka. Pies rzucił się do łóżeczka, chciał tylko, by przestało krzyczeć
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 10.11.2023 12:10

Śpiącego jamnika obudził płacz dziecka. Pies rzucił się do łóżeczka, chciał tylko, by przestało krzyczeć

Reakcja psa na noworodka
Reakcja psa na noworodka, źródło: tiktok.com/@katcandootoo

Właściciele uroczego jamnika kilka miesięcy temu zostali rodzicami. Na początku obawiali się tego, jaką relację ich pupil nawiąże z nowym członkiem rodziny. Jednak szybko okazało się, że nie było powodu do zmartwień. Czworonóg pokazał, że jest wyjątkowo czułym i opiekuńczym zwierzakiem. Rozczulił nie tylko swoich opiekunów, ale również tysiące internautów.

Narodziny dziecka a zwierzęta domowe - czasami ciężko to pogodzić

Pojawienie się w rodzinie dziecka to wydarzenie, które ma ogromny wpływ nie tylko na ludzi. Zwierzęta również bardzo to przeżywają. Niestety, natłok emocji czasami sprawia, że nawet najbardziej łagodne pupile tracą nad sobą kontrolę. Dlatego wiele osób przed narodzinami swojego potomka obawia się tego, że czworonóg będzie zazdrosny lub agresywny względem niemowlęcia. 

Podobne obawy mieli właściciele jamnika. Jednak szybko okazało się, że pies nie ma najmniejszego zamiaru walczyć o bycie w centrum uwagi. Co więcej, zwierzak chętnie uczestniczy w opiece nad najmłodszym członkiem rodziny.

fdsfsdf.JPG
Jamnik okazał się być oazą spokoju, źródło: tiktok.com/@katcandootoo
O dramacie w lesie doniósł grzybiarz. Leśnicy nie czekali ani chwili, do akcji wkroczyli mundurowi

Po urodzeniu dziecka jamnik pokazał swoje prawdziwe oblicze

Na początku świeżo upieczeni rodzice byli bardzo ostrożni. Wiedzieli, że każdy pies reaguje na pojawienie się nowego członka rodziny inaczej. Jednak z upływem czasu nabierali coraz więcej zaufania do swojego pupila. Kiedy patrzyli na jego zachowanie, byli przekonani, że czworonóg zaakceptował w stu procentach nowego członka rodziny.

Dlatego postanowili dać mu nieco więcej swobody w kontaktach z dzieckiem. Wtedy okazało się, że zachowanie jamnika przerosło ich najśmielsze oczekiwania. 

Wiedzieli, że ich pupil jest przyjazny i inteligentny. Jednak nie zdawali sobie sprawy z tego, że tak doskonale odnajdzie się w nowej sytuacji. 

jjh.JPG
Pies zawsze reaguje na płacz niemowlęcia, źródło: tiktok.com/@katcandootoo

Zachowanie psa wzrusza nie tylko jego opiekunów

Czworonóg szybko udowodnił, że jest wspaniałym opiekunem. Kiedy dziecko zaczyna płakać, psiak przerywa własną drzemkę tylko po to, aby uspokoić malucha.

Najbardziej zaskakujące jest to, że pies potrzebuje jedynie kilku sekund na to, aby uspokoić najmłodszego członka rodziny.

Internauci, którzy obejrzeli nagranie pokazujące zachowanie psa, są zgodni. Wielu byłych i obecnych właścicieli jamników podkreśla, że to wyjątkowa rasa:

  • “Najlepszy opiekun pod słońcem”;
  • “Dlatego chcę jamnika”;
  • “No i niania gotowa na każde zawołanie”;
  • “Wychowywałam się z jamnikiem i tak właśnie było!”;
  • “Niech mi ktoś powie, że psy nie są cudowne”.
hytu.JPG
Jamnik radzi sobie lepiej, niż niejedna niania, źródło: tiktok.com/@katcandootoo
@katcandootoo

🥰Amazing Dachshund Calms Crying Baby🥰---"When my baby goes for a nap, my dogs sleep next to him. Every time he wakes up or cries, my dogs go & check. Sometimes, just the fact they appear in front of him is enough to calm him down, like this one."😥😍

♬ original sound - katcandoo0

Źródło: tiktok.com/@katcandootoo